Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal lányok! Nektek is van...

Fiatal lányok! Nektek is van ilyen szülőtök?

Figyelt kérdés
Nekem apámról van szó konkrétan. Sokat dolgozik, ez tény, de nagy részét magának okozza, nem is pénzből, csak munka nélkül unatkozna. Mióta bevállalt egy másodállást (ezt sem pénz miatt, leginkább hatalomvágyból...), azóta egyszerűen elviselhetetlen. Ma pl összekaptunk a húgommal, ő is szemtanúja volt, de hát köztünk a veszekedések szinte mindennaposak. Erre apám elkezdett őrjöngeni, teljesen kikelt magából, de úgy, hogy azt le nem tudom írni. Elmondott minket mindennek, mikor meg kérdeztem, hogy most mi baja van, akkor még jobban üvöltött. A végén az volt, hogy én nem tudok egy normális szót szólni senkinek sem (mindig illedelmesen beszélek mindenkivel, sosem volt rám panasz), és hogy mi vadállatok vagyunk, hogy mi vagyunk a világ legutálatosabb "kölykei", hogy húzzunk be a szobánkba mindketten, és ki se mozduljunk onnan, míg anyám haza nem ér, különben megver minket. Előtte a húgomnak is olyanokat kiabált, hogy kinyírja, hogy ne merjen egy mukkot sem szólni, mert kitép a nyelvét és ehhez hasonló durva dolgok. Aztán befutottam sírva a szobámba, mikor hallottam, hogy tovább folytatta anyámnak a szidalmazásunk (tényleg egy szót nem szóltunk hozzá!), akkor kimentem zokogva, hogy most miért kell így beszélnie, miért kell üvöltözni egyből... erre mégjobban üvölteni kezdett és jött felém vérvörös fejjel, torkaszakadtából ordítva, hogy húzzak be, különben "megken". Pár napja teljesen ugyanezt lejátszotta, ráadásul a barátom előtt, akkor is majdnem megvert, teljesen átváltozott valami vadállattá, akkor azért, mert meg mertem említeni, hogy miért nem megyünk újabban soha sehova, mikor régebben annyit kirándultunk, és nekem ez hiányzik (nem a pénzről van szó, mert az lenne rá... csak apám begyöpösödött, soha nincs kedve, pedig anyám is menne szívesen ide-oda). Szóval ez leírhatatlan, valaki ekkora vadállat legyen, így kikeljen magából, tényleg nem tudom szavakkal leírni. Anyám is csak csodálkozik, próbálja előttünk mentegetni, de a húgommal tudjuk, hogy erre nincs mentség, hogy valaki ok nélkül így bánjon a lányaival. Soha nem ártottunk neki, egy rossz szavunk nincs, mert tudjuk, hogy milyen agresszív, sőt még segítünk neki a munkájában is (vállalkozó), amikor tudunk, és olyanokban is, mint a fa szedés, -rakás, hogy ne egyedül kelljen neki. Erre így reagál. Annyit sem lehet mondani neki, hogy "kék az ég", mert akkor is torka szakadtából leüvöltene, elmondana mindennek. Évekkel ezelőtt kezdte, azóta egyre durvább a viselkedése (60 éves). Lehet kezd megőrülni? Félek, hogy egyszer annyira eldurran az agya, hogy összever vagy valami. Mit lehetne tenni? Már mindketten kerüljük, ahogy tudjuk, egy héten nem váltok vele 2 mondatot se, de ha mégis, akkor is ez van. Anyám is frusztrált emiatt, ő sem mer szólni neki egy rossz szót sem. (Hozzáteszem, van egy nagyobb lánya az előző házasságából, őt már elüldözte az agresszivitásával, már nem is köszön az apjának... de ő legalább elmenekülhetett.) Hogy lehet kezelni ezt a helyzetet? Együtt lakunk, és az egyetem miatt még ide kényszerülök sokáig, valahogy ki kell bírnom. Van másnak tapasztalata ilyen szülővel?
2011. máj. 31. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Apukádnak szerintem valamiféle lelki problémája lehet amit a munkába próbál folytani.
2011. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

szerintem is ....

ket munkahely nem semmi ,nagyon faraszto lehet neki

2011. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy ezt írom, de szerintem ez a korral jár. Nem véletlen, hogy a 60 éves emberek már nagypapák, és nem gyereket nevelnek, mert már nincsen hozzá türelmük.
2011. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

2. vagyok

edesapam is ilyen neha az ocsemmmel foleg akkor amikor ocsem szofogadatlan ,es ilyenkor az egesz csaladdal csunyan viselkedik ,ha meg maskor megmondom neki hopgy megbantott azt mondja hogy neki szot kell fogadni es akkor nagyon faradt volt

