Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez? Egyáltalá...

Mit szólnátok ehhez? Egyáltalán beleszólnátok, szóvá tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy ha minden jól megy jövőre odaköltözöm a páromhoz (eddig távkapcsolatban éltünk egyetem miatt, egyébként egyetem előtt még 2 évet jártunk), Neki viszont még van 4 év egyetem s még utána ajjajjajj...

A srácot a szülei tartják el, meg még esetleg ha csurran-cseppen ösztöndíj. Természetesen ha jövőre odaköltöznék dolgoznék és megpróbálnám fenntartani magunkat, amennyire lehet. A párom szüleivel jól kijövök, úgy érzem szeretnek. Mégis félek, hogy az lesz az első reakciójuk ha odaköltözöm, hogy "nem fogom hagyni a fiukat tanulni". (Természetesen hagyom, sőt mindenben támogatni szoktam, eddig egyetemi éveink során mindig az volt az első, hogy a vizsgák sikerüljenek, ezt ők is tudják). Mégis tartok ettől, hogy "mit szólnak".

Nem is tudom elképzelni mi van, ha nekik nem tetszik ez a dolog, akkor kell egy B terv. Újabb évekig tartó távkapcsolathoz nincs lelkierőnk nélkülöztünk már eleget.

Az is lehet feleslegesen aggódom? Ti szólnátok valamit?

21-L


2011. máj. 31. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* srácot :D (most látom mit írtam) szóval a páromat...
2011. máj. 31. 21:09
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Szögezzük le én lesz*rnám hogy a fiam mit kezd magával 18 éves kora fölött.

Másik meg ne annyit érts a nem hagynád tanulni alatt hogy néha csavarogtok tanulás helyett. hanem hogy ott laknál és elvonná a figyelmet magától.

2011. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Én 22 éves lány vagyok, nem ajánlom Neked ezt a szülőkkel is összeköltözöm egyúttal dolgot, mert a kapcsolat rovására is mehet. Saját tapasztalatból mondom. Ameddig nem költöztem oda én is nagyon jóban voltam a szülőkkel. Mivel van egy összeszokott közösség, egy kialakult életformával, nagyon nehéz így beilleszkedni.

Semmibe sem volt beleszólásom, nem lehetett saját életünk.

Teljesen más az, hogy eltöltesz valahol pl. egy hetet, mintha ott élnél. A szülők mindenbe bele fognak szólni, még ha most nem is teszik, és pokollá teszik az életed/etek. Ettől függetlenül biztos van olyan, akinek ez így működik, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

Üdv!

2011. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Attól, hogy együtt éltek még simán lehet hagyni a másikat tanulni. Nem feltétlenül vonná el a figyelmét. Amúgy engem meg nagyon nem érdekelne, hogy mit szólnának a szülei, mert a párja is már nagykorú, tudja mit csinál.
2011. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
"Szögezzük le én lesz*rnám hogy a fiam mit kezd magával 18 éves kora fölött."...gratulálok
2011. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Valaki nem jól értette, nem a szülőkhöz költöznék, hanem a páromhoz albérletbe (amit a szülei fizetnek neki)...

És én tudom, hogy meglenne a tanulás meg minden részéről, sőt én is fogok tanulni még közben.

Csak attól félek, hogy szóvá teszik, hogyha odaköltözöm akkor anyagilag addig s nem tovább, mármint a párom fele. Nem is tudom, honnan jutott eszembe, de valahogy úgy érzem ez nem fog tetszeni nekik...

2011. máj. 31. 21:25
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Kedves

Talán jól kéne fogalmazni és nem fordulna elő olyan mint most

Nem minegy hogy az anyjáékkal együtt laksz majd, vagy csak ők fizetik

2011. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Kedves" 1. a páromhoz és nem azt írtam, hogy a szüleihez.

2. nem fognak engem eltartani a szülei, mert dolgozni fogok, sőt a páromat is el fogom tartani amennyiben tudom

3. szövegértésből te se lehettél nagy, már ne haragudj



A kérdés nem az volt, hogy eltartanak a párom szülei és vajon azt tetszik-e nekik, hanem az, hogy szóvá teszik-e vajon, hogy én odaköltözöm a páromhoz, és hogy vajon utána anyagilag még támogatják-e. Illetve az volt a kérdés hogy a szülők helyébe titeket foglalkoztatna-e a dolog vagy természetesnek vennétek vagy nem szólnátok bele, 4 éve vagyunk együtt.

2011. máj. 31. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

A kérdésedre válaszolva:

kommunikáció. Ennyire egyszerű, de nagyszerű a megoldás. Szépen felhívod, vagy elmész a kedves szülőhöz és elmondod ugyanezt amit itt leírtál. Ha tényleg jól kijöttök akkor ebből nem lesz probléma. Ha elküldenek akkor legalább tudod, hogy kár magad törnöd. Ennyi.


Más:

"ha minden jól megy jövőre odaköltözöm a páromhoz (eddig távkapcsolatban éltünk egyetem miatt, egyébként egyetem előtt még 2 évet jártunk), Neki viszont még van 4 év egyetem s még utána ajjajjajj..." -> ebből a bekezdésből nem derül ki, hogy a párod albérletben él.


"A srácot a szülei tartják el, meg még esetleg ha csurran-cseppen ösztöndíj. Természetesen ha jövőre odaköltöznék..." hová költöznél, kedves kérdező? "...dolgoznék és megpróbálnám fenntartani magunkat, amennyire lehet. A párom szüleivel jól kijövök, úgy érzem szeretnek. Mégis félek, hogy az lesz az első reakciójuk ha odaköltözöm..." de hová? "... hogy "nem fogom hagyni a fiukat tanulni". -> Én még mindig nem értem miből kellene azt gondolnom, hogy a fiú már nem a szüleivel él.

Kérlek szépen jogtalanul ne hurrogj le senkit!

Köszönöm.

2011. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Járulj hozzá a költségekhez (mivel dolgozni fogsz), adj bele az albérletbe, rezsibe, támogasd a párod a tanulásban. Ha ezt látják és normális felfogásúak a szülei, nem hiszem, hogy gond lenne. De miért gondoltál erre? Érzel valamit a szülőkkel kapcsolatban? Álca a viselkedésük feléd? Ha így tervezed, akkor nem szólhatnak semmit.
2011. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!