Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt csak én kezdek haragudn...

Emiatt csak én kezdek haragudni vagy már ti is furcsálnátok?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy elvileg van egy jó barátom de gyakorlatilag kezdem azt érezni,hogy csak én erőltetem és én vagyok az akire feltétel nélkül számíthat. Visszafele ez nem nagyon működik.Írok egy példát amihez 100 hasonló eset történt meg.Ha ő megkér,hogy nézzek meg valamelyik boltba valamit,hogy van-e és mennyiért akkor többnyire már ott helyben rácsörgök,hogy mi a helyzet és felajánlom,hogy ha van annyi pénzem akkor meg is veszem,hogy neki ne kelljen fáradnia emiatt. Ha én kérem meg ugyanerre akkor a legjobb esetben is hazamegy,fürdik,eszik,alszik aztán majd valamikor beszámol arról,hogy mit intézett.De olyan is előfordult,hogy elfelejtette holott saját magának is ott intézett valamit.Az élet más területén is sok hasonló sztorim lenne.Elgondolkodtam már azon,hogy ez másoknál vajon hogy működik? Vagy csak én lennék olyan,hogy mindig az az első amire a barát megkér?
2011. máj. 27. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy így vele.Velem is hasonló a sztori és már nagyon bosszantó már ott tartok hogy lehet be kéne neki olvasni vagy ugyanazt csinálni mint ő de ugye én nem vagyok ő szóval tűrök tedd ezt te is vagy beszéld meg vele:)
2011. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A helyzet az,hogy elvileg van egy jó barátom..." Nagyon pontosan megfogalmaztad, hogy mi a gond ezzel a "barátsággal". Teljesen egyoldalú.

Ha egyébként is szokásod a barátoknak, haveroknak azonnal "ugrani", és ez számodra nem okoz semmiféle gondot, vagy plusz munkát, akkor semmi gond.

De láthatóan megfordult már a fejedben, hogy ez valahogy mégsem igazi barátság. Szerintem gondold végig, hogy mit vársz, és te mit adsz egy "életre-halálra" baráti kapcsolatban. Ha az illető nem üti meg a mércédet, nyugodtan minősítsd vissza haveri kategóriába, és kezeld is úgy.

2011. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ilyen nagyon nemtörödömség az csak az utóbbi időbe van. De az tény,hogy mindig én adtam a többet ebbe a kapcsolatba.Nekem elég volt,hogy meghallgat,hogy bármikor tanácsot ad meg ilyesmi. De már ez is a múlt mert leginkább elérhetetlen.Pont kikapcsol a telefon,elmegy a net,nem kapta meg az e-mailt....Nem tudom mi történhetett. Csak mostanában bosszantanak ezek a dolgok,hogy közömbös és nem lehet rá számítani. Rám még egy haver is számíthat.
2011. máj. 27. 23:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát,lehet, hogy tényleg te erőlködsz csak, és ő nem igazi barátod, de beszélj vele, lehet hogy egyszerűen csak kicsit fáradtabb, és ez kihat a baráti kapcsolataira is, és kevésbé figyelmes, vagy aktív..Lehet, hogy nincsen semmi probléma, szeret téged mint barát, csak ő nem olyan típus mint te, hanem kicsit lustább. Tudod, vannak ilyen és olyan emberek.
2011. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Annyit légyszi árulj már el, hogy mind a ketten fiúk vagytok, mind a ketten lányok vagytok, te vagy lány, és a barátod a fiú?

Férj és feleség nem lehettek, mert akkor nem is kérdeznél ilyesmit.

2011. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én lány,ő fiú.
2011. máj. 28. 00:54
 7/11 anonim ***** válasza:
akkor itt a bibi, a fiúk mindig lazábban veszik a dolgokat. Gondolom, nem arra kéred konkrétan, hogy most azonnal nézze meg, hanem ha arra jár vagy ideje engedi, stb... és ezt a fiúk pontosan így is értelmezik, ahogy mondod, nem pedig úgy, mint mi nők, hogy gyorsan próbálok segíteni.Na meg ők kevésbé segítőkészek, meg sztem (tisztelet a kiv.) kicsit lustábbak ilyen ügyekben.
2011. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami.De akkor is kezd kicsit zavarni már. Kicsit több figyelemmel is lehetne....
2011. máj. 28. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Talált egy jobbat.
2011. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk rosszabb is volt ennél, amit leírtál, de nekem lány volt a barátom/barátnőm. Én már nem tartom vele a kapcsolatot régóta és már nem is érdekel, hogy egykor mennyire jóban voltunk, mindenhol kihasznált, érzelmileg, anyagilag, mindenhogy, de hiába mondta férjem én nem vettem észre. Aztán mégis kinyílt a szemem.


Esetek, amik velünk előfordultak:

- felhívott zokogva, hogy kidobta a pasija, találkozzunk, üljünk be a kedvenc kocsmánkba... rohantam hozzá. A kocsmában egymás után kérte a feleseket, borozott, még pizzát is rendelt.... már az elején kiderült, hogy cigit nem hozott magával, mondtam akkor vegyen azt is. Dumáltunk vagy 3 órát a végén derült ki nincs nála pénz. És nem egy ilyen volt. Az agyam eldobtam, vagy 5 ezres számlát csinált. Én két felest és egy kólát ittam, a többit ő.


- fősulin minden német háziját én csináltam, örültem, hogy segíthetek, de mikor visszakértem egy földrajz könyvem a zh-hoz, még 3 hét múlva sem hozta, engem meg meghúztak. :( (persze ő 4-est kapott félévkor németből)


-bármikor hívott, ha nem dolgoztam, ugrottam, rohantam hozzá, hajnalig beszélgettünk nála, éjjel bolyongtam egyedül haza. Ha én hívtam, hogy bajom van sokszor fel sem vette a telefont.


- a legrosszabb ami betette a kaput, nála maradt a biciklim, mert esni kezdett az eső és nem akartam úgy hazatekerni. Hosszú ideig nem mentem érte, azt mondta nem baj, elfér a pincében. Jött az ősz, tél... nem kellett a bicikli, tavasszal egyszer elhoztam, aztán megint esett, megint nála hagytam. Vége lett a sulinak, egyre ritkábban találkoztunk, hiába hívtam, nem tudtunk nála találkozni, hogy elhozzam a biciklimet, mert folyton különböző helyekre költözött, az anyját nem zavarhattam emiatt. Évek teltek így el. Legutóbb kb fél éve hívtam, azt mondta betörtek és ellopták a biciklimet. Aha :(


Na mindegy, hosszú a sor. Arra nem méltatott, hogy olykor felhívjon mikor terhes voltam... most már két éves a kisfiam, nem nagyon keres, de nem bánom. Lezártam. Ott maradtak fontos könyveim, dvd-im és a biciklim is :(

2011. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!