Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire foglalkoztok azzal,...

Mennyire foglalkoztok azzal, hogyha a családotok kritizálja a párotokat?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincsen kapcsolatom, de annyira kritikus a családom nagy része, hogy már előre tudom hogy ha lesz, akkor valami kivetni valót fognak rajta találni. Nemrég jött össze az egyik unokatesóm egy pasival, és megtörtént a bemutatás. Az arcába dicsérték, mikor meg elmentek akkor jött a külsejének a kritizálása, a ruhájának, a munkájának stb. És ugyanilyenek a barátnőim is, mert mikor az egyiknek pasija lett, akkor a másik jött azzal a háta mögött, hogy "Úristen hogy állhatott össze egy ilyennel, bottal sem piszkálnám meg, sz*r ízlése van" az arcába meg jópofi volt. (Na nem mintha az ő pasija akkora szám lenne...)
2011. máj. 29. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok vele hogy nem a családom, hanem én élek a párommal.Nekem tökéletesen megfelel.Ha a családnak nem tetszik csukják be a szemüket vagy fordítsák el a fejüket.

Szerencsére az én családom apukámon kívül nem el kritikus család.:) Mindenkit megpróbálnak elfogadni.Nem szokott ilyen gondunk lenni-

2011. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szarul tud esni és rettenetesen tud fájni h azt bántják akit szeretek. Persze az más tészta ha a pasi olyan h ha pl engem kritizál a családja és hagyja én meg kiállok érte.

Alapvetően nincs tökéletes ember mindenkinek vannak hibái. Sztem az lenne a normális ha mindenki elfogadná a másikat olyannak amilyen és kész.

2011. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is megy az oltás, nem tud szegény férjem levegőt venni se úgy, hogy az jó legyen. Folyton megy a sápítozás, hogy mi megint veszekszünk, ha meg se szólalunk, akkor is. Annyira tud muterom szurkolni, összepisálná magát a gyönyörtől, ha végre szétmarhatna minket és elválnánk.


Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy akkor keressük a társaságát, ha muszáj, amúgy remekül megvagyunk együtt és nélküle.

2011. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem hiszem, hogy teljesen úgy működne ahogy az előző leírta. Az én családom is kritikus volt az udvarlóimmal szemben, és utólag mindig beláttam, hogy igazuk volt. 3 évet jártam egy sráccal akit a szüleim sosem fogadtak el, titkos kapcsolat volt, milyen édes volt akkor. Itthon nem tudták, hogy mi az akaratuk ellenére is együtt vagyunk. Magamtól jöttem rá, hogy nem jó ez a helyzet, hogy felőröl, hiszem apukám és az akkori pasim sosem ültek volna le egy asztalhoz, sosem lett volna idillikus a hangulat. Már pedig a szüleim neveltek fel, tisztelem és becsülöm őket. Úgy döntöttem szakítok a barátommal, mert fontosabbak a szüleim , és láss csodát, sosem bántam meg. Megkönnyebültem, hogy végre nem hazudok a családomnak, és utólag rájöttem én sem szeretnék olyan pasit a lányomnak akivel akkor én voltam. Mára férjhez mentem, szeretik a férjemet, jön a kis unoka, minden okés. Mindenki szeret mindenkit. És én kellet rájönnöm, hogy nem jól választottam eddig és hogy a szüleim csak óvtak védtek. És jól tették
2011. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sem áll jobban a helyzet.

A párom mindenben segít a szüleimnek, nagymamámnak; az elvesztett családja helyett családjaként szereti a szüleimet.

Mégis nagymamám egyenesen utálja ( mint ahogy mást párt utálna) és apumat is ellene fordította.

Sőt már az is ki van kötve, hogy akárki lesz a párom/férjem, úgy meg lesz kuruzsolva, hogy nem éli túl.

2011. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14-:24-es!Szerintem nem feltétlenül van igazuk a szülőknek!Én 9 éve vagyok együtt a párommal+van egy 6 éves kislányunk is.A párom áldott jó ember,csak a családjának él,nagyon jól megvagyunk.Anyum pedig a mai napig nem fogadta el,anyunak az a valaki aki tehetős családból származik stb.A párommal 5 éve nem találkoztak,anyuhoz csak 2-en megyünk a gyerekkel.Anyu annak örült volna,ha szétmegyünk,most nem akarok belebonyolódni a részletekbe,legyen elég annyi,hogy alaptalan volt a szapulkodása és én a végsőkig kiáltam a párom mellett.
2011. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van, pedig a párom rendes. segítőkész, családcentrikus, tanul, mellette dolgozik. mégis kritizálják. annál büszkébb vagyok rá és annál jobban kimutatom, hogy mennyire szeretem. ez az egyetlen fegyver van. annál fentebb hordom az orromat, bosszantsa csak őket.
2011. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14:35-ös. Örülök, hogy reagáltál rám, innen is látszik nem mindenkinél pozitív vagy negatív az ha a szülök bele szólnak. De nálam csak jót tett. Mondjuk sosem a pénz miatt tetszett vagy nem tetszett nekik valaki. Örülök, hogy jól vagytok a pároddal, de sajnos úgy gondolom a te életed sem lesz soha kerek egész ez miatt. Én örülök, hogy annak idején a szüleimre hallgattam, most boldog vagyok.
2011. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én magasról lesz@rom. Az az ő véleménye de én élek vele és én választottam magamnak. Nekem tökéletes és mindenki mehet a ......
2011. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A ruha és a munkahely külsőségek, ha azt kritizálják kellemetlen, de nem kell foglalkozni vele. Elvégre nem azért szeretsz bele valakibe, mert Nike-cipője van, vagy mert banki tisztviselőként dolgozik..:D

Általában is: ha azért kritizálják a párod, mert az ő ízlésüknek nem felel meg (mert pl. anyukád mindig is arról álmodott, hogy neki/az ő kislányának egy művelt,jó humorú, társaság központú udvarlója lesz, ehelyett te egy szíve mélyéig jó, de csendes, visszahúzódó férfiba szeretsz bele..:D), akkor felül kell emelkedni a megjegyzéseken.

Ha azért kritizálják, mert úgy érzik: nem illetek össze, akkor érdemes elgondolkodni, főleg, ha amúgy jó a kapcsolatod a szüleiddel. A szüleid neveltek fel, az ő értékrendjük -akarva-akaratlanul- a tied is, a szüleid ismernek, a szerelem meg tényleg vak a hibákra..

2011. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!