Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem kisemmizne?

A nővérem kisemmizne?

Figyelt kérdés

Még tavaly elhunyt anyukánk. Már előtte nagyon beteg volt (rákos volt hónapokig). A kozmetikát, ami anyu tulajdona, a nővérem vezette, én anyut ápoltam.

Aztán mikor anyu meghalt, akkor a nővérem úgy gondolta, övé a cég, és a bevétel. Hivatalosan nem anyu nevén van a cég, nem is a nővéremén. De attól még anyué volt. És én ebből egy fillért sem látok... Én vagyok a hülye, vagy jogosan várnám el, hogy megossza velem a bevételt? Még csak nem is kell a fele, hiszen ő vezeti, de úgy gondolom, egy rész engem illetne. Szerintetek?


2011. máj. 25. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kié a cég? Mert ha nem anyádé, meg nem a testvéredé, akkor mi közöd van hozzá?
2011. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja, és emellett eladtuk anyu házát. Az összegből kifizettük a nővérem jelzálog hitelét, és a maradékot feleztük el. Ha nem akar a cégben osztozni, jogosan mondom, hogy akkor adja vissza azt a pénzt?
2011. máj. 25. 14:22
 3/15 anonim ***** válasza:
a bevétel őt sem illeti ha nem az övé a cég...ki nevén van?mert őt illeti meg...hivatalosan 1ikőtöknek sem jár pénz akkor ha nem anyudé volt a cég...
2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hivatalosan anyué, de papíron egy külsős személyé. De csak papíron. Az illető nem is tulaj, csak a papírokhoz adta a nevét.
2011. máj. 25. 14:22
 5/15 anonim ***** válasza:
Kinek a nevén van???Különben nem tudsz semmit csinálni mert nem az anyukádé volt..vagyis nem örökölhetted semmiféle részét.
2011. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A papír a hivatalos okmány.Az számít az a hivatalos.
2011. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel a nővérem se... Szóval az, akinek a nevén van a cég, ő nem tart rá igényt. Neki csak azért kellett, mert így papíron lett bejelentett munkahelye (hogy amúgy mit csinál, én nem is akarom tudni). Szóval akkor most senkié a cég???
2011. máj. 25. 14:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy külön helyiségben van nem csak egy cég aminek csak neve van, hanem hely is ahol lehet dolgozni. A bevétel pedig, attól függ kidolgozik ott, ha ő ott dolgozik akkor sztem az övé. De ha alkalmazottak vannak és azoktól származik némi bevétel akkor az is közös. Ne hagyd magad, jár neked is abból a pénzből. Ő vezette az üzletet, te pedig anyudat ápoltad. Még az is lehet, hogy több jogod van hozzá mint neki.
2011. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg a cég azé aké "papiron". hiszen ő a tulajdonos.

Eladhatja nektek. Vagy másnak.

2011. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Alkalmazottak is vannak, szóval ő nem dolgozik, csak intézi az ügyeket, a papírmunkát. Amit én is megtettem volna, de nekem anyu fontosabb volt. Ő meg sokszor oda sem tolta a képét, csak néha benézett, megkérdezte, mi van, és már rohant is tovább. :(
2011. máj. 25. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!