Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám apukája meghalt, de...

Anyukám apukája meghalt, de már anyukám is nyugodjanak békében, papa után igy öröklök a házrészből vagy nem? HA már anya előbb meghalt? És örökösödési adó van még vagy valami amit fizetni kell?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Biztos téved erre valaki, aki ismeri ezeket a hercehurcákat, de logikus lenne, hogy amit anyukád örököl, azt utána te öröklöd (ha egyke vagy, ha nem, akkor testvérekkel egyenlő részben megosztva, vagy végrendelet szerint). Adózni minden után kell :(
2011. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha nagyapádnak anyukád volt az egyetlen gyereke, akkor te (illetve ha vannak testvéreid, skkor ök is) örököltök. Ha anyukádnak van(nak)tesvére(i) is, akkor a testvérek közt egyenlö arányban oszlik meg az örökség, és nayukád részét te (meg a testvéreid - ha vannak) öröklik.

Ez alól kivétel, ha nagyapádnak van végrendelete.

2011. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A ház értékétől függ az adózás. Mi is most örököltünk sajnos:S Megvan szabva egy határ, ami alatt nem kell fizetni. Nem tudom pontosan mennyi, de olyan 15-200 millió felett van kb aminél már kell fizetni. de ennek nézz utána, én így tudom.
2011. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
*20 nem 200:)
2011. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Néhai anyumnak van egy testvére és nekem egy hugom!Végrendelet nincs és kb 5-6milliót érhet a ház!És köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. jún. 3. 22:22
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Ha jól értem, édesanyád meghalt, msot pedig az anyai nagypapád. Részvétem.

Ha jól értem arra vagy kíváncsi, hogy örököltél-e a halott nagyszülődtől, és ha igen, kell-e örökösödési adót fizetned?

2011. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval. Utolsó vagyok utánnanéztem. Anyukád és a testvére fele-fele örökölték a házat. Mivel édesanyád már nem él, ezért az örökségi része rág és a húgodra száll. Ergo a ház negyed része a tiéd.

Az örökségből származó bevétel adómentes:

[link]

2011. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Az édesanyád örökrészét (Ha nagyapád másképp nem végrendelkezett) te kapod meg, ha van testvéred akkor megosztva.

Örökösödési adót nem, de szerzési illetéket kell fizetni.

2011. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Örökösödési illeték van halálesetkor, de egyenesági rokonok között ezt már eltörölték 20 millió alatti ingatlanok esetén (gyermek, unoka).
2011. jún. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jún. 4. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!