Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi lesz hogy ha megváltoz...

Most mi lesz hogy ha megváltoztatja a végrendeletet?

Figyelt kérdés
Apum megfogja változtatni a végrendeletet, ha most semmit se hagy a családján a végrendelet szerint de már többmint 25éves házasok anyumék akkor milesz? Keresztlányára akarja hagyni
2011. okt. 5. 17:34
 1/6 anonim válasza:

Ez a családod felé nézve szomorú hír és valószínűleg semmit nem tehetsz.

Mi történt amiért így döntött?

Érzelmi okai vannak?

2011. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyereknek JÁR 25% köteles rész, a törvény abból nem engedi kizárni, csak nagyon nyomós indokkal (pl meg akarta ölni).

Szóval a 25% jár, akkor is ha ő másképp ír végrendeletet.


Az meg a másik, hogy nagyon kevesen tudják, hogy pontosan milyen formában kell végrendeletet írni, így többnyire eleve érvénytelen.

2011. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Látod kifogtál egy szakértőt.

Engem meg nyugodtan keress ha valami hardveres kérdésed lenne.

Egyébként azt itt megkérdezhetem hogy hogyan lehetséges érvénytelen végrendeletet írni.(én még nem írtam hoz kissé fiatalnak érzem magam)

2011. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt a 25 százalékot honnan vetted?:D a kötelesrész annak a fele, amit a leszármazó örökölne végrendelet hiányában... Egy örökös esetében tehát az örökség 50 százaléka.

Amúgy igen, a végrendelettel ebből nem zárhat ki.

2011. okt. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és a feleség mennyit kap ilyenkor?
2011. okt. 6. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:
feleség nem örököl, csak a gyerekek. Neki haszonélvezete lenne végrendelet hiányában, szerintem így nem kap semmit. Cáfoljatok meg nyugodtan, de úgy emlékszem, kötelesrész csak a leszármazókat illeti meg.
2011. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!