Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg bántalmazó anya....

Érzelmileg bántalmazó anya. Ebben a helyzetben mik a lehetőségek, veszélyek?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésem kapcsán - hogy elkülönüljön egymástól a két téma - teszem fel a mostanit.

Előző kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



Mivel innentől engem is érint, érinteni fog a helyzet, szeretném végigzongorázni a lehetőségeket.


A helyzet a következő: a lánnyal jó a viszonyom, egy esetleges összeköltözésnél is maximum azon lehetne vita, hogy éppen ki mosogasson, ennél komolyabb nézetkülönbséget nem tartok valószínűnek, így az ő személyét érintően nincs semmilyen kifogásom, no meg a férjem lányáról van szó.


Férjem most kétóránként új "ötlettel" áll elő, én már csak kapkodom a fejem.

Egyrészt arra hivatkozik, hogy hiába tartja ő is szemétnek az exnejét, gondoljak bele, milyen trauma egy szülőnek, ha az egy szem gyerekét elszakítják tőle.

A lány pontos álláspontját nem ismerem, mert az apjával kettesben szokták ezt megbeszélni, ő kérte, hogy külön költözhessen az anyjától.


A férjem elsőként azt javasolta, hogy lassanként költözzön majd át (messze van, még nincs eladva a jelenlegi ingatlan és meg kell találni az újat, tehát időben még le vagyunk maradva), szépen hordja át a cuccait, így neki és az anyjának se lesz akkora trauma.


Igenám, de mi van, ha anyuka fél évvel később kattan be, amikor leesik neki, hogy többet van nálunk a lány, mint nála? Úgy érzem, mintha nagyon lassan lenne lehúzva ragtapasz, nem egy gyors mozdulattal.


Állítólag a lány se utálja zsigerből az anyját, azért kötődik hozzá, és nem szeretné a férjem, hogy sérüljön. Kicsit Stockholm-szindróma szagú ez nekem, de nem tisztem a lány helyett eldönteni, hogy mit érez, neki az anyja, nekem egy kellemetlen idegen, tehát elfogult is lehetek ezügyben.


Továbbá ott van az a helyzet, hogy újabban pánikrohamok jönnek ki a lányon. Legutóbb az egyik tanárja hívta fel a telefonjáról a férjemet, hogy mentőt akartak hívni hozzá, de ragaszkodott az apjához. Mivel a férjem nem vette fel elsőre a telefont, a tanár javasolta, hogy felhívja az anyját. A lány mondta, hogy akkor inkább mentőt hívjanak hozzá.

Most úgy néz ki, hogy a pszichiáter, aki megvizsgálta, nem akarja gyógyszerrel tömni, ezért javasoltam a férjemnek, hogy szánjon rá pénzt és heti egyszer járjon a dokihoz a lánya, beszélgetni.


A férjem azt is döbbenten mondta, hogy amikor odaért érte, remegett, izzadt, ájuldozott. Amíg az orvosig autóztak, látványosan megnyugodott a lány, az orvosnál már a vérnyomása is nagyon alacsony volt (alapból alacsony a vérnyomása, gondolom ekkor állt vissza az normál állapotra). Ebből is azt gondolom, hogy csupán a férjem jelenléte megnyugtatta.

Kapott két szem nyugtatót, hogy tartsa magánál és ha nagyon rosszul van, akkor vegye be, az orvosnál már nem engedte a férjem, hogy bevegye, lévén akkor nyugodt volt.



A kérdés az, hogy mi lenne a megfelelő módszer az "elválasztásra"? Azt már megfigyeltük, hogy anyuka szerelmi életétől függ az aktuális hangulata. Ha a pasijával összevesznek, akkor a lány issza a levét, ha jóban vannak, akkor se anyáskodik, de legalább keveset van otthon és "nincs képben".


A hölgyet, mivel irányomba is számos támadást intézett már, finoman szólva nem kedvelem, igyekszem nagy ívben elkerülni. Viszont tudom, hogy ha a "területemre" jönne, akkor simán ráhívnám a rendőrséget, neadjisten elveszteném a fejemet és egymásnak ugranánk. Ez utóbbit szeretném azzal elkerülni, hogy tartom a távolságot, ne legyen esélyem elveszteni a fejem.



Bonyolult a történet... Ha elsősorban a lány, másodsorban az én érdekeimet nézzük, mi lenne a legjobb megoldás?


