Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 gyerekre jár-e a rendszeres...

3 gyerekre jár-e a rendszeres gyermekvédelmi segély, igy valahogy hívják.2-nél tudom, hogy az összeget nézik ami 1 főre ju, de 3-nál jár minden féleképp?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Ott is nézik a jövedelmet.Nem rég néztem utána itt a helyi hivatalban.
2009. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, automatikusan nem jar. Menjel be az onkormanyzathoz, es kerjel formanyomtatvanyt az atmeneti segelyrol, a gyerekvedelmi segelyrol, es meg amirol lehet. Otthon toltsd ki, vidd vissza a papirokat, es majd meglatod jar-e. Jarj utana minel elobb!

A csaladsegito szolgalatnal is lehet igenyelni valamit, menjel el oda is, minel elott, mert idobe tellik az ugyintezes.

2009. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így igaz ahogy előttem leírták,kérelem,vizsgálat és jóváhagyás ha nem lépitek túl a minimál bér legkissebb összegét,de nem pénzbeli juttatásra számolj hanem a gyereknek számolják be ovodai,iskolai étkezésbe,ingyenes tankönyvbe ...de szerintem ez is nagy segítség olyan családban ahol nehéz az anyagi körülmény,mi is így kapjuk és nagyon örülök annak hogy eggyáltalán kapunk valami segítséget az államtól,azt még hozzáteszem tavaly 2-szer kaptunk pénzt is,gyerekenként 5500ft-ot augusztusban és decemberben.
2009. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy rendszeres gyermekvédelmi segély már nincs, csak rendszeres gyermekvédelmi támogatás. Ami kimerül abban, hogy ingyenes ebéd pl. az intézményekben, ingyenes tankönyv, stb. De konkrétan pénzt már nem adnak. És 3-nál is nézik, hogy mekkora összegből él a család. Gondolj bele, akkor ha valaki milliomos, és pont azért, mert el is tudja tartani, vállal 3-4 gyereket, akkor nekik is járna támogatás, pedig nincs rá szükségük.

Amúgy a családsegítőknél tudsz utánajárni pontosan.

2009. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!