Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandó probléma a barátommal...

Állandó probléma a barátommal a spórlás és a pénz, mi a megoldás? Van olyan munkahely vagy ország, ahol nem kell spórolni?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan van de az számunkra elérhetetlen.


Egy irodában dolgozik napi 8 órát, nem végez nagyon kimerítő munkát.kb 80.000 fizetést kap és abból nem él meg, az anyukája tartja el.

Ruhára nem költ, az egész pénzét majdnem elbulizza, és rám sem költ, és ha mégis akkor is nagyon keveset.

De magának sörre és minden hülyeségre van pénze.


Beszéltünk az összeköltözésről és mondtam, hogy kell írni akkor egy költségvetést amit be kell tartani, mert én nem szeretném eltartani, mivel én még egyetemre járok és mellette dolgozom. Azt mondta, hogy ő nem fog sose spórolni, mert nem hülye, hanem megy el más országba, találtam neki munkahelyet ahol kapna majdnem 200.000 de nem akar váltani, mert ott sokat kell dolgozni.

Most akkor velem van a baj? Ő mindjárt 25 lesz és ha az anyukája meghalna, akkor éhen halna ő is.

A szülei is ugyanezt csinálták, van egy csomó kölcsön felvéve, mert ők nem spórolnak és minden hétvégén elmentek valahová és mindig mentek nyaralni, hogyan tudnék beszélni a fejével, mert én szeretem őt és semmi más vita nem volt közöttünk, csak az ő hozzáállása a pénzhez.


Hogyan vehetném rá egy kicsit a spórlásra és arra is, hogy nem kell minden nap étterembe ebédelni, addig amíg nincs pénze új ruhára és egy házfelújításra mivel kb. 30 éve nem volt a házukban újítás és már büdös van és esik le a fal.


2010. aug. 25. 15:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem, már nem fog megváltozni a pasid, pláne ha otthon is ezt látta! Egy ilyennel, már ne haragudj meg érte, de eszem ágában sem lenne összeköltözni, nemhogy közös jövőt tervezni! Mi lesz, ha gyereketek lesz? Az ilyenek szokták a feleségük GYES-ét is elszórni hülyeségekre!
2010. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elárulhatnád, hol az a munkahely a 200 ronggyal:)


(Rajta sajnos nem tudsz segíteni...)

2010. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Neki ez így jó, nem akar változtatni.

2 dolgot tehetsz: elfogadod ilyennek (és el is tartod) vagy elmenekülsz. Én ez utóbbit tenném.

2010. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
én is kíváncsi lennék hol keres 200nettót mi a szakmája. (nyugi nem kell a meló, itt 190-et keresek)
2010. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se fog már megváltozni,sajnos.

200 nettó???Ez engem is érdekelne...:)

2010. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen emberre hogy lehet a jövőt, családot alapozni? Te is megéred a pénzedet, ha ennyi eszed van...
2010. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ajánld neki ezt a spórolási módszert: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Szerintem megéri, jó sokat lehet vele megtakarítani.

2010. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nagyon önző emberre vall és változni nem nagyon fog. Nekem is van ilyen ismerősöm, ő mindig sír, hogy kevés a fizetése, de sörre, bulikra jut (szóval kizárólag saját magára), láblógatós a melóhelye és neki így kényelmes, nyugdíjas állás, ott el tud lébecolni még másnaposan is. Nagy nehezen lett egy barátnője, de pár hét után ő is menekült tőle, jött a Karácsony, vett neki 1 kis dobozos merci csokit meg a tescoban egy gagyi kabalát, rajta a tescos címkével és úgy adta oda, hogy bocs, de ennyire futotta, közben minden bulin meg koncerten ott volt.

Szerintem mutasd meg neki ezt az oldalt és olvassa el a kommenteket. Hátha észbe kap, ha vadidegenektől olvassa és nem tőled hallja az észosztást.

2010. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Őt megváltoztatni nem tudod, de ne haragudj, hogy ezt mondom, nekem iszonyúan szemet szúrt, hogy kiemelted, hogy rád nem költ. Én sem költenék senkire semennyit sem, az az övé, azt csinál vele, amit csak akar, nem éltek együtt, még nincs beleszólásod. Ahhoz jogod van, hogy a hozzáállása miatt nem akarsz vele kezdeni, ami teljesen érthető és logikus, de most nem szabhatod meg neki mit tegyen vele és azt főleg nem róhatod fel neki, hogy rád nem költ.
2010. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Szorgalmas egy pasas!

Nem lehet, hogy találnál jobbat?

2010. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!