2011. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A két munkahelyből az egyik csak mellékállás, talán napi 2-3 órában el lehet rendezni. A vállalkozást pedig félig anyám viszi, nagyrészt ő van ott, míg apám lelép ki tudja mit csinálni. Mikor itthon vagyok, pl most vizsgadiőszakban, látom, hogy szinte mindig anyám van ott, közben jön be főzni stb., apám meg sehol. Ráadásul mindkét helyen ő a "főnök", szóval... a munka nem mentség, ennyi erővel bármelyik munkás elmebeteggé válhatna, ahogy ő. Azt is észre vettem, hogy ha pl nekem a gépemet meg kell javítani, egyből ideges és sóhajtozik, idegeskedik, de ismerőseinek meg simán elvállalja, gond nélkü, hogy megcsinálja nekik, ingyen. Ugyanez a kocsival, ha le kell vinni valahova, az már hatalmas probléma neki, de mást simán elvisz bárhova, ha megkérik. Csak mi, a család, legfőképp pedig mi ketten, a gyerekei jelentünk gondot számára. Anyámmal is néha úgy beszél, mint a kutyával, de ő is csak tűr neki. persze másokkal bájolog egyfolytában, így senki sem tudja, velünk hogy bánik. Elviselhetetlen, ha lenne rá lehetőségem, elvitetném egy gumiszobába, mielőtt még kárt tesz valakiben. Egy rossz szót nem szólunk hozzá, és ő mégis torka szakadtából, vörös fejjel üvölt, mint a sakál, elmond minket mindennek. A húgom szerint és szerintem is utál minket. Már teljesen száműzött az életéből, sosem érdekelte, hogy mi van velünk, élünk-e még, mi van a sulival vagy akármi, mindig is csak anyám foglalkozott velünk és ő nevelt minket. Ő is néha ideges, és kiabál, de legalább tudom, hogy nem rossz szándékból, és hogy szeret minket, mert sokat törődik velünk. De apám akkor van jól el, ha mi hetekig hozzá sem szólunk, sosem kérdezi meg, mi van velünk, abszolút nem érdekeljük. Sokszor kívántam, hogy bárcsak elváltak volna, mert akkor legalább megszabadultam volna tőle. Már kezdem megutálni a saját apámat, tesóm meg szerintem már utálja is, mert vele is ilyen elmebeteg módjára bánik. 2 hétben egyszer szólunk hozzá, akkor is vadállat módjára nekiáll őrjöngeni. Egyszerűen idegesíti a tiszta létünk is.
2011. máj. 31. 21:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, de arról nem én tehetek, hogy 40 éves korában születtem. Egész 30 egypár éves koráig olyan volt, mint egy tinédzser kb. Erről nem én tehetek, miért engem hibáztat. És igen, idővel egyre rosszabb lesz, ráadásul a húgom is eltanulja tőle a csúnya beszédet és az agresszivitást. Mi meg anyámmal tűrünk, tűrünk mindenkinek és egyiknek sem szólunk egy rossz szót sem, mert egyből harapnak. A húgom még nem olyan durván, de apámat elképzelni nem tudjátok mit vág le rendszeresen. órákis zokogok utána. És még a sírás sem hatja meg.
2011. máj. 31. 21:08
 7/12 A kérdező kommentje:

"edesapam is ilyen neha az ocsemmmel foleg akkor amikor ocsem szofogadatlan ,es ilyenkor az egesz csaladdal csunyan viselkedik ,ha meg maskor megmondom neki hopgy megbantott azt mondja hogy neki szot kell fogadni es akkor nagyon faradt volt"


De a te apukád legalább magyarázatot ad, tudod, miért csinálta. De ha én odamegyek megkérdezni, megint nekiáll üvölteni, elmond engem mindennek, én lennék a világ lemocskosabb embere, k*rvázna, mindennek elmondana és hogy szét fog szívatni, mert én csak azt érdemlem, semmi mást! Az enyémhez egy szót nem lehet szólni. Nem is értem, miért utál, hisz tényleg egy kezemen meg tudom számolni, hány szót váltok vele egy héten, akkor is csak az alak dolgokat, hogy mennek-e ide-oda vagy ilyesmi. Sokszor olyan is van, hogy kérdezek valamit, és nem válaszol. Sokszor meg olyan is van, hogy beszélgetek anyámmal a kocsiban, erre közbevág a mondatom kellős közepén, és nekiáll anyámnak valami teljesen másról beszélni. Szerintem valami háziállatnak néz minket. Ő abszolút nem tisztel minket, pedig már nagyok vagyunk. De ő elvárja, hogy mi őt Istenként tiszteljük. Holott mindig illedelmesen beszéltem vele, még amikor elmondott mindenféle mocskos k*rvának, akkor is!

2011. máj. 31. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Hát én meg tudlak érteni, mivel az én apám sem sokkal jobb. ő addig jutott, hogy rámgyujtotta a szobámat. lelkiterror ilyenek. ezzel sok mindent nem tudsz csinálni, mert változtatni nem tudsz akár mit is csinálsz. nem tudnád megoldani, h kollégista legyél?

én a suli után elköltöztem, mert már nem birtam!

sok sikert neked és kitartást!!!

2011. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! én is félek, hogy egyszer kárt tesz valakiben, sőt úgy jön felém ilyenkor, hogyha megütne azzal a lendülettel, szerintem kórházba kerülnék. Nagyon durva, és félek, hogy teljesen megbolondul. Még én vagyok a legszerencsésebb, mert én "csak" 3 évig kényszerülök már rá, de anyámnak és a húgomnak tovább kell tűrnie. Az a gond, hogy a suli elég közel van, ráadásul nagyon rossz kollégiumok vannak drágán. 1 hónapig kolis voltam még szeptemberben, aztán rájöttem, hogy nekem az nem megy, főleg, hogy csak heti 3-4 nap van sulim, így nem is éri meg, a bérlet sokkal olcsóbb. A jövő évre meg már jelentkezni kellett, így azt is buktam. Egyébként van 2 féle ételallergiám, ami miatt nagyon nehéz a főzés és az ellátásom, szerencsére anyu mindig főz nekem, de magam nem hiszem, hogy bírnám suli mellett, ráadásul a diétám méregdrága, saját pénzből kellene akkor finanszíroznom, az sem menne.
2011. máj. 31. 21:30
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja és anyummal meg tesómmal is veszekszem, de amúgy őket sajnálnám itthagyni. Tesómnak kész terror lenne az élete, így még megvédjük egymást, de ha egyedül lenne... :S

Ráfoghatnám a korára, hogy öregszik, de másokkal tök normális apám, rendesen beszél stb.! Csak velünk, a gyerekeivel ilyen, meg néha anyámmal. Szerintem utál minket.

2011. máj. 31. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!