Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihűlt házasság, anyagi jólét...

Kihűlt házasság, anyagi jólét vagy szegény szerelem? Te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

13 éve élek házasságban, nincs se szeretet, se gyengédség, se szex. Van viszont pénz. A férjem jól keres. Nekem nem kell dolgoznom. De nem érzem jól magam. Kb. 1 éve megismertem egy férfit, aki szeret, aki gyengéd, akivel összekötnénk az életünket. Viszont nehéz anyagi helyzetben van. Elmennék én is dolgozni, de akkor sem lenne fele ennyi pénzünk sem.

Félek a változástól. Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntött? Nem bánta meg?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 27. 14:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Menj el dolgozni, és akkor majd örülni fogsz, ha este találkozol a férjeddel.
2011. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez nem egészen így van. Külföldön dolgozik, hónapokig nem látjuk egymást.
2011. máj. 27. 14:33
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Akkor meg a táv a gond.

Én utána mennék (legalább megtanulnék egy idegen nyelvet is).

2011. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Az roppant korrekt lenne, ha otthagynád. Nem kellene inkább a mostanit fellendíteni? Vagy legalább megpróbálni? És maradna a pénz, és talán visszatérne a szerelem. Lehet, hogy most a másikkal jól kijöttök lelkileg, testileg, stb. De gondolj bele: Hozzá vagy szoktatva az anyagi jóléthez. Mi történne, ha esetleg évekig nélkülözni kellene? Akkor is úgy szeretnéd? nem ennéd meg az idegeit a pénz (ill. annak a hiánya) miatt?

35f

2011. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de általában ez így szokott lenni!

A gazdag pasi felesége, aki otthon ül, unalmában mindig megtalálja a munkanélküli pasit akivel jól elűzögeti az unalmát.

Nem voltam ilyen helyzetben, de hallottam ilyenről.

Mindegyik esetben a nőcske kapart vissza a gazdag pasijához... Szánalmas!!!

2011. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Én a házasságot választanám, ha még van legalább egy kicsi szeretet. Szép a másik ember iránt érzett szerelem, de gondolj bele: a férjeddel is ugyanígy kezdtétek. Néhány év múlva a másik férfivel is ide jutnátok, csak pénzetek nem lenne, valamint ha van gyereked, az szétszakadt családban nőne fel.

Emlékezz a házastársi esküre! Azért esküdtél meg, hogy együtt maradsz a férjeddel. Az eskü felbontására nyomós érv kell, önmagában az, hogy elmúlt a szerelem, nem nyomós érv, hiszen a szerelem minden kapcsolatban elmúlik idővel.

Nálunk együtt maradt a család, pedig anyagi különbség sem volt. Néhány év múlva a házasság kikerült a tízéves "hullámvölgyből". Nem sokkal később a másik férfi meghalt. Azt hiszem, jó döntés volt a házasság megtartása.

2011. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam rendbe hozni ezt a házasságot, de nagyon mások lettünk. Eltűrjük egymást abban a pár napban míg itthon van. Ja a nem dolgozáshoz még annyit, gyereket nevelek itthon. Van 1 lányunk.
2011. máj. 27. 14:40
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik barátnőmnél ez volt. 15 év házasság után, hiába volt anyagi jólét, lakás, autó, 2 szép nagylány, a feleségnek volt munkahelye is, a férj állandóan dolgozott, éjjel járt haza. A feleség megismerkedett valakivel, aki nem élt annyira jól, hiába dolgozott. A feleség azt mondta nekem (a barátnőm), hogy a szeretője babát is akar tőle, meg hogy váljon el, a tenyerén hordozta (amennyire tellett tőle). 2 évig tartott a dolog. A barátnőm úgy döntött többet ér neki az anyagi biztonság, nem a gyerekek miatt döntött a férje mellett, mert a lányok ismerték és kedvelték a szeretőjét. A férj "álitolag" nem tudott semmiről. Végül is újra szerelmes lett a barátnőm a férjébe és szült egy babát, szerintem bűntdatból. Hogy igazán miért döntött ugy, ahogy, csak ő tudja.
2011. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha gyerek van, akkor igyekezz mindent megtenni a házasságodért. Ha nem muszáj, ne legyen neki mostohája.
2011. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Más szemszögből nézve: a férjed külföldön dolgozik, hogy téged el tudjon tartani. Emiatt 3 havonta jön csak haza, te pedig a távollétében még meg is csalod. Nos, az én véleményem az, h ez így nem mehet tovább. Nem ítéllek el, de ez így nem korrekt. Teremts tiszta helyzetet! Nem is az a lényeg, h ki mellett döntesz, hanem, h válassz végre. Légy őszinte magadhoz, vess latba minden érvet és ellenérvet (de legfőképp, amit a szíved diktál) és meglátod, könnyebb lesz határozni, mint gondolnád.
2011. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!