Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok a legjobb...

Terhes vagyok a legjobb barátomtól? Hogy legyen tovább?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.4 éve a legjobb barátom volt,majd közelebb kerültünk egymáshoz,és ilyen barát-lelki társ viszony alakult ki közöttünk.Mindenki úgy tudta,hogy csak jó barátok vagyunk,de mikor csak ketten voltunk,akkor úgy viselkedtünk mint akik járnak.Ez a kapcsolat 1 éve tart.Már régen is vonzódtunk egymáshoz,de én nem akartam elrontani a kapcsolatunkat.

Nemrég kiderült,hogy terhes vagyok,pedig 2 módszerrel is védekeztünk.Őt a nagynénje nevelte fel,mert az anyjáék csecsemő korában elhagyták őt.Az ő nagynénje (akit anyunak hív:)),nagyon jóba vannak.1 héten többször összeülnek beszélgetni stb..Ők ránk bízták a döntést,hogy megtartsuk vagy sem a babát.Mindketten dolgozunk,én iskola mellett,neki rendes állása van.

A babát mindenképpen megtartjuk,mindketten így döntöttünk.

Mindkét család támogatna minket,ha valami gond lenne.


Csak azt nem tudjuk eldönteni,hogy összeköltözzünk vagy sem és hogy "egy pár ként" neveljük fel a gyereket,vagy folytatódjon közöttünk a baráti viszony,közös neveléssel.


Ebben szeretném tanácsotokat kérni!


Ő 22 éves.


Köszönöm:)


2011. máj. 29. 14:26
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja és azért nem tudok dönteni,mert ő szerelmes belém,de én nem...csak kötődöm hozzá,szeretem,de nem szerelemből.
2011. máj. 29. 14:27
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha megtartjátok a babát akkor mindenképp közösen kell neveljétek, ha szeretitek egymást, márpedig úgy jön le oda vagytok egymásért. Sok sikert. Költözzetek össze, a többi kialakul
2011. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a gyereknek az lenne a legjobb, ha együtt nevelnétek,költözzetek össze. Ha nagyon nem menne a kapcsolat, akkor is minden gyermekkel kapcsolatos kérdést együtt beszéljetek meg.
2011. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Együtt mindenképpen. Az meg hogy nem vagy szerelmes, de lelkitársak vagytok, még inkább előny! A szerelem úgyis elmúlik, az a lényeg ami utána van, a ti esetetekben pedig jól működik!
2011. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Ideális kapcsolatot írtál le, szeretitek egymást, vonzódtok egymáshoz. Egy próbát mindenképp megér, nem? Sok boldogságot!
2011. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Én ezt valahogy - a Te részedről - önzőségnek, és igazságtalanságnak tartom. Ha nem szereted, akkor hogy jutottál odáig, hogy babát szülsz neki? Ha külön fedél alatt akarsz élni, valahogy lányanyaként, akkor reménykedsz, hogy egyszer jön a szerelem, és akkor mehet is a barátod? Ha már így jártatok, nem azon kellene munkálnod, hogy családként éljetek? Vagy nem tisztességesebb volna megmondani neki, hogy nem szereted, és keressen egy olyan nőt, akivel boldog lehet? Meddig mehet így ez a veled-mégis külön állapot?
2011. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó!

A babát mindenképp együtt neveljük,tehát ha nem költözünk össze,bármikor jöhet a gyerekhez,vagy viheti bárhova.

De a kettőnk kapcsolatát még nem tudom,hogyan folytatjuk.

2011. máj. 29. 14:51
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy milyen lenne vele élni,mert még nem próbáltuk.Nem érzem magam önzőnek.
2011. máj. 29. 14:52
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
Hát akkor élitek az elvált szülők életét, anélkül, hogy összeházasodtatok volna. Látod ez nekem nem szimpatikus gondolkodás: jöhet, viheti... Ez az ő gyermeke is, és te kirekeszted valamiből: abbaól, hogy ha éjszaka felsír, betakarhassa, abból, hogy reggel hozzá totyogjon...Csodálom, ha elfogadja a barátod ezt az állapotot. De látszik, hogy te lehetsz a domináns a kapcsolatban. Egyébként ha ott van egy társ melletted, akkor is nehéz a gyermeknevelés, de egyedül pláne. Gondolom nem sokáig fogja tűrni a párod, hogy: na, most már mehetsz "haza"!
2011. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, én megértem a kétségeidet. Ne feledjük, 19 vagy, félig még gyerek.


Én azt mondom, tégy próbát, és lehet, hogy csodás életetek lesz. Ha mégsem működik, még mindig visszaléphettek a különélésbe.

2011. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!