Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimmel együtt építkeztün...

A szüleimmel együtt építkeztünk, nem gondoltuk akkor, hogy később beigazolódik, hogy nagyon rossz döntés volt. A probléma lent. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Külön szinten lakunk,viszont az udvar közös.

Számtalanszor problémát jelent a szüleimnek ha én bent teszem a dolgom és kiengedem az udvarra ovis korú gyermekemet,mert zavarja őket.

Az én gyerekeimet még csak egy órára sem vállalják el,mert azt mondják fiatalon ők sem "flangálhattak".

Viszont a testvérem gyerekei minden hétvégén itt vannak,akik nem a nagyszülőkkel ,hanem velünk alszanak,járnak kirándulni,nyáron hónapokig vannak itt,egyszerre ketten.

Nálunk kistestvér született és így most már terhes egy kicsit számunkra az,hogy rendelkezésre álljunk minden hétvégén,egész nyáron,bár nagyon szeretjük a testvérem gyerekeit.

A testvéremnél az én gyerekeim soha! egyszer sem aludtak még,hatalmas nagy családi házban laknak ők is.

KIcsit egyoldalúnak érzem,hogy én az ő gyerekei pici korától mindig elvállaltam őket,ő még sosem!.

Azt mondja édesanyám,hogy ne szóljak bele mikor jönnek az unokák,én nem is abba szólok bele,hanem azt kérném,hogy ezek után,mivel már nekünk is több gyerekünk van, a nagyszülők szintjén aludjanak a testvérem gyerekei,ők foglalkozzanak velük.

Elvileg a nagyszülőkhöz jönnek,de mindig mi foglalkoztunk velük.

Hiába a fele ház a miénk elmegyünk rövidsen a férjem örökségét újítjuk éppn,de az még bletelik egy kis időbe...

Mi a megoldás a költözködésig?


2011. jún. 5. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha feles a ház akkor adjátok el!

Én csak ebben látom a megoldást ha a viszony már így elmérgesedett!

Való igaz,hogy nehéz az együttélés!

2011. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A heylzeted elsősorban szerintem a testvéreddel kellenne tisztáznod.
2011. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom anyuékat arra bírni,hogy el kelljen hagyniuk a megszokott házat,írtam is,hogy nekünk lehetőségünk van elköltözni,csak éppen újítjuk,bővítjük a férjem örökségét.

Talán jövőre elkészül.


Már előre monta anyukám,hogy a leenő nyári szüneteket oljuk meg magunkmha már nem leszek GYED-en a gyerekekkel,enegem csak az bánt,hogy a testvérem gyerekei évek óta az egész nyarat nálunk töltötték,az én gyerekeim pedig egy napot sem soha a testvéreméknél.

2011. jún. 5. 10:28
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Ismerős sztori. Én is a menyasszonyom szüleinél lakunk szintén a fele ház a miénk, amit 3 éve alakítottuk ki a tetőtéri lakást. Itt gyerek még nincs de folyton azon megy a vita ha én fent vagyok és még rendezkedem akkor állandóan anyósom feljön kötekedni hogy jaj ez mértnem jó úgy ahogy van meg minden. Nagyon modern a tetőterünk színes festés meg minden de elég régi bútoraink vannak amik nagyon nem passzolnak, most szabadidőmben azokat igyekszem fel újítani kicsit modernizálni, ebbe benne van fóliázás át festés kicsit át alakítom meg minden. Kanapére meg fotelre új kárpitot huzattam fel a haverommal hogy szép legyen, de folyton bele köt anyósom hogy miért nem hagyjuk úgy ahogy volt, én mondom azért mert ocsmány volt. Vadiúj konyha bútorokat csináltattam most 1 hete hogy készen lett, a régit meg ki vittem hogy majd tüzelőnek jó lesz de nem engedik hogy szét vágjam mert jó lesz az még valamire. Én már erősen fontolgatom a költözést, már találtam is egy szép kis házat ahol simán meg lennénk, nagyszüleim házát eladtuk és apámék oda adják a pénzt. Tehát ebből költözés lesz, mert még az üres garázsba sem állhatok be az autóval, még a ház előtt hagyhatom, szóval én nyáron már költözni akarok, de anyósék meg itt sírnak hogy jaj ne már meg minden mondom nekik sajnálom de ez nem állapot vagy bevezetünk valami rendszert vagy megyünk. Bocsi hogy hosszú lett, és neked is javaslom hogy vagy bevezettek valami rendszert vagy eltéptek onnan.
2011. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélgess el egy kicsit a testvéreddel, hogy nincs semmi bajod az ő gyerekeivel, mert szereted őket meg minden. Csak ugye most nálatok is ott van a nagyobb, akire még eléggé figyelni kell, nem beszélve a piciről. Egyszerre a négy gyerek nagyon kimerítő, és szeretnéd, hogy ne vigye oda őket minden hétvégén.

