Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit gondoljak erről...

Nem tudom mit gondoljak erről a helyzetről. Vélemények?

Figyelt kérdés
Lassan 1éve vagyunk együtt a párommal. Azt mondta ő még nem szerelmes belém és nála lassabban mennek a dolgok és legyek türelmes. Mostanában elhanyagoltnak érzem magam és be is ismeri, hogy elhanyagol, már nem érzem magam boldognak és szükségem lenne a megerősítésre, hogy van értelme folytatni. Nem tudom mit gondoljak. Mondtam neki, hogy akkor valószínű nem én vagyok az a nő akit keresett, mert ha ennyi idő alatt nem alakultak ki érzelmek már nem is fognak. Azt válaszolta, hogy ne sürgessem és majd kimondja, ha úgy érzi. És , hogy neki nem kell más nő velem tervezi a jövőjét. Én viszont már a szakításon gondolkozok nekem ez így nem jó, néha azt is érzem hogy kihasznál hogy tudja hogy nekem fontos és bármit megcsinálhat velem (elhanyagol és nem törődik velem) Ő mindenre azt válaszolja, hogy idővel mindent megkapok, de ő ilyen. Azt is mondtam neki hogy lehet én itt szenvedek a kapcsolatunkkal és várok rá ő pedig majd egyszer találkozik valakivel akibe szerelmes lesz és neki megad mindent amit nekem soha…erre azt reagálta hogy olyan nem fordulhat elő ő nem az a szerelmes típus. Mit gondoltok erről? Én/23 Ő/27
2011. máj. 29. 00:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem szeret, soha nem is szeretett. Mármint szerelemmel.


MI A CSUDÁNAK VAGY EGYÁLTALÁN VELE???

2011. máj. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

szia. év azt, hogy valószínűleg mindketten mást értetek szretetkapcsolat alatt. Ami neki elég, az neked kevés, miközben lehet, ő meg amiatt szorong, hogy érzi, többet akarsz tőle, csak gőze sincs, hogy csinálja.


Megbeszéltétek már, hogy úgy érzed, lehanyagol téged? Mármint, elmondtad-e konkrétan, hogy mit szeretnél, mit csináljon vled, és mit ne?

Ha ez a téma már pipa, és ő tényleg ilyen, akkor nem fog változni, nem fog tudni kibújni a bőréből, ahogy senki.

vagy elfogadod ezt és szemléletet cserélsz, azaz azt mondogatod, hogy attól, hogy nem olyan módszerekkel szeret, ahogy azt elképzelted, attól még nem biztos, hogy nem szeret annyira, amennyire ezt érezni képes.


Bé esetben azt mondod, nem alkuszom, lépek. De ezt a dilemmát nem ő, hanem te fogod lezárni, bárhogy is... Mert neked kényelmetlen ez így- és nem neki.

2011. máj. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
bocs az elgépelésekért, hulla vagyok:)
2011. máj. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
a szerelem, nem olyan érzelem, ami " majd kialakul". ha nincs akkor már nem is lesz.maradj,ha beéred azzal, hogy csak te adsz, de nem kapsz helyette semmit.(érzelmileg)fennáll a veszélye, hogy belefásulsz és már nem lesz energiád, hogy változtass.ne érd be bármivel, csak azért, hogy ne légy egyedül.néha a magány többet ad, mint egy méltatlan kapcsolat.
2011. máj. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen férfiak, akik nem szerelmes típusok. Mi több, nők is.

Adj még egy fél évet magatoknak, aztán ha nem megy bele abba, hogy kitűzzétek az esküvő dátumát, hagyd ott.

De lehet, hogy ő fogja megkérni a kezed ez idő alatt, csak legyél mindig vidám, mosolygós, ne érezze, hogy elégedetlen vagy vele.

