Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem nélküli házasság:...

Szerelem nélküli házasság: szerelemből vagy anélkül házasodtál? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Úgy képzelem el az életemet, hogy hozzámegyek egy férfihoz aki fülig szerelmes belém, de én belé nem csak vonzalom és barátság nekem. Mert a férfinak kell jobban szeretnie a nőt és nem fordítva. Ez a siker titka. Szóval nem akarok hú de nagy szerelemmel házasodni, igaz érdekből sem. Egyszerűen megfigyeltem magamon hogy nekem nem lesz jó ha szerelemmel megyek férjhez, mert annyira lángolok lelkesedek, rajongok a másikért, hogy nem tudok mértéket tartani, egyszerűen imádni tudom azt az embert. Olyankor felelőtlen vagy, naív és irányitható, meg kiesik a világ, elhagyom a cuccaimat, nem tanulok..stb. Szívem szerint soha nem házasodnék meg, és mindig szabad maradnék, de tudom hogy meg kell. Egyke vagyok, lány muszáj továbbvinnem a családot, nehogy már miattam haljon ki ez az ág. Persze gyereket szülni szeretnék, a házasságra és a gyerekszülésre elsősorban kalandként tekintek, milyen izgalmas lehet :)persze tudom nagy feladat is. Úgy érzem azért is meg kell házasodnom, hogy az emberek a külvilág lássa, hogy nekem is sikerült, beilleszkedtem, a szülők barátok elégedettek legyenek. SZerintem az is jó ebben, hogy ha csak barátként szeretem azt, akihez férjhez megyek, akkor az emberismeretem is jobban működik majd és jobban kiismerem, mert a szerelem elveszi az eszem.


Megéri így házasodni? A házasság számomra egy fix dolog, nyugalom, béke, stabilitás, és hát cél. Bár a szabadságomat féltem. A nagy szenvedélyes szerelmek másra valók, én is átéltem kettőt, de az ilyen szerelmeknek tapasztalataim szerint csak halál a házasság.


2010. nov. 29. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Ez fájt.
2010. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam volna szerelem nélkül házasodni. Elég nehéz ügy volt, mert nem vagyok szerelmes típus, életemben csak kétszer történ meg velem ilyesmi. De nem adtam alább, mindenképpen olyannal akartam összekötni az életem, akivel kölcsönösen szerelmesek vagyunk egymásba, ha nem sikerült volna, inkább egyedül maradok. De sikerült, bár elég sokáig vártam rá. Megérte.

De mindenki máshogy érzi ezt és nem biztos, hogy másoknak is az én példám a legmegfelelőbb.

2010. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez butaság de te tudod. Akinek van elég esze az nem vakul meg teljesen csak azért mert szerelmes szóval a hiba benned van nem a szerelemben
2010. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Régen is számtalan házasság volt, ahol csak úgy összeházasodtak... Hajrá :)
2010. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A hiba az Ön gépezetében van.


A férjed előbb utóbb kideríti, hogy nem szereted, és továbbáll.

2010. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
az idő is sürget, nem akarok várni 23 vagyok, 2 éven belül meg kellene házasodnom, egészséges gyerekeket szeretnék és fiatal anyuka szeretnék lenni, persze ezt nem lehet siettetni, sőt annál rosszabb minél inkább siettetjük. talán valahol tudat alatt nem hiszek a házasságokban, a sok rossz példát látva a környezetemben. így ha olyannal kötnék házasságot akit sosem szerettem, nem lenne olyan nagy csalódás ha elhagyna, mint egy olyat akit mindenével együtt imádtam. Itt is sokan írják, hogy mennyire bele vannak betegedve hogy két gyerek után elhagyták őket. szóval lehet menekülök. De gyereket szülnöm kell, mert társadalmi elvárás, az Isten is ezért teremti a nőt.
2010. nov. 29. 18:19
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg én sem szerelemből fogok házasodni. Szerintem nincs ezzel semmi baj. A házasság inkább két ember szerződése, hogy segítik egymást. Na meg a szerelem általában úgyis elmúlik idővel.
2010. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, valószínűleg így is lehet élni, de minek? A kérdés már nem az lesz, hogy nem borulsz ki, ha a férjed lelép, hanem az, hogy magaddal hogy tudsz majd elszámolni, ha beleszeretsz egy másik férfiba. mert be fog következni. Aztán ott állsz, hogy most akkor mi legyen. a kedves férjed, aki mindent megpróbált, csak éppen azt nem tudta hogy hiába, hiszen te sosem voltál oda érte, vagy elé állsz és megmondod hogy bocs, mást szeretek, váljunk el. Lesz már 1-2 gyereked, belemész az új kapcsolatba, ahol szintén születhet még saját gyereked, de te tudni fogod, hogy az első pasit csak kihasználtad, hogy gyereked legyen, és addig veled legyen amíg meg nem találod a nagy őt. Hát te tudod.


