Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miatt vagyok képtelen...

Anyám miatt vagyok képtelen beszélgetni akárkivel is?

Figyelt kérdés
Mikor kicsi voltam, ha kérdeztek anyám azonnal válaszolt helyettem. Összefüggésben lehet azzal hogy képtelen vagyok beszélgetni?
2011. jún. 2. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
mindenek van oka ..annak is lehet jó nyomon jársz :..
2011. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz lehet. En most igy vagyok a pàrommal, ha engem kérdeznek, õ vàlaszol helyettem. Nem lehet leàllitani.
2011. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

ok, lehet

de okozó nem

2011. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Velem is pont ugyanígy van. Biztos, hogy ez az oka ennek, a szülők nem hagytak önállósulni, túl sokat törődtek veled, azaz elbaszták a nevelést, amellett hogy nem állt szándékukban, csak jót akartak. Akivel a szülei nem foglalkoztak sokat, megadták annak a lehetőségét, hogy önállósuljon a gyerek, azoknak ezzel nincsenek problémái.
2011. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De ez olyan rossz. A suliban sincsenek barátaim. Ha órán kérdeznek, hogy erről meg erről mit gondolok, nem tudok felelni. Ha csak felszólít a tanár a szívem majdnem kiugrik a helyéről... :S Hogyan változtathatnék ezen?
2011. jún. 2. 17:40
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

IGEN!!! Nagyon jól sejted. Ez összefügghet. Az én anyám is ilyesmi volt, de úgy alsó tagozatos koromban kezdtem felismerni, hogy itt valami nem oké.


Mondok példát. Voltunk keresztanyámnál látogatóban (az egész család, apa, anya, testvérem). Keresztanyám sütött ilyen pudingos, zselés gyümölcstortát, amit előtte még sosem kóstoltam, nem tudtam, milyen. Kérdezte, kérünk-e tortát. Anyám nem szereti ezt a fajta gyümölcstortát, és mondta, hogy köszönjük, nem szeretJÜK. Emlékszem, abban a pillanatban esett le (mondom, kb. 8-9 éves lehettem), hogy ez az ő véleménye, nem pedig az enyém!!! És nekem határozottan szimpatikus volt a pudingos gyümölcstorta. Úgyhogy mondtam keresztanyámnak, hogy én bizony kérek! Kaptam is, és azóta is az egyik kedvenc sütim. :)


Szóval igen, nekem is ilyen típusú szüleim vannak, kiskoromban sokszor válaszoltak helyettem, egyszer még a rendőrségre is bekísért apám 18 éves koromban (nyugi, nem én károsítottam meg mást, hanem tőlem lopták el a fényképezőgépemet), de mikor vallomást kellett tenni, oda is jött velem az apám, irtó sz*r volt.


Hát ez sokáig zavart, de szerencsére ez már a múlté. Magamnak kellett megküzdenem a belém nevelt gátlásaimmal, hogy ne legyek nyuszi. Szerencsére nagyjából sikerült.


Szóval fejleszd az önbizalmad te is, sikerülni fog, utána menni fog a beszélgetés!!!


26/N

2011. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Előző vagyok. Kérdező, megírhatnád, hány éves vagy!


Továbbra is azt mondom, az fél gyógyulás, hogy már kapisgálod, mi lehet a probléma. Írhatnál még arról is, hogy milyen szituációkban válaszolt helyetted anyukád.

2011. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nehéz személyes kapcsolatokat kialakítanod, akkor kezd a gépen. Pl chat. Látnod sem kell a partner és annyi infót mondasz el magadról ,amennyit szeretnél. (én javaslom, hogy a bizalommal óvatosan)


Ha ez már megy, akkor mondjuk kezd a suliba. Tanulás örök probléma. Menj oda egy másik diákhoz (aki normális, tehát nem hivalkodó és nem nagydumás) és kérdezd meg mi a házi, mert nem értetted órán... és így tovább.

2011. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
17:37 vagyok, és velem is ugyanígy van, jó hogy nem vagyok egyedül. Sose volt barátom, akit annak tekinthetek, meg amúgy se nagyon beszélek, egyszerűen az iskolába tiszta stresszbe vagyok, még beszélni se tudok. Itthon ennek az egésznek az ellentettje, mikor eljött pár osztálytársam rám se ismert.
2011. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha kérdezték hogy vagyok, vagy hogy szeretem- ezt és ezt mindig ő válaszolt. Gyakorlatilag mindenre.
2011. jún. 2. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!