Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyai féltékenység? Vagy mi...

Anyai féltékenység? Vagy mi lehet a probléma? Szerintetek van megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és tisztelem az édesanyámat, ezt leszögezném. Csak van vele mostanában egy kis problémám. Mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk. Olyanok voltunk mint két barátnő. Mindent megbeszélhettem vele, egészen addig amíg komoly kapcsolatba nem kezdtem a párommal. 23 éves vagyok, tehát nem egy kis csitri, aki nem tud felelősségteljesen gondolkozni stb.

A probléma az, hogy nem fogadja el, hogy szeretem a páromat. Ismeri, mert heti rendszerességgel találkoznak. A párom tisztelettudóan viselkedik, beszélget vele, soha nem volt hozzá egy rossz szava sem. Próbálja bebizonyítani, hogy mennyire szeret. De amikor nincs ott nálunk a párom folyamatosan terrorizál. Érezteti velem, hogy nem szereti őt. Minden rossz, amit együtt csinálunk. A múltkor pl azt sérelmezte, hogy filmnézés közben a párom mellé feküdtem. Szerinte ezt nem illik. Arról inkább már nem is beszélek, hogy szerinte túl sokat találkozunk (hetente kétszer, háromszor) vagy szerine nem illik a lánynak elmenni a fiúhoz, és természetesen szűzen kell férjhez menni. Nem ez nem kamu kérdés. :)

Szerintetek mit lehetne tenni? Nem akarok haragban lenni anyukámmal, de közben úgy érzem, hogy nem bírom tovább. Szeretem mindkettőjüket, de mindkettőjüknek nem tudok megfelelni. Segítsetek! Köszönöm, hogy elolvastátok! :)


2010. jan. 10. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A szüleiddel élsz még? Szerintem csak nehezen törődik bele,hogy felnőtt a lánya.Mióta vagytok együtt a pároddal?Szerintem hallgasd meg,amit anyukád mond,aztán cselekedj úgy,ahogy neked tetszik.Ez a te életed és elég nagy vagy már,hogy úgy alakítsd,ahogy neked tetszik.Ha bármilyen megoldás adódik,akkor pedig költözz el és így nem lát bele majd az életedbe,annyit amennyit akkor anyukáddal találkozni fogsz bőven ki lehet bírni.Fel a fejjel!
2010. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fél éve ismerjük egymást, de hivatalosan három hónapja vagyunk egy pár. Ezért sem akarok drasztikus lépéseket tenni, csak rosszul esik. Olyan, mintha választanom kellene kettejük között...
2010. jan. 10. 22:43
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Az anyukáknak nehéz elfogadni, hogy a pici lányuk felnő (még 40 évesen is a kicsi lánya leszel, ezen nem nagyon lehet változtatni). És feltételezem, hogy egyke vagy.

Hasonló cipőben járok, eddig egy páromat sem nagyon akarta elfogadni édesanyám az elején. A legdurvábban most akadt ki, mikor egy nálam 10 évvel idősebb pasival jöttem össze. A srác még ilyen diplomáciai beszélgetéseket is jött folytatni anyával, de ha tőle jövök haza, mindig megy a morgás, meg az undokoskodás, de kimondani sosem mondja, hogy nem kedveli őt, vagy valami baja lenne, csak erősen érezteti.

Ilyenek az anyukák.

Mennyi ideje vagytok együtt a pároddal? Mert ha még az elején jártok a dolognak, akkor lehet, hogy csak egy kis időt kéne adni neki, hogy feldolgozza a helyzetet. Addig is jobb mindenféle testi érintkezést hanyagolni anyuka előtt (akár egy ölelés, vagy puszi legyen is az). Próbálj meg mesélni a párodról neki miközben főz mondjuk. Pl. hogy mit tanul/ dolgozik, mennyire céltudatos, komoly, a családja milyen stb. Esetleg ha nem ellenkezik a téma ellen, meséld el, hogy neked miért tetszik, hogy mennyire fontos neked a fiú (valahogy ártatlanul beleszőhetnéd, hogy örülnél, ha ő is kedvelné, legalább a te lelki nyugalmad érekében).

Remélem, segítettem valamennyit!

2010. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22.52 vagyok. 3 hónap az még nagyon kevéske idő. Légy türelemmel! Anyukád egy idő után megbékél majd, főleg ha látja, hogy te boldog vagy, és nincs kitől féltenie!
2010. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A költözést érted drasztikus lépés alatt? Sajnos nekem is van tapasztalatom ilyen téren,nekem a nagymamám szentbeszédét kellett hallgatnom,amikor párkapcsolatom lett.Azt hittem a sráccal van gondja és meg is inogtam rendesen.Aztán rá kellett jönnöm,hogy neki mindegy volt,hogy ki a srác,a következő pasimnál is pampogott.Irányítani akarta az életem,hogy aszerint éljek,amit ő jónak gondolt.A szüleim keveset voltak otthon,inkább ránk hagyták a vitát a mamámmal.Aztán elköltöztem.Utána még telefonon próbálta folytatni,de úgy jóval könnyebb volt,egyszerűen leraktam.Belefáradtam a vitákba és tudtam,hogy nem követek el bűnt.Most már jobb a helyzet,pár éve kb. nyugtom van.Lassan talán rájött,hogy "kicsúsztam" a kezei közül.

Szóval ez nem drasztikus,de nagyon hasznos lépés lenne neked is.Tényleg egy cipőben járunk (jártunk),így tudom milyen ez a helyzet és ne áldozd fel a párod semmiképp,mert a következő sem fog megfelelni.Itt nem az ő személye a lényeg,hanem az uralkodás rajtad!

2010. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én vagyok. A legelsőnek üzenném, hogy nem mindenre a költözés a megoldás! Bírom, hogy itt, ezen a fórumon is akármilyen családi jellegű probléma van, egyből mindig mindenki a költözést meg a válást javasolja... Ez a helyzet nem tűnik olyan szinten megoldhatatlannak, hogy egyből kalap- kabát költözni kelljen...
2010. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem megoldhatatlan! És nem is szeretnék egyelőre elköltözni. Csak tanácsot kértem! köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
2010. jan. 10. 22:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha 23 éves,akkor hamarosan úgyis el fog.Legalábbis az az egészséges,ha a saját családjával külön él,mert utána jönnek majd azok a kérdések,hogy utálom az anyósomat.Távolból jobb szeretni,mint a közelségtől megfolytani egymást.
2010. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak régimódi.
2010. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
HOXA TAG VAGY??? ugynezt a kérdést olvastam az előbb ott is :DDD
2010. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!