Én is választhattam volna ezt a mintát, csak nem volt pofám hozzá. Ha nem vagyok szerelmes a másikba, szexelni sem akarok vele, akkor meg minek kínzom? nagyon kínos ám, ha a másik közeledik, mert oda van érted, te meg irtózol már a gondolattól is. Mert ez lesz, ha nem vagy szerelmes. Hiába barátságból jól megvagy az illetővel, a vágy akkor sincs meg, pedig tudod hogy ezzel "tartozol" neki, hiszen különben mi a fenének mentél hozzá.


A másik megoldás, hogy megmondod a másiknak, hogy szereted de nem úgy, és ha neki így jó, akkor hozzámész. Van aki ezt így elfogadja. Akkor már nem leszel hibás. de azért a férfiaknak is van büszkesége.


nekem volt egy ilyen ismerősöm, férfi, aki elmesélte, hogy 2 éves volt a gyerek, mikor elváltak, mert a felesége bepasizott, és mikor megmondta neki, hogy van egy másik férfi, akkor még hozzátette, hogy egyébként azért ment hozzá mert gyereket akart, meg férjhez akart menni, de sose volt igazán szerelmes a pasiba. Hát szegény, nem irigyeltem. Persze túl lehet élni, de hogy sose fogja emberszámba venni a nőt, az is tuti. Kell az neked hogy a volt férjed egy sz@rkupacnak tekintsen? most komolyan...


32/N

2010. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
28 leszek nem sokára. 2 éve házasodtam. Volt 1-2 nagy nagy szerelmem, de ő nekik egy idő után nem kellettem. Mindig sikerült őket meghódítanom, de nem értékeltek annyira, hogy velem maradjanak. Azt eldöntöttem, hogy én szeretnék megházasodni, mert szüleim is egy tartós, vidám, néha kiabálós, de hűséges és jó légkörű házasságban élnek a mai napig. Tudtam, hogy konzervatív vagyok, nekem kell a nyugalom, szerettem volna gyerekeket is. Azt láttam, hogy azok a pasik, akikért én kepesztek, nem valószínű, hogy valaha is feleségüknek akarnának. Nem vagyok az a Barbie baba típus, meg nem is annyira nőies, inkább vagány és aranyos, helyes. Aztán jött egy fiú az életembe, akkor, amikor 25 voltam, és már éreztem,, hogy kiéltem magam, most már szívesen megházasodnék. A fiú első percre olyan kedves lett nekem, jó volt vele beszélgetni, az első randin kérdezte, hogy találkozunk-e még, és határozottan mondtam, hogy igen. Azonnal szépnek láttam a szemeit, jól, biztonságban éreztem magam a társaságában. Akár egy lány barátommal. De nem vette el az eszem. Ha felhívott, örültem, de tudtam azért aludni, nem rágtam a körmöm, hogy jaj, mikor hív. Aztán mindig mentem, ha hívott, szerelmet vallott, rózsa, minden. Őszintén megmondtam, ez nekem még korai, én nem érzem ezt még így... Aztán legközelebb megpróbáltam lebeszélni magamról, minden hátrányomat tök őszintén elétártam. Ő hajtahatatlan volt, azt mondta, hogy bennem több érték van, mint az ő általa megismert valamennyi lányban együttvéve. Ezzel a mondatával begyújtott bennem egy parazsat, ami elkezdett halványan égni. Aztán telt az idő,a parázs egy picit erősödött. Együtt jártunk. Jó volt vele, csak szimplán. Aztán megkérte a kezem. Én úgy ítéltem meg, hogy ő tuti hűséges lesz hozzám, jó férjem lesz és jó apja a gyermekeimnek. De ha én elképzeltem volna 1-2 éve, milyen férjet akarok, akkor az szebb lett volna nála, magasabb pozícióban dolgozik, komolyabb egzisztenciával rendelkezik. De mégis úgy éreztem, hogy mondjak igent. Igent mondtam. Összeházasodtunk. Nem voltam olyan eldobom az agyam módjára szerelmes sosem belé, de egy picit mindig az vagyok. Illetve ez olyan hullámszerüen újul meg bennem, ez a szerelem. A tisztelet a házasságban talán még fontosabb, mint a szerelem, és a szeretet is. A szex az ment, megy így is, és a kapcsolat áll. Vannak csiszolódási folyamatok, amikor szikrázunk is, mert nagyon eltérő dolgot akarunk, ezeket össze kell hangolni, de boldogok vagyunk. Szeretnénk babát, együtt tervezünk tovább, tisztelem őt, ő is engem, tudjuk, hogy a másik hűséges, közös izgalmas céljaink vannak, és vannak közös feladataink is. Szóval azt hiszem én hasonlóan csináltam, mint te akarod, és én nem bántam meg. Bölcs döntést kívánok!
2010. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"De gyereket szülnöm kell, mert társadalmi elvárás, az Isten is ezért teremti a nőt."


Az egész gondolatmenetedben ez a legbetegebb szál. A többi sem ép, de ez ...

2010. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!