Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom kritizálja az alakom....

Párom kritizálja az alakom. Meddig normális ez?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, 177 cm, 65 kg. Én nem érzem magam egyáltalán kövérnek, ,sőt jól érzem magam úgy ahogy vagyok. Igaz van egy nagyon kicsi felesleg a csipőn, combon, meg a hasamon, de nem olyan durva.( akkor szedtem fel amikor fél évig tabit szedtem)


Barátommal 2 éve jöttem össze, őt már vékonyan ismertem meg, később derült ki h kemény fogyózással 15 kilót ledobott.Én sosem fogyóztam, mert nem éreztem h szükségem volna rá.

Utóbbi időben elég gyakran szokott megjegyzéseket tenni az alakomra pl. ma probáltam egy ruhát és mondta h kövérnek tűnök benne és a hasamról kéne leadnom kicsit. Ezen eléggé kiakadtam,mert nem ez volt az első ilyen beszólása. A másik h néha púposan járok és az utcán, boltban, akárhol vagyunk megfogja a hátam hátulról és kiegyenesít. Nekem ez nagyon kellemetlen, mert nagyon figyelek a tartásomra, de nyilvánosan csinálja ha kicsit is begörnyedek.

Erre azt mondja, h azért mert egyenesen szebb vagyok (nyilván így is van), meg h azért csinálja, mert szeret. Megh az igénytelenség ha vki fiatalon és egészségesen elhanyagolja magát,van úszógumija vagy rossz a tartása. Igen az, de furcsa h másoktól meg csupa pozitívat hallok az alakomról uh nem értem. Nekem ez már nagyon idegesítő, mondtam is neki, de ugyanúgy folytatja a kritizálást. Mivel beszólogat (szerinte szeretetből) kezdem elveszíteni az önbizalmam is.


Ez normális h ennyire kritizál? Tényleg szereteből teszi? Ha igen akkor miért folytatja annak ellenére is h kiakadok? Nekem ezek nagyon rosszul esnek :( Vagy én reagálom túl??? Nagyon kiváncsi lennék mások véleményére!


2011. ápr. 27. 22:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Menjen a p.csába, én 10 centivel alacsonyabb vagyok nálad, ugyanennyi kiló és mégis mindenki bókol.
2011. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát ez az! :S
2011. ápr. 27. 22:49
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ő esik tulzásokba, egyáltalán nem vagy kövér

tudod mindenki magából indul ki, szerintem saját magával vannak gondjai és bár nem tudatosan de rád vetiti ki

2011. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
én egy 160van vagyok és 53 kiló de ugyan úgy megkaptam fogyózak! Jól elküldtem a francba, hogy énse szoltam neki sose be, hogy piszakafa így jöttünk össze így fogadott el ha nem tetszik tudja merre az ajtó.
2011. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne azt mondd neki,hogy elveszted az önbizalmad, hanem vagy mondd meg, hogy hagyja abba, vagy kritizálj valamit amitől tudod, hogy a falra fog mászni. Ne komolyan,hanem vigyorogva.

Akkor észreveszi magát

2011. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd neki! Mi az, hogy kritizál? El lehet menni, ha valami nem tetszik! Több önbecsülést, csajszi! :) Ilyen kilókkal lehetetlen, hogy kövér legyél. Igenis fogadjon el, hova tart ez a világ? Meddig kéne fogynod?! Szégyellje el magát a sárga földig, és örüljön neki, hogy ilyen barátnője van, akinek ilyen jók a méretei. Nem reagálod túl, megértem, hogy rosszul esik. Mond meg neki, ha még egyszer ilyet mond, elhúzhat a ***-ba. Most komolyan! Hajrá! :)
2011. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz!!!

Engem joggal lehetne kritizálni, hogy fogyjak le (le se írom a súlyom), és a párom soha! nem tett rá megjegyzést. Sőt inkább bókolni szokott, folyton mondja, hogy szeret, simogat, ölelget, puszilgat, igaz, ezt akár nyilvános helyen is, pl. boltban sorba állás közben is átkarol, vagy utcán is néha megcsókol.

10 éve vagyunk együtt, úgyhogy nem hinném, hogy annyira elvakítaná a szerelem.

Annyi önbizalmat ad ezzel, hogy jobban odafigyelek a külsőmre, mint előtte, mióta megismertem, sokkal igényesebb vagyok.


Ez, amit a barátod csinál, elég sértő, és nem szeretetből csinálja.

Anyukád csinál ilyet szeretetből, hogy húzd ki magad, de ő se nevezne kövérnek.

Ismerek olyan férfit, aki 30 kilót fogyott, na az volt kemény. De ő se kritizálja a feleségét, nem vetíti ki rá ezeket a dolgokat.


Türelmes lehetsz, hálát adhat érte, én már elküldtem volna ide-oda...

2011. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy a saját elégedetlenségét próbálja rád vetíteni.


" Az légy, aki vagy,

Érezd jól magad..!"


:):):)

2011. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát ma én is visszakritizáltam pl.h ő sem vmi kigyúrt csak vékony és neki is lenne mit kidolgozni. Erre azt mondta, h tudja, h ez probléma még, próbál tenni érte, de h én nem veszem észre h nekem is edzenem kellene kicsit, és nem látja h én tennék az alakomért.:S Meddő vita....
2011. ápr. 27. 22:56
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
84%-osnál a pont.
2011. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!