2011. máj. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gartulálok, hogy egy évet vártál rá, én biztos nem várnék ennyit. Egy év után az emberek nem 'még', hanem már nem szoktak szerelmesek lenni...
2011. máj. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem egy év kellett, hogy beleszeressek a páromba. Most viszont 9 éve vagyunk együtt házasságban, gyermekkel és még mindig szeretem. Mondjuk azaz egy év nem mondható lagymatagnak :), hevesen udvarolta végig, csak én valahogy nem mertem belevágni, elkötelezni magam és előbb magamban kellett eldöntenem, ez vajon szerelem-e. Közben pedig mardosott a bűntudat, hogy aki ilyesmiken gondolkodik, biztos nem elég jó a másiknak és hogy ez mekkora önzőség, de elrontani sem akartam... stb.

Végül rájöttem, hogy milyen hülye vagyok, és nahát, mennyire hiányzik, amikor nincs mellettem. Onnantól ment minden, mint a karikacsapás :)


Példaként még: van egy barátnőm, aki (nem tudom, de talán úgy mint én, önbizalomhiányból) sosem mutatta ki, mennyire szereti a fiúját, pedig jó pár évig együtt voltak és többször megkérte a kezét. Végül a fiú megelégelte és lelépett. Két hétre rá vad szerelembe esett egy másik, persze teljesen más típusú lánnyal, nem sokra rá elvette feleségül, kiköltöztek külföldre. Barátnőm azóta is tiszta depi, hogy ő volt az igazi és "elrontotta élete lehetőségét".


Ezeket csak azért írtam, hogy lásd, a szerelem sokféle lehet. Így látatlanba senki nem tud 100%-os tanácsot adni. A te döntésed, te életed. Ha ő a fontos, maradj, várj. Ha már csak úgy érzed, hiába töltöd rá az időd, lépj. Ha meg úgy látod, hogy egyszerűen lusta, akkor mindenképp próbáld kimozdítani a holtpontról. Pl. utazz el pár hétre, de közben levelezzetek. Sokszor akkor jön rá az ember, mi értékes, ha hiányzik. És sokszor könnyebb megnyílni egy másik úton egymás felé.

2011. máj. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia!Ha én lennék a helyedben ilyen nem fordulhatna elő,mert már nem lennék együtt a "párommal".Ez csak az én saját véleményem,de nálam mindig úgy volt,ha 3 hónap alatt nem szerettem bele az illetőbe,akkor utána sem.Tanácsot nem tudok adni,neked kell érezned megéri -e várnod,és hogy mennyire vagy boldog ilyen kapcsolatban.Én speciel tuti bizonytalan lennék! :/ Attól paráznék,hogy állitása szerint belém még nem szerelmes,de mi van ha valami okból kifolyólag megismerkedik valakivel és az a másik rögtön kiváltja belőle azt az elsöprő érzést + vonzalmat,ami a szerelemhez vezető úthoz visz.Szerintem jobb lenne,ha kilépnél ebből a kapcsolatból,mielőtt még jobban belemerülsz érzelmileg ebbe az egészbe.az is lehet,hogy akkor jönne rá a párod (Ha te elhagynád őt) ,hogy :Hoppá de hiányzik!Rossz neki nélküled stb.Sokszor természetessé válik,hogy ott van valaki mellettünk,aztán amikor elveszitjük akkor jövünk rá,mennyit is jelentett valójában....
2011. máj. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ugyan mire vársz,

azt írtad nem vagy boldog, szakításon gondolkozol, törődésre vágysz.... akkor lépj. ne várj újabb éveket arra, hogy majd beléd szeret... ha egy év nem volt neki elég, akkor több év sem lesz az.

keress egy hozzád illőt, aki szerelemmel tud szeretni. nem szégyen az, hogy ő ilyen.. csak épp hozzád nem passzol.

2011. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy langyos kacsafos, nem párkapcsolat! Megbocsáss! Én férfi vagyok, de sosem mentem bele szerelem nélkül párkapcsolatba. Úgy meg pláne nem, hogy együtt vagyok valakivel, azzal hitegetem, hogy vele akarok élni, de közben a türelmét kérem...


Lári fári.


Szerintem ennél még a szingliség is jobb. "Drop the boy!" (ez egy régi zeneszám cím volt - dobd a srácot)

2011. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!