Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem túl magam az...

Hogyan tegyem túl magam az egyetlen és legjobb barátomtól való elszakadáson?

Figyelt kérdés

Röviden vázolom a helyzetet, ami kiborított:

Zárkózott típus vagyok, de akit közel engedek magamhoz, azt nagyon szeretem, és mindent megteszek érte, ami erőmből telik. Viszont egyetlenegy ilyen barátom van. Tulajdonképpen minden más személy csak felületes kapcsolat: munkatársak, haverok, akikben nem tudok megbízni, így csak felületesen csevegünk, stb. de nincs személyesség.


Viszont ez az egyetlenegy barátom, aki nélkül még léteznem is nehéz, hiszen neki mondtam el búmat-bánatomat, ő az, aki igazán ismer, mert felé voltam képes megnyílni, most külföldre költözik. Tett arra utalást, hogy az itthoni kapcsolatait lazítja, sőt próbálja lezárni, mert nem akar "kettős életet élni", hogy már nem itthon lesz, mégis visszahúznák az itteni személyek.


Amikor megkérdeztem, hogy ez rám is vonatkozik-e, azt mondta, hogy nem akar hitegetni, igen.


Viszont én most teljesen összeomlottam ez miatt. Úgy érzem, hogy kihúzták a lábam alól a talajt és a szakadékba zuhanok...kegyetlenül rossz érzés, szenvedek legbelül, nagyon. Egyedül vagyok, és nagyon zárkózott, valamint már 30 éves.


Hogyan kössem le a figyelmemet, mit tegyek, hogy ne csvarodjak be jobban?


Megoldás lehet az, hogy átszervezem az életemet, vagyis újabb célokat tűzök ki magam elé, amit egyedül is elérhetek, ami igazán az enyém? (Ugyanis most a költözésével pár tervünk álommá lett...és elveszve, céltalanul érzem magam).


Adok magamnak egy kis időszakot, hogy feldolgozzam ezt és közben olyan céljaimon dolgozom, amelyek elérése bátorságot, önbizalmat adnak?


Mit tehetnék még?


30/L


2011. máj. 20. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerelmes vagy belé????
2011. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezek szerint téged is visszahúzna,hiányoznál neki.legalábbis nekem ez jött le.attól még,hogy költözik,tarthatjátok a kapcsolatot,bár az nem ugyanaz,de mégis valami.ez a célelérés jó ötlet...valamint a felszínes kapcsolataid közt,amiket írtál,tényleg nincs olyan aki veled hasonló lenne?
2011. máj. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nincs valami rokonod, akiben megbízhatsz? a rokonok jók, mert kéznél vannak :) szüleid?
2011. máj. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok bele szerelmes! Barátság, legjobb barátnőm az, aki költözik...



A kapcsolattartás is enyhítene valamennyit, de ő alapból megmondta, hogy aki, ami ide kötné azt mindet hátrahagyja. Ezt egyértelműen kimondta, és ismerem, hogy ezt meg is teszi. Nem véletlen omlottam össze... :(

2011. máj. 20. 08:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana pszichológushoz fordulnod.. azért az is sokat elárul, hogy 30 éves létedre lánynak nevezed magad. (Egyáltalán nem bántásképp mondom!!) Szóval, ez persze szomorú dolog, hogy legjobb barátnőd elhagy, de Te sem véletlenül tetted a kérdést mentális egészség témakörbe.. ennyi idősen már nem szabadna ennyire függeni egy embertől, aki ráadásul "csak" barát, (tehát még csak nem is párkapcsolatban éltetek, akitől az egyetlen közös jövőt várod). Lehetnek a háttérben más problémák, amiért ezt ennyire rosszul viseled. Én a helyedben utána járnék!
2011. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!