A szüleitekhez meg csak annyit tudok mondani, hogy elég durva, hogy az ovis korú kis unokájukat mondhatni nem tűrik meg az udvaron, ha csak ők vannak kint. Az ilyenek meg sem érdemlik, hogy lássák az unokájukat. Tudom ez még nem most lesz, de én a helyedben bekeményítenék miután elköltöztetek. Amíg nem tudnak normális nagyszülőként viselkedni, addig nem láthatják az unokáikat és kész. Meglásd, hamarosan könyörögnek majd. A lakás azon részét, ami a tiétek pedig adjátok ki bérbe amint elköltöztetek. Eladni ugyanis fél lakást nem tudtok, de bérbe simán kiadhatjátok, és abból azért jön havonta egy "kis" plusz a konyhára. Ami a mai világban, főleg két gyerkőc mellett már nem rossz dolog.

2011. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagy baj. Mi is voltunk hasonló helyzetben, csak ott az egész ház a mienk volt, és anyósomék költöztek velünk. (Nem fogadtam el pénzt, meg semmiféle segitséget anyósoméktól, ezért lett a teljes ház a mienk, mi vettük meg.) Nálunk a vége az lett, hogy anyósom meghalt, apósom meg odavett egy nagyon bunkó nőt. Mivel nem vertük nagydobra a tulajdoni viszonyokat, igy mint mindenki, a nőci is úgy hitte, hogy apósomé az egész ház, és ki akart minket penderiteni onnan. Aztán koppant, mikor közöltem vele, hogy a ház az enyém, és a férjemé. Szóval van röpke 30 perce, hogy elhúzzon a mocskos kölykeivel együtt. Nem volt választása, mert én az enyémből nem megyek egy tapodtat sem.


Tanulság: közös lónak, mindig túrós a háta.

2011. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekes,hogy az én szüleim sem akarnak elengeni,mert már monogatom,hogy itthagyok minent,nem érdekel,hogy benne van a pénzünk a házba.

Apunak jó a nyugíja (200.000 FT) ,anyué jóval szerényebb,azzal az inokkal marasztalna,hogy mi lesz ővele,ha már apu nem lesz ebben a hatalmas házban,hogy fizeti ki majd a csekkeket.


Nem egészséges együttélni!

2011. jún. 5. 10:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kereken elhatárolódsz a testvéred gyerekeinek további pátyolgatásától. Ha normális, ezt be is látja, ha pedig nem, elmegy panaszkodni az anyukátokhoz. Különös édesanyád van, akinek az unokákból elég annyi, hogy megpuszilgatja őket és nyom a fejükre egy barackot...
2011. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges ennyit nyammogni a témán. egyenesen megmondod a testvérednek legközelebb, hogy ágyazzon meg anyuéknál a gyerekeknek, mert neked terhes a továbbiakban foglalkozni velük, nagyon sajnálod és passz. ha megsértődik, az ő baja. teljesen normális hangnemben kell mondani, mint amikor az időjárásról beszélsz. Nem kell éreztetni, hogy haragszol, sem azt hogy szívességet kérsz hogy hadd ne kelljen velük foglalkoznod. Csak tényként közlöd. Aztán rögtön másról kezdj el beszélni...
2011. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a házat az idős szülök vegyenek egy kis garzont amit majd 1 nyugdijból is állni lehet.
2011. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!