Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi oka lehet rá, hogy arra...

Mi oka lehet rá, hogy arra kért telefonon, hogy mondjak le a gyerekemről?

Figyelt kérdés
Az exemel él a gyerekünk, fizetek gyerektartást. Tartom a kapcsolatot a fiammal ( karácsony, szülinap, ilyesmi ). Mi oka lehet rá , hogy arra kért, hogy mondjak le róla. Azt mondta, ha szép szóval nem teszem, lehet más módja is! ( fenyeget ) Hol lehet a csapda? nem értem.
2011. okt. 12. 19:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Segítsetek! Rendesen ki akar idegelni a hülyeségével! Nem szeretnék lemondani a fiamról, szeretem, és nem is okoznék neki ilyen lelki sérülést.
2011. okt. 12. 19:12
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, mert gondolkodsz ezen? Eleve nem mondhatsz le, csak akkor, ha örökbe fogadásról lenne szó, egyébként akármit csinálsz is, a gyereked marad. (Sokan örömmel lemondanának, ha lehetne, csakhogy ne kelljen fizetniük).

Telefonon azt mond, amit akar, és erre kényszeriteni sem lehet. Ha fenyeget, akkor feljelented zaklatásért.

2011. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, ő nem mondhatja meg, hogy te mit csinálj.

Mivel nem veszélyezteted a gyereked, és fizetsz tartásdíjat is eleve szó sincs problémáról!


Nyugodj meg!

2011. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, monnd meg neki ha fenyeget hogy van egy bírói itélet és ehhez kell tartania magát.Ha hetente láthatod vagy kéthetente akkor az úgy is van.Ha ügyeskedik, nem tesz eleget az itéletnek akkor jogi lépéseket tehetsz ellene.Kérni kérhet de többet nem tehet.

Az okát nem tudom, elsőre valami olyasmire gondolok hogy mondjuk el akar vele költözni messzire de ehhez a beleeggyezésed kéne. (bár ezt nem tudom így van e ,csak tipp)

2011. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Olyan elképesztő hülye p.icsák vannak! Azt hiszik okosabbak mindenkinél! Azt hiszik,ha megtiltják az apjának,hogy találkozzon a gyerekkel vagy akarják mondatni a jogaikról,azzal elérik a céljukat.Bosszút álltak! De nem veszik észre,hogy ezzel,milyen kárt tesznek a gyerekben.
2011. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

"tartom a kapcsolatot, szulinap, karacsony, ilyesmi!"


Elkepzelheto, hogy a parod megtalalta a tarsat, es elhataroztak, hogy kozosen akarjak felnevelni a gyermeket. Te szereted, de amit leirtal, az nagyon keves, hogy a fiaddal foglalkozol, vagy pedig annyira kicsi meg a gyermek?

Legyen onbizalmad, es legy eros, hiszen tudod azt, hogy egy verszerinti apa vagy, tehat kenyszeriteni nem tud, hogy olyat tegy, amit nem akarsz, mivel verszerinti edesapa vagy!

2011. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet, hogy akivel él, az akarja a nevére felvenni a gyermeketeket. Vagy valami miatt bosszùt akar ellened?
2011. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A soron következő telefonos beszélgetéseiteket rögzítsd.

Ha fenyegetőzik, menj bíróságra. Ott lesz a kezedben a bizonyíték. Akár hozzád is kerülhet a gyerkőc.

Vagy: ha nem akarod hogy idáig fajuljon a dolog, akkor is vedd fel hangrögzítőre a beszélgetéseiteket. És kéred majd hogy hogy beszéljetek személyesen. Na ott meg szépen megmutatod neki hogy felvételed van a fenyegetéséről, jobban teszi ha visszavesz a lendületből vagy bíróságra mész.


Egyébként így első blikkre, az ugrik be, hogy azért csinálhatja, mert:

1. vagy csúnyán váltatok szét és ezzel akar "bosszút" állni (tudom hülyén hangzik, de van pár ilyen ember..)


2. vagy van valakije és úgy gondolja ők nélküled lesznek egy család, és ki akar zárni a gyerek életéből.


Akár így van, akár úgy mindenképpen rossz ez így és a gyerek szenved tőle.

2011. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Ezt olyankor szokták kérni, ha az anya ismét férjhez akar menni, és az új férj úgy nyilatkozik, hogy a gyermeket a nevére veszi.

Ebből viszont az is következik, hogy attól fogva igaz, hogy nem kell fizetned gyermektartást, de a láthatási jogodat is megvonják.

Ettől kezdve - mivel a gyermek emlékezetét kitörölni nem lehet -, azt magyaráz be neki rólad, amit akar. Pl. édesapád lemondott rólad, mert nem kíváncsi rád, stb.stb.


Ha ragaszkodsz a gyermekedhez, és nem szeretnéd elveszíteni őt egész életedre, akkor nem mondasz le!

Ellenkező esetben meglehet, hogy soha többé az életedben nem fogod látni.

2011. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy Ő, mint szintén szülő, hogy a jó égbe kérhet ilyet!!??? Ha őt kérnék/fenyegetnék, hogy mondjon le a fiáról, vajon mit szólna?? Hihetetlen.. Mi a fenét képzel magáról?

Én is anyuka vagyok, de egyszerűen nem látom át, hogy mi jogon kér ilyet Tőled. Egy apának ugyan annyi joga van a gyerekéhez!!

2011. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!