Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most pedofil? Ti mit...

Akkor most pedofil? Ti mit gondoltok a kialakult helyzetről?

Figyelt kérdés
Olvastam itt a fórumon egy kérdést,alig érkezett rá válasz,pedig én is kíváncsian vártam volna hogy mit reagáltok rá,hiszen az egyik barátnőm is hasonló cipőben jár,szinte majdnem ugyanaz a helyzet. A lány,akiről szó van a nyáron múlt el 20 éves,a srác akivel kialakulóban van valami pedig csak 17 éves lesz a jövő hónapban. Nagyon vonzódnak egymáshoz,de ezt még nem látták be eddig,csak aki körülöttük él (mi),nagyon is látjuk,hogy mi a helyzet velük kapcsolatban. Sajnos nem igazán tudtam neki tanácsot adni,csak azt,hogy jól gondolja meg,hogy mit akar csinálni. 3 év nem olyan nagy különbség,de azért most még szerintem számít. Azt azért még hozzátenném,hogy a lányt nem nézik 18-nak sem,a srác pedig idősebnek néz ki a koránál. Ti mit gondoltok erről?
2011. aug. 30. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem,miért lenne pedofil? A szó jelentését nagyon sokan összekeverik.
2011. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is így látom. Sokan ezzel jönnek akik tudják,hogy mi a helyzet velük kapcsolatban. :-(
2011. aug. 30. 22:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Wikipédia:

A korábbi magyar törvényi szabályozás során a heteroszexuális kapcsolatokban a beleegyezési korhatár 14 év volt, míg a homoszexuális kapcsolatokban 18. Az Alkotmánybíróság diszkriminációra hivatkozva megváltoztatta a törvényt, így ma már a beleegyezési korhatár nem függ a partnerek nemétől.


A kifejezés megtévesztő, és nem szabad elfeledkezni arról, hogy a törvény ilyen helyzetekben zsinórmértékként szolgál. A bíró mérlegelési jogkörébe esnek az olyan esetek, amikor az egyik fél még nem töltötte be a beleegyezési korhatárhoz szükséges életévet, míg a másik fél azt már átlépte. Az ilyen esetek gyakran jelen vannak, és mindig is jelen voltak a magyar bíráskodásban, de a legtöbb esetben az életkorbeli különbség elenyészően kicsi.


A pedofil bűncselekmény az, ha egy felnőtt személy közösül egy gyerekkorú személlyel. Ma Magyarországon a felnőttkor a 18. életév betöltésével kezdődik, a gyerekkor pedig a 14. életév betöltéséig tart. Vagyis a beleegyezési korhatárnak (a betöltött 14. életévnek) érzékelhetően semmi köze sincs a pedofíliához, mivel a megrontást minden esetben egy 18. életévét betöltött személy követi el egy 14. életévénél fiatalabb személlyel szemben.


A pedofília azonban továbbra sem valósít meg büntetőjogi tényállást, lásd még: „Jelenlegi magyar törvényi szabályozás”.

2011. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi baj, bár ebben a korban még döntő lehet, mert a fiúk amúgy is később érnek, és ha még fiatalabbak is, félő, hogy nem lesz sok közös téma, csak a számítógép, meg az új játékok. Amúgy szexuálisan ezzel semmi gond szerintem és ez nem pedofília.
2011. aug. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Yarra ***** válasza:
Bár nálunk egészen más a helyzet (a férjem 20 évvel idősebb nálam), szerintem semmi baj nincs azzal ha egy 17 éves fiú és egy 20 éves lány összejön. Ha egy hullámhosszon vannak, miért ne. Volt is egy ilyen ismerősöm aki 5 évvel fiatalabb volt a barátnőjénél (azt hiszem 18 éves korában jött össze a lánnyal, bár mindegy). Bár nem volt örökké tartó szerelem, 10 évig voltak együtt.
2011. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

túl komoly kapcsolat nem hiszem, h lesz belőle, de egy próbát megér. max szakítanak és mindketten gazdagodnak némi tapasztalattal.


a pedofília az, amikor egy 18 feletti személy kiskorúakra izgul, netán tesz is velük egy s mást.

erre max poénból lehet rámondani, mivel hivatalosan nem az.

2011. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem pedofil, főként azért, mert egy 17 éves fiú már nem tartozik ebbe a körbe. Lehet furcsállni, ellenezni, támogatni, vagy tudomásul venni egy ilyen kapcsolatot. De ha ők így boldogok, elégedettek, szeretik egymást, akkor kb "1 kiló tollat fújhat mindenki" kategória. Senkinek, semmi köze nincs hozzá. Ha ők így érzik jól magukat, akkor így jó. Ha gondot okoz a korkülönbség, akkor majd megoldják. Vagy nem. De ez sem attól fog függeni, hogy nekünk mi a véleményünk.
2011. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a "barátnőd"...
2011. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén,hogy én is azok közé tartoztam,akik ellenezték a dolgot,hiszen lássuk be egy 20 éves már felnőtt nő és nem ugyanazt akarja mint egy 17 éves fiú. Én ennyi idősen már azt terveztem,hogy hogyan tudnék lelépni otthonról,valahogy önálló lenni. Nem vagyunk egyformák. Nagyon kíváncsi voltam a válaszokra. Köszi!
2011. aug. 30. 23:06
 10/12 anonim ***** válasza:

18 alatt is vannak pedofilok, ha egy 14-16 éves egy 2 évesre izgul, az pedofil, nem kell ahhoz a 18-at betöltenie


a pedofil olyan személy, aki szexuálisan vonzódik egy pubertást még el nem ért gyermekhez - ennek a nagykorúsághoz semmi köze


egy 15 éves fiú nem pedofil, ha egy 13,5 éves lánnyal szexel, ennek ellenére bűncselekményért felelősségre vonható

2011. aug. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!