Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg lusta lennék?

Tényleg lusta lennék?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek (írásbeliken már túl vagyok,szóbelik még hátra vannak) és még nem igazán tudok arra gondolni mi lesz a nyáron.A mi családunkban az a szokás,hogy a gyerekek nyáron sem tespednek otthon,hanem diákmunka vagy bármi más.Már volt ez a "megbeszélés",hogy ki mit tervez.A húgom napra pontosan beosztotta a nyarát.Nem tudom,hogyan csinálja de állandóan pezseg.A legképtelenebb dolgokat találja ki.Előállt,hogy leteszi a jogsit (amivel még nincs is gond) de,hogy ő utána törökül akar tanulni.Apa mondta neki,hogy ha talál nyelvsulit akkor ő finanszírozza.Én meg felnevettem,mert először azt gondoltam rosszul hallok.Könyörgöm törökül?Erre még engem csesztek le,hogy én csak lustálkodom,nekem már 2 hete semmi dolgom,nem csinálok semmit.Megkérdezték nyáron mit akarok csinálni,mondtam,hogy egyelőre kisebb gondom is nagyobb ennél,erre még nagyobb savazást kaptam.Állandóan a húgomat ajnározzák,minden hülyeséget ki akarnak neki fizetni,mindegy,csak csináljon valamit.Szerintem a török tanulásnál még annál is előrébb lenne ha itthon ülne.És még én vagyok a lusta,semmirekellő...
2011. máj. 25. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A húgodban látják a törekvést és a lelkesedést új dolgok iránt.

Téged meg perpill az foglalkoztat csak, hogy az 'utolsó' tini nyaradat hogyan baxd el az érettségi után.

Tök normális ... csak a szüleid ezt nem díjazzák.


Ja amúgy meg tök mindegy, hogy milyen nyelvet tanul/tanulsz abból sosem lesz hátrányod.

2011. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hátránya nem lesz, de szerintem a kiscsaj hamar megunja és csak elmegy a pénz rá.De végülis ki tudja.

Megértem a helyzeted, de ha te tanulsz most a szóbelikre, akkor nem avgy lusta, ha nem csinálsz semmit, akkor megértem a szüleidet.A nyarat nem kell tervezni, élvezni kell, főleg az utolsó gimis éved után.

2011. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy TE lusta vagy-e, nem derül ki ebböl a kérdésedböl, de nekem úgy tünik, az érettségi utánra lustálkodást tervezel, legalább is semmi értelmeset nem.

A hugod meg aktivabb, és nem látom, hogy SZERINTED miért annyira rossz, ha törökül tanul - minden nyelv, amit megtanul valaki, az pozitivum, adott esetben abból meg tud élni. Szóval ez nekem nem elveszett idö, söt!!!! Csak dicsérni lehet a hugodat, hogy neki ennyire fontos, hogy okosabb, értékesebb ember legyen, és nem csak ül és néz a semmibe. Szerintem te csak irigy vagy rá, mert neki vannak céljai, és nem csak teng-leng. Ha te is valami komoylabb célt tüznél ki magad elé, akkor téged is támogatnának a szüleid, de ha nem akarsz semmit csinálni, akkor ne várj ezért még dicséretet is.

2011. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kb. egy véleményen vagyok az elsővel. Szerintem amúgy mondd meg nyugodtan, hogy te a nyáron döglenél, mert hát mégis csak letetted az érettségit. Én normálisnak tartanám. Aztán szeptembertől meg gondolom fősuli, vagy munka, vagy ilyesmi, arra amúgy sem árt rápihenni.

A nyelv dologgal is egyetértek, mindegy mit tanulsz, tudj minél több nyelvet, sosem árthat!!

2011. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most tényleg csak az érettségire figyelj. Ennél fontosabb most nincs.

És ez így szokott lenni. Ugyanígy volt velem és a húgommal is. 21/L

2011. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a baj a nyelvtanulással. És a törökkel.

Egyébként meg találj ki valamit, amit amúgy is szeretnél csinálni, tanulni, és legközelebb mondd meg, hogy te mittudomén php-t akarsz a nyáron tanulni, mert az hasznos. De csak az érettségi után akarsz vele foglalkozni.

2011. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Török nyelvet tanulni érdemes, van egy ismerősöm aki török tolmács, és mivel nagyon kevés van belőlük az országban, hát mindig van munkája,és marha jól él belőle. Pedig először neki is azt mondta mindenki, hogy miért törökül tanul?
2011. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én ennyi idősen már elvégeztem minden nap a házi munkát anyukám helyett, sőt, én főztem a családra, mert mindenki (még a bátyám is) dolgozott.

Aztán, a délután azt csináltam, amit szerettem volna.

Ha elkezdődött a befőzési szezon, előkészítettem anyuéknak a munkát, pl: megmostam a paradicsomot, kivágtam a rossz részeket, majd ledaráltam, hogy már csak be kelljen főzni anyunak, és még sorolhatnám...

Most ülj le, és gondold végig, hogy te mit csinálsz onnantól kezdve, hogy felkelsz reggel. (És az sem mellékes, hogy mikor kelsz, 9-kor, 10-kor vagy még később.)


Üdv!

2011. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Másképpen látjátok a dolgokat, ennyi az egész. Szerintem az, hogy törököt szeretne tanulni nagyon jó ötlet. Manapság rengeteg munkahelyen keresik az olyan munkaerőt, akik nem csak az "alap" nyelveken beszélnek (értsd: angol, német)Egyre több álláshirdetést olvasni, amiben olaszul, franciául, szlovénül, lengyelül, törökül beszélő embereket keresnek. Ebből a szempontból szerintem a húgod nagyon okosan döntött! (Főleg, ha később például idegenforgalommal szeretne foglalkozni!)


Azt javaslom, hogy ne rágódj azon, mit csinál a húgod, és hogy a tervei értelmesek-e. Tervezgesd te is a saját nyaradat. Nem kell napokra pontosan beosztani, de nagyjából legyen egy "vázlat" a fejedben.


Napközben pedig (ahogy az egyik előttem író is javasolta) takaríts ki, süss sütit, moss ki, vagy vasalj, próbáld meg levenni édesanyád válláról a terhet. Az érettségi tételekbe nem kell ám belehalni! ;]

2011. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyikőtökben sem látok semmi rosszat.

A húgod aktivabb, szeret sok dolgot kipróbálni, sok mindent megtanulni, ez teljesen pozityv.

Viszont azzal sincs semmi baj, hogy te az érettségi után pihenni akarsz.

Ha mondjuk tervezel továbbtanulást, de még ha munkát is (akkor főleg), ez az utolsó igazán szabad és gondtalan nyarad, nyugodtan élvezd ki.

Te más tipusú ember vagy, nem mindenki egyforma, a szüleid megérthetnék ezt.

Vannak "pörgősebb" emberek és vannak kevésbé aktivak, de ez nem jelenti azt, hogy utóbbiak lusták lennének, csak azért, mert nincs betáblázva és megtervezve minden napjuk.

Szerintem a szüleiddel próbáld megértetni, hogy te másfajta ember vagy és ezt fogadják el.

Jobbat sajnos nem tudok.

Annak nem sok értelme van (szerintem) ha te is elmész ezt-azt tanulni, miközben semmi késztetést vagy kedvet nem érzel hozzá.

L/24

2011. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!