Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálom, ha mások képeket...

Miért utálom, ha mások képeket raknak fel rólam és a gyerekemről? Hogyan vetessem le?

Figyelt kérdés
Amikor férjhez mentem, meghitt családra vágytam, de egy rokonunk minden képet, amit csak csinál, ki szokott rakni az iwiw-re, rólunk is. Egyszerűen ki nem állhatom. Elég közeli rokon, és megsértődne, ha szólnék. Viszont én meg visszahúzódó típus vagyok, és nem örülök neki. Úgy érzem magam, mintha a való villában lennék.
2011. máj. 27. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Kétlem h ezen bárki megbántódhat, hogy te nem akarsz kinn virítani iwiwen. Ha meg mulya vagy és nem szólsz akkor viseld el.
2011. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél szívbajos, szólj neki! Nem kell letámadni, vagy durvának lenni, szépen el kell neki magyarázni, hogy te nem szeretnéd, ha megosztana rólatok mindenféle képet. Biztosan meg tudtok egyezni!
2011. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
tegyél ki te is róla képet. De keress valami jó előnytelent, amit biztos nem szeretne megosztani a nagyérdeművel. Aztán, ha szól érte, akkor válaszul te is megkérheted őt, hogy rólad se tegyen fel semmilyet.
2011. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Úgy tudom, hogy a beleegyezésed nélkül nem teheti ezt meg.
2011. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Jaja! Csinálj róla lesifotót kajálás közben, lehetőleg olyan, ahol lóg az egyik szemhéja (ezek a kedvenceim*.*) és rakd ki, hogy mindenki jól megnézze^^

Neem, szeirntem elég, ha szólsz neki, ha van benne annyi, akkor úgyis leszedi.

2011. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

*Elég közeli rokon, és megsértődne, ha szólnék.


Hmmm... elég bunkó rokon lehet.

Úgy neki lenne sz*r, így meg neked az, válassz, melyik a fontosabb.

2011. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*Úgy tudom, hogy a beleegyezésed nélkül nem teheti ezt meg.


De megteheti, aki a fotót csinálta, az a jogtulajdonos. Te nem rakhatod fel az általa készített képet. Amit te csináltál, azon mindegy, mi van, nem sértesz vele szem.jogot, ha felrakod.

Csak kérni lehet, hogy vegye le és reménykedni.

2011. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"*Úgy tudom, hogy a beleegyezésed nélkül nem teheti ezt meg.


De megteheti, aki a fotót csinálta, az a jogtulajdonos. "


Nem számít. Ha valaki engem lefotóz, az én személyiségi jogaimat sértheti vele. Igaz az hogy hagyom magam lefotózni, tudomásom van róla, az beleegyezés a fotózásba, külön megbeszélés híján használhatja. De ha megkérem, hogy ne tegye és mégis, onnantól kezdve személyiségi jogokat sért. Illetve akkor is, ha nem tudtam, hogy lefotózott, de használja a képet.

2011. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Udvariasan kérd meg, hogy legyen szíves vegye le, mert nem szeretnél közösségi portálokon fenn lenni. Ettől csak nem sértődik meg.
2011. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!