Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a szüleim?...

Miért csinálják ezt a szüleim? Ez mire jó nekik?

Figyelt kérdés

Szinte sehova nem engednek.Tegnap át akartam menni barátnőmhöz,mire az volt a válasz,hogy azért tegyek le valamit az asztalra,például töröljek port,az úgyis egy jó másfél órás munka.Ha mégis véletlenül elengednek,2 óra múlva felhívnak,hogy mostmár menjek haza,vagy ha ott alszok,ami nagyon nagyon ritka,akkor másnap reggel 8-9 körül hívnak,hogy na,megvan a feladatod,ezt meg ezt csináld meg,gyere haza.Miért nem engednek sehova,és ilyenkor miért találnak ki nekem plusz feladatokat?:(

15/L


2011. jún. 2. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tőlük kellene megkérdezni...
2011. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
mert 15 éves vagy, még gyerek, azért ez normális
2011. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Kérdés az, hogy a normál otthoni feladatokat elvégzed-e..
2011. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
próbálnak rászoktatni, hogy semmi sem pottyan csak úgy az öledbe ... én tanulni küldenélek speciel 15 évesen
2011. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló:igen,szoktam segíteni otthon,én takarítom a házat,vasalok,mosogatok,hetente egyszer/kétszer főzök.Negyedik válaszoló:a tanulással nálam nincs gond,mindenből ötös vagyok,és mostanra már amúgy is mindenből lezártak.
2011. jún. 2. 14:29
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Talán ha szó nélkül törölgetnéd a port,vagy esetleg szó nélkül takarítanál vagy besegítenél a házimunkába akkor engedékenyebbek lesznek a szüleid is.

Nekem is van 16 éves ikerlányaim.Régebben mindenért könyörögnöm kellett,hogy segítsenek a házimunkában.Nem kértem sokat csak annyit,hogy néha mosogassanak el,vagy porszívózzanak. Semmire nem voltak hajlandóak,de a szórakozás,a buli fontos volt.Végül is én is azt mondtam amit a szüleid.Ha "letesznek valamit az asztalra" ha néha kiveszik a részüket a házimunkában akkor én is egyre lazábbra fogom a gyeplőt.Ma szólnom sem kell.Mire hazamegyek ki van porszívózva,el van mosogatva.Jól tanulnak.Én is lazább vagyok,és elengedem őket bárhová..Valamit-valamiért..

2011. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én jó pár évvel idősebb vagyok nálad, és mivel még otthon lakom, nagymamám, már azon kiakad, ha egy napot nem vagyok otthon(amúgy sem megyek sehova).
2011. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést a 15 éves fiam úgyszintén feltehette volna.

A válaszom amit neki is ezerszer elmondok: Mert féltenek, szeretnek, próbálnak megóvni ebben a mai kegyetlen és kiszámíthatatlan világban. Hidd el ha egyszer anyuka leszel te sem leszel különb. A felnőttek világa sem egyszerű; mi ránk is szigorú normák, szabályok szerint élünk, mi sem tehetünk meg mindent amit szeretnénk.

De egy biztos;a ránk ruházott felelősség amit gyermekünk születésekor kapunk egy olyan "teher" amit nem szabad eljátszani.Mert ha esetleg negatív hatás éri a gyermekünket a könnyelműségeink, túlzott engedékenységünk miatt azzal életünk végéig számolnunk kell.

Le egyszerűsítve:

15 éves vagy, tehát kiskorú. Bármi történik veled a szüleidre nézve is kihatással lesz.

Kérlek légy megértőbb, türelmesebb a szüleidhez! Segíteni nekik nem azért kell, hogy kimenőt kapj érte, hanem hogy érdek nélkül örömet szerezz nekik.

2011. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Én megértem,ha féltenek,igazuk is van,de akkor bezzeg nem féltettek,mikor 14 évesen,egy egyes jegy miatt(ami később egyáltalán nem befolyásolta az év végi jegyemet) kitettek az utcára,merthogy nekik nem lehet ennyire h*lye lányuk,és mehettem ahova akartam 2 hónapig...

2011. jún. 2. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Kitettek az utácara két hónapig,szerintem az érted járó pénzért kellesz megint ,hát én helyedbe a családsegítőbe mennék.
2011. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!