Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mértéktől lehet feljele...

Milyen mértéktől lehet feljelenteni zaklatásért?

Figyelt kérdés

Anyum járt egy pasival de szakítottak, és a pasi megvárja hogyha elmegy gyűlésre megvárja ha vége van, itthon hív a csengőn amikor csak ittvan, telefonon hívogatja, kísérgeti.

Kimentem vele beszélni és szépen beszélt a felmenőimről.

megakartam ütni de gondoltam én járnék rosszabbul.

Ötletek?


2011. jún. 1. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukád ossza ki a palit... ha ez nem megy, akkor vagy szedjen fel egy újat és bízza rá a dolgot, vagy ha ez nincs képben, akkor szóljon egy olyan barátjának (csak van ilyen) akiben megbízik és a belevalóbb fajtából való, hogy beszélgessen el a pasival egy kicsit, hogy jobb ah békénhagyja. Ez akár lehet (ál)partner is, a fickó úgysem tudja, hogy mi van anyukád és közte...
2011. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Anyum nem mer veszekedni vele mert ha beszélni akar akkor a csávó őrjöng.

felszedni nem akar újat mert fél az újabb ilyentől.

de őszintén engem elsődlegesen a jogi menete érdekellne. de az elbeszélgetés másik

(ál)csávóval tetszik. :) ötletes. köszönöm szépen

2011. jún. 1. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de ez már bőven zaklatásnak tűnik. Bár lehet, hogy célszerűbb lenne elveretni egy férfiismerőssel.
2011. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét erőszak nem biztos, hogy jó megoldás, annak egyrészt büntetőjogi következménye lehet, másrészt esetleg anyukádon bosszulja meg. Ellenben be lehet fenyegetni, hogy jobb ha elkotródik, mert ronggyá lesz rugdalva a feje még ha ez fizikálisan nem is történik meg... azért ez hatásos tud lenni ha kellően határozott.
2011. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az számít zaklatásnak, amit annak érzel.

Ha pl vki rendszerint követ, és téged az zavar, akkor ő zaklat téged, tehát tehetsz bejelentést. Az más tészta, h kb a kutya sem fog vele foglalkozni. Max kap egy távol tartásit (már, ha kap..lehet csak erőszak esetén adnak) de azt pedig senki nem fogja figyelni, hogy be is tartja e a távolságot az anyukádtól.

Tehát... elküldeni a fazont szépen... ha nem megy, akkor csúnyán, ha pedig úgy sem megy akkor erővel. :S Sajnos a magyar jog rákényszerít arra, hogy saját magadat védd meg és cselekedj.

2011. jún. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!