Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakács férjem állandóan a...

Szakács férjem állandóan a főztömet kritizálja! Már marhára unom! Mit csináljak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Már nem is a hagyományos szakácskönyveimből főzök, hanem abból a könyvből főzök amiből ő tanulta a szakácsmesterséget. Mindig van kivetni valója: vagy nincs benne babérlevél, sótlan, ez nem is étel, mert nem szerepel a szakácskönyvben.

Nagyon szeretem őt, de ez az állandó lehúzás a kajákban, az idegeimre megy. Főleg, mivel minden nap van főtt kaja, elég sok energiát, időt fektetek a főzésbe, mégsem jó ahogy csinálom. Az állandó kritikái feldühítenek és ilyenkor úgy érzem, hogy soha többé nem fogok főzni semmit.

Ha úgy főznék, ahogy neki ideális, új szakácskönyvet kellene írnom, mert nem bírom megjegyezni azt a rengeteg változtatást ahogyan ő szereti!


Tegnap annyira felbosszantott, hogy eldöntöttem, hogy két hétig nem főzök. De igazából már most nekiállnék, mert szeretném ha főtt ételt enne.


Ötletek?


2010. okt. 1. 13:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Most már öt éve főzök rendszeresen. Az első néhány évben még igaza is volt (bár akkor nagyon ritkán kaptam kritikát, inkább dicséretet, még ha nem lett olyan nagyszerű akkor is), de ma már szerintem nem.
2010. okt. 1. 13:59
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj versenyezni vele!

Ne akarj megfelelni neki!

Ő a párod és nem az apád.

Biztosan van olyan területe az életnek, ahol Te vagy a jobb.

Az, hogy nem bírja szó nélkül hagyni a hibáidat, az ő problémája.

Az, hogy te nem bírod bírod jól az ő kritikáját, a te problémád.


Summa: Foglalkozzatok mindketten a saját problémátokkal, és ne foglalkozzatok a másikéval! Rögtön sokkal jobb lesz.

2010. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Főzzön ő...vagy fogja be:)))
2010. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
én is osztom az utolsó válaszát!!!
2010. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mindkét válasz nagyon tetszett! Köszönöm! Az elsőt talán ki is írom a hűtőszekrényre :-)!
2010. okt. 1. 14:10
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apám ilyen, nagyon jól süt-főz, és ha anyum ténykedik a konyhában, rögötn kritizálja, beleszól. Aztán

a kész ételt is leszólja, de végül mindig kétszer szed:)


Ja páromnak meg az édesanyja szakács, hát rizikós minden egyes sütés-főzés, próbáltam hasonló ízvilágot kialakítani, mint a "mamáé", nem ment, megszokta az enyémet.

Más téren is kritizál? Lehet ilyen a stílusa, akkor meg szerintem engedd el a füled mellett:/

2010. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakács, nyilván eszik főtt ételt ott, ahol ő főz. Én is sztrájkolnék, ha állandóan csesztetne.
2010. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ráborítanám és közölném vele hogy ha nem tetszik ne egye meg. Neked is van ízlésed, nem mindig az ő szájízére kell főzni. Az meg hogy sótlan, hát istenem inkább sótlan legyen mint sós... Ő sem tudja eltalálni az étteremben a sómennyiséget, mert minden vendég máshogyan szereti
2010. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Más téren egyébként nem kritizál, pedig jogosan lehetne... Szóval nem értem.

Talán tényleg csak úgy megoldható ez a probléma, hogyha meg sem kérdezem ízlett-e. Ha pedig osztja az észt akkor nem törődök vele, hiszen az nem az én dolgom :-)Innentől nem fogok törekedni az ő elismerésére. Elérhetetlen álom...

2010. okt. 1. 15:32
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a foglalkozásod, de egyszer megmondhatnád neki hogy sosem fogsz úgy főzni mint ő, de te meg egyáltalán nem szeretnéd ha levágná a hajad (ha pl. fodrász vagy) vagy ilyesmi.

Ettől vagy észhez tér, vagy csak azért kritizál, hogy kritizálhasson, nem az étel milyensége miatt.

2010. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!