2011. nov. 16. 08:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2%
Semmi közöd a dologhoz, pofika lapos, majd az apa és a lánya döntenek.
2011. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

En ugy erzem, hogy jo a viszonyod a lannyal, de valami bibi megis bujkal ott. Ha van ra lehetoseged, akkor menjetek el kettesben vasarolgatni, kirakatokat nezegetni es probald kozben kipuhatolni, hogy mit is szeretne a gyerek valojaban.

A ferjeddel es a gyerekkel harmasban beszeljetek meg (hiszen egy csalad vagytok/lesztek), hogy lesz e koltozes, es ha igen, akkor mindenkeppen jogi utra kell terelni az ugyet, igy anyukanak nem lesz jogaban agalni ellenetek.

2011. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 zokniszörny ***** válasza:

A kérdésem főleg az, hogy hány éves a lány? Ha 18 elmúlt, akkor rendben, elköltözhet oda, ahová akar. Viszont ha 18 év alatti, akkor akár kérhet rendőri intézkedést is az édesanya, és akár be is perelhet titeket. Még nagyobb gond, ha a gyermek 14 év alatti.

Egyébként a lány mit szeretne? Elsősorban szerintem vele kellene beszélnetek erről, hogy mennyire szeretne hozzátok költözni, stb.

2011. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kedves első, hogy a pélóba ne lenne közöm hozzá? Engem is érinteni fog a dolog.



Második válaszoló: a lánnyal nincs gondom, kölcsönös a szimpátia. A lány már nagykorú, így hivatalos gyermekelhelyezés nem szükséges, de nem tudom, hogy a szülőknek milyen jogai vannak 18. életév betöltése után.

2011. nov. 16. 09:12
 5/23 anonim ***** válasza:

09;04!!!

Miert is nincs koze a dologhoz?

A hazassagkor nem csak a ferjet/feleseget, hanem az egesz csaladjat magunkenak fogadjuk. Nem hiszem, hogy ebbol ki kell maradnia, mert nem o a verszerinti anya. Sot, szerintem nagyon is van joga beleszolni, mert innentol o fog mosni, fozni es lelkileg tamogatast nyujtani a gyereknek!

2011. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Zokniszörny: 18 elmúlt.


Ő maga mondta az apjának, hogy szeretne elköltözni az anyjától. Mivel amúgy is terveztük, hogy a jelenlegi kis lakásból (ahol ketten épphogy elférünk) egy házba költözünk, most annyiban módosult a dolog, hogy olyat keresnénk, ahol szeparálható lakrész van (18 éves lánynak már jobb így), illetve időben előrébb hozzuk emiatt a házvásárlást.

2011. nov. 16. 09:14
 7/23 A kérdező kommentje:

Annyiból is érint a dolog, hogy az én lakásomban élünk, illetve a ház összegéhez szükséges hiányzó pénzt úgy tudnánk kipótolni, ha a szüleim beleegyeznek, hogy eladják az egyik ingatlanukat és annak az összegét is beletesszük.

A lakásom is az ő nevükön van, tehát még az se kizárt, hogy az új ingatlan "rám eső" része a szüleim nevére kerülne.


Tehát még a szüleimet is érinti és be kell vonni őket, pedig nekik végképp nincs vérségi kapcsolatuk a lánnyal.

2011. nov. 16. 09:17
 8/23 anonim ***** válasza:

18 evet betoltott nagykoruhoz az eg egy adta vilagon semmi koze a szulonek jogilag. Ha akar a lany, akkor akar holnap koltozhetne, csak gondolom varja, hogy legyen hova koltozni.

(En sok kitartast kivanok neked ehhez! Szerintem ennel jobban nem lehet kifejezni egy masik ember iranti szeretetunket, hogy elfogadjuk feltetel nelkul a hozzatartozoit is!)

2011. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 zokniszörny ***** válasza:
18. életév betöltése után a szülőknek nem sok beleszólásuk van a gyerekük életébe. Sőt, igazából semmilyen sincs. Oda megy, ahova akar, azt csinál, amit akar.
2011. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A feltétel nélküli elfogadás csak a lányra vonatkozik részemről, exfeleségre nem. Nem azért, mert ex, hanem az évekig tartó támadásai miatt.

Azért is tettem fel a kérdést, mert az ex szerepét nem tudom elfogulatlanul megítélni, nekem nem szempont, hogy ő mennyire sérülne a történetben lelkileg. Ezért is szeretnék külső véleményeket meghallgatni, mert el tudom képzelni, hogy túlzottan szubjektív vagyok vele kapcsolatban.

2011. nov. 16. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!