Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha apám végrendeletet ír, és...

Ha apám végrendeletet ír, és mondjuk a második felesége nevére írat mindent, akkor engem, mint lányát semmi nem illet majd mint örökség?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 10:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Persze, az 5 éves gyerek rohanjon az apja után? Vagy hogy gondoltad?
2011. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

az én apám is hasonló.

nagy lelkendezve mesélte a múltkor, hogy majd vesz a két új lányának lakást, én meg szopjak lovat.

még 1 éves se voltam, mikor lelépett.

örültem volna, ha jó a kapcsolatom vele, de nem jött össze.


nem baj, ez legyen az legnagyobb öröme az életben, eddig sem kaptam tőle semmit, ezután sem lesz ez furcsa.

2011. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem egészen úgy, van ahogy többen írják:

Kérdező ha végrendeletileg hagy az apukád mindent másra, téged megillet a köteles rész, ami annak a fele, amit egyébként örökölnél. Mivel ha egyetlen gyermek vagy, akkor minden a tied lenne, így annak a felére tarthatsz igényt. Amennyiben életében ingyenesen ad akár a feleségének, akár annak a gyerekeinek, és nagyobb ajándékokról van szó, valamint az ajándékozás és a halál között 15 év nem telik el, akkor az is ugyanúgy hozzászámítandó a te köteles részedhez, azaz abból is jogosult vagy a téged megillető részre.

2011. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Köszönöm a válaszodat-és persze a többiekét is.

Mondjuk akkor itt abban bízhatok,hogy a saját halálának az időpontját senki nem tudhatja-ezért talán még semmit nem íratott rá na feleségére-mert "biztosra akar menni".


annak a kedves válaszolónak,aki azt írta nekem,hogy én tartottam-e gyermek koromban vele a kpcsolatot,hát elmondom,hogy én többször kerestem,sőt,le is mentem hozzá vidékre,5 órát utaztam,majd mikro meglátott közölte velem,hogy most nincsen ideje,és 5 perc múlva kirúgott az irodájából.-hát mit vétettem én???

2011. jún. 5. 19:01
 15/25 anonim ***** válasza:
Ez úgy van, hogy ha végrendeletben nyilatkozik, hogy minden a második feleségét illeti, akkor Neked ahhoz semmi közöd! A feléhez sem!
2011. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Esetek:

1. Végrendeletet ír és Téged kihagy belőle és ezt még alaposan meg is indokolja, hogy ne lehessen megtámadni a végrendeletet (pl. érdemtelenség). = Nem kapsz semmit.

2. Mindent átirat a felesége nevére. = 15 évig jogosult vagy a köteles részre, de 15 év után már arra sem, mert ajándékozásnak minősül.

3. Nincs végrendelet, nincs átiratás. = Törvényes örökösnek minősülsz.


Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát tulajdonképpen akkor már biztos vagyok abban,hogy nem öröklök semmit sem
2011. jún. 20. 10:45
 18/25 anonim ***** válasza:
én a helyedben megkérdeznék egy ügyvédet
2011. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahhoz, hogy kitagadjon, nagyon komoly ok kell, és azt bizonyítania is szükséges (pl. az életére törtél, stb.) Egyéb esetekben jár a kötelesrész. Tehát nem maradsz örökség nélkül. Sőt, ha az ajándékozástól szamított 15 éven belül meghal, még azoknak az értékeknek a kötelesrésze is jár, amiket a felesége lányainak vett. Ez esetben viszont bizonyítani kell, hogy ő ajándékozta a lányoknak.
2011. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nagyapám ugyanígy ki akarta zárni anyámat és a többi egyenes ági leszármazottját, jópár évvel ezelőtt. Mindent az új felesége nevére íratott, DE:

A köteles részét megkapja a gyerek, nem szúrhatnak ki vele!

Nem zárható ki, csak nagyon erős indokkal (büntetett előélet, stb.).

Keress fel egy ügyvédet mihamarabb, mi is azt csináltuk! Ő megmondja, mi fog történni, pontosan.

2011. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!