Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig az ilyenekrő...

Miért kell mindig az ilyenekről úgy beszélni hogy halljam? Minden nap hallgatni kell, hogy milyen sokat kellett fizetni erre a számlára meg arra. A kiabálást, stb.

Figyelt kérdés
Értitek miről beszélek remélem.Éspedig nem vagyunk olyan rossz helyzetben.Még is ezt kell hallgatnom minden nap.
2009. márc. 17. 17:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
De kitől kell ezt hallgatni?
2009. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem egészen értjuk.talán bovebben kifejtenéd?
2009. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülőktől hallod mindennap,akkor ez azért van,hogy tud milyen sokat dolgoznak mindenért,vagy maguk között vitáznak a pénz miatt,és nem érdekli őket,hogy hallod-e.Ha a férjed vagy párod között van ez a vita,akkor beszéljétek meg,és nem lesz ordibálás...Bár tényleg nem egyértelmű,hogy ki-kinek kiabál a pénz miatt
2009. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidtől hallod? Mert ha igen, akkor ülj be könyvtárba vagy zárd be a szobádat, és hallgass zenét. Mi se állunk rosszul, de azért szeretnek panaszkodni, főleg, ha rám kell költeni.


Ha más a helyzet, akkor írd le, mert másra tényleg nem tudok gondolni, mint hogy a szülők csinálják, és téged gyerekükként zavar.

2009. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy hülyén fogalmaztam!:)

Igen a szüleim.Nem szoktam kérni semmit,mert sajnálom őket ezzel "piszkálni".

Tényleg nem állunk rosszul, ha valami kell,akkor megvesszük.Ezért nem értem miért megy minden nap ez.De köszi,ajtó zene jöhet majd.

2009. márc. 17. 19:29
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság,(bár tudom ez olyan hülye felnőttes duma), de tényleg akkor fogod igazán megérteni a pénzügyi dolgokat, amikor majd neked kell megkeresni a pénzt. Addig nem érzed az értékét amíg nem dolgoztál érte. A mai gazdasági helyzetben pedig minden forint számít! Még akkor is ha nem álltok rosszul. Egy családnak a jövőre is gondolni kell, csakhát manapság pont a jövő az ami nagyon bizonytalan. Talán ez aggasztja a szüleidet is.
2009. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
21:29 - csak egy kis apróságot hadd írjak, én írtam a kérdezőnek, hogy ajtó, zene, stb... Szóval az a helyzet, hogy nálunk én már dolgozom, apám kb. 3x annyit keres, mint anyukám tanítónőként. És mégis apám az, aki felháborodik, még azért is, ha csak pár csomag virágmagot szeretnék venni, ami nem kerül sokba. Ha pedig öcsémre kell költenie, egy plazmatévé árát se sajnálja tőle. Tehát van, amikor indokolt, de ilyen esetben, amikor tényleg nem áll rosszul a család, nem értem én sem. És én pedig már dolgozom pár éve.
2009. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

21:29 -> ez nem hülye felnőtt duma, hanem egyszerűen baromság. Azt szerintem a kérdező is tudja, hogy nehéz megélni, pláne most, de a szülők párbeszéde a pénzről, számlákról, stb. NEM RÁ TARTOZIK!!! Akárhány éves is, nem azt a példát kell mutatni neki, hogy csak siránkozunk, meg marjuk egymást a pénz miatt, hanem azt, hogy ha kevés is van, de akkor is megoldjuk. Ezért vagyunk mi a felnőttek!

Sajnos a párom szülei is rengeteget veszekedtek a pénz miatt, mindig csak a panaszkodás ment, hogy milyen szegények. Szerencsére ő még a jobbak közül való, aki nem azon görcsöl, hogy "jajjjénszegényszerencsétlenmileszmostvelem"... Hanem felnőttek módjára leülünk, és ha baj van, közösen megoldjuk.

2009. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
21.29 vagyok. Egyáltalán semmi rossz szándék nem volt abban amit írtam. Ha nagyon őszinte akarok lenni, és *hangsúlyozom* nem akarlak megbántani utánam válaszoló, akkor az apádnak az öcséd a kedvenc fiacskája, akinek a csillagokat is lehozná az égről. De ez más kérdés. Annak nincs köze a havi számlákhoz. Az már az apád hülyesége. Itt nem a kirívó esetekről írtam, hanem a hétköznapi családokról. Nem is a milliomosokról, hanem azokról akik a havi fizetésükből élnek, legyen az bármennyi. Ha már évek óta keresel, és fizetsz számlákat, van rezsid, akkor tudod miről beszélek. Neked talán teljesen tiszta és világos a jövőképed? Tudod mi lesz veled jövő ilyenkor, lesz-e munkahelyed, meglesz-e még a lakásod, autód stb. Ha igen, hát te egy nagyon szerencsés ember vagy és őszintén kívánom maradjon is így.
2009. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
21:56 - nem vagyok szerencsés, mert egy szeretetnélküli családban nőttem fel, nem számít a pénz, nem kell autó, ha szerettek volna, többet jelentene mindennél... Nálam egy anyagi nyomorban élő kisgyerek is szerencsésebb, akit szeretnek a szülei.
2009. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!