Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testem is a szüleimé?

A testem is a szüleimé?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször vágják a fejemhez, hogy "az én pénzemből élsz" "az én házamban laksz" stb. Eddig is volt ezekről szó, mivel elég pénzközpontú a családunk (sajnos). Mindig azon a szaron megy a veszekedés. Nem tudom ez váltotta e ki belőlem, vagy sem, de utálok ajándékokat kapni, mivel "nem az enyém". De utálok itt élni is, mert itt semmi sem az enyém. Az sem amit az enyémnek mondok, pl. ruhák, azok sem az én pénzemből vannak. Amit pénzt meg keresek alkalomadtán, azt sem tudom értékelni legszívesebben elégetném. És jobban belegondoltam, hogy mi az enyém valójában, és csak azt tudtam megnevezni amit a pénzemből veszek (amire én kerestem meg a pénzt). De a testem, ami a legfontosabb dolog, az sem az enyém, mert ők adtak nekem életet. És ez zavar eléggé, hogy a testem másé, nem az enyém. Ti mit gondoltok erről? Bár gondolom rosszul gondolkozom, de nem tudom kiverni ezeket a hülyeségeket a fejemből, főleg hogy minden nap a kurvä pénz a téma, meg a birtoklás.
2011. jún. 2. 16:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

A tested a tiéd..És a ruháid is..ugyanis amit egyszer megkaptál az a tiéd marad kivéve ha csak TE tovább nem adod!!

megértem, hogy legszívesebben felégetnéd a pénzt, ha ilyen családod van..de inkább fordítsd hasznodra a helyzetet. Tanulj meg gazdálkodni a pénzzel, ne szord el, oszd be. meglátod, jobb mintha elégetnéd..:))

2011. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy! Attól a pillanattól, amikor kikerültél az anyaméhből, elvesztették a testedet. A továbbiakban csak a felelősség a szülőké, hogy egészségsen neveljenek, az erkölcsi része pedig, hogy szeressenek és óvjanak a legjobb tudásuk szerint. Ha a szüleid nem így gondolják, egyszerűen zsarolnak Téged. Ne hagyd magad megtéveszteni!
2011. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom a korod, de ha elég felnőtt vagy már, akkor próbálj meg albérletbe költözni. Ha ennyire zavar ez a dolog, akkor lehet, hogy segítene, ha pl. ha pénzt kapsz ruhát veszel belőle, amit TÉNYLEG MAGADÉNAK érezhetsz.
2011. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
*bocs a dupla "ha"-ért.
2011. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is volt ilyen időszak, meg olyan is volt hogy "éhen fogunk dögleni", egyszer egy ilyen után, mikor pont nagybevásárlás után voltunk, kinyitottam a hűtőajtót, és visszakérdeztem:

- De ugye előtte még eszünk valamit?


Car ügy, de ne agyald túl.

2011. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
minden rossz jó valamire. ez segíti elő a leválásodat a szüleidről.függetlenedni szeretnél, de 17 évesen még nem megy, sebaj, eljön annak is az ideje, addig is türelmes légy.
2011. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én soha nem értettem az ilyen szülőket....

Csak sajnálni tudlak komolyan!Az én családom úgyan ilyen,csak én nem foglalkozom velük és engem nem érdekel a pénz annyira mint őket,egyszerüen nem kommonikálok velük!Ennyi!Élem az én kis életemet aztán rólam kopjanak le...

2011. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A tested a tiéd, ezen kár is lenne vitatkozni. Viszont a szülők kötelessége (jogi és erkölcsi egyaránt) hogy megóvják a testedet, ha abban kárt akarsz tenni, pl. "az én testem, azt csinálok vele, amit akarok" felkiáltással lövöd magadba a heroint.
2011. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ah, istenem mennyire nehéz az élet mindenféle szempontból.
2011. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

azért amit te gondolsz, az már túlzás.

tudom, hogy sok ruhámért és egyéb más cuccomért édesanyám dolgozott meg, de eszembe nem jutna azt mondani, h ez az övé. ő vette, tőle kaptam. a legtöbb, amit tehetek, h megbecsülöm, és idős korában majd viszonzom neki, amit értem tett.

2011. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!