Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Szólnátok a gyereketek...

Szülők! Szólnátok a gyereketeknek, ha túlsúlyos lenne?

Figyelt kérdés
Pl. kezdjen el edzeni, ne egyen annyit stb.
2011. jún. 5. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképp. Bár ez nálunk nem igen fog előfordulni, én is sportos vagyok és a férjem is, a gyerekeket is erre szoktatjuk kicsi koruk óta. Főzésnél is odafigyelek, hogy egészségesen éljünk.


Így nálunk ez a veszély nem fenyeget, de ha fenyegetne, akkor igen, mondanám neki.

2011. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Először is elgondolkodnék az okán, mert biztos, hogy valami kiváltotta a túlsúlyosságot akár betegség, akár lelki probléma.


Aztán ha valóban akkora a túlsúly, hogy már nem egészséges kategória, akkor próbálnék olyan ételeket kínálni neki amik hasznosak, ösztönözni közös kirándulásokra stb.

De csak úgy sosem szólnék neki, hogy " Ne egyél már annyit, kövér vagy!"


Nekem mondták ezt gyerekkoromban, pedig csak kis feleslegem volt.

A vége az lett, hogy majd 10 évig étkezési zavarom lett.

2011. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 napietus ***** válasza:
100%
persze. a túlsúly ugyanolyan veszélyes, mint az alultápláltság. de a szülő dolga megelőzni...
2011. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én az voltam. anyum mindig azt mondta, h a fiúknak nem tetszenek a duci lányok. aztán amikor a saját bőrömön tapasztaltam a dolgot, akkor elkezdtem lefogyni. :D
2011. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem anyu szólt, próbáltam is tenni ellene. Sajna a sors fura fintora, hogy nagybácsim mindig akkor jött, mikor pont ettem (tényleg vigyáztam, mikor mennyit eszek) és mikor meglátott, rögtön kezdte: Te folyton eszel, hát már hogy nézel ki, olyan malac leszel... 12 éves koratini voltam, rögtön bőgtem ezen... Egy évre rá már jobban néztem ki, mire igazán serdültem, már csini teltkarcsú lettem, mindenki mondta, hogy ez pont jó, de bennem megmaradt a tüske, a disznózás, és egyebek, sosem voltam elégedett...
2011. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

igen. mikor kicsik voltak is odafigyeltem arra, hogy mit és mennyit esznek. de az elhízás legkisebb jelére is teszek valamit. elhordom sportolni, más étkezést vezetek be.

hogy miért? mert egyrészt védem az egészségét, másrészt ha elhízik, ő fog szenvedni tiniként. ezt meg nem akarom.

sokszor látom, ahogy szülők sétálnak a feltűnően túlsúlyos gyerekeikkel(2 éves kortól határ a csillagos ég), sokszor látom őket gyorséttermekben. lássuk be, sokkal kevesebb az, aki betegség vagy genetika miatt túlsúlyos, mint az a gyerek, aki szimplán sokat eszik.

engem személy szerint nem érdekel, ha valaki kövérebb, nem nézem le, nem ítélem el, de nem engedem, hogy a gyerekem is az legyen. vagy ha már az, mindent megteszek, hogy változon.

2011. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Naná, hogy szólnék, különben előbb utóbb más fog.

de vigyázz, hogy szólsz, különösen ha mondjuk kamasz, vagy lány.A kevesebbet egyen, szerintem nem jó, az már jobb, hogy együtt állítsunk neked össze egy 2 hónapos étrendet és válasszunk sportot, és én mindenben segítek.Különösen jó az időzítés.Nyáron az ember kevesebett eszik-szerintem-és sok folyadékot fogyaszt, meg gyümölcsöt nassol.Szóval ha úgy szólsz neki, hogy én mindeben támogatlak és segítek, akkor nagyon klassz, hogy figyelmezeteted, de másképp ne, mert ha pl. azt mondod, hogy ne egyél sokat, akkor bűntudata lesz azétkezései miatt, mert az hiszi csak az ő lelkén szárad ha nem sikerül, és akkor nagy a kudarc.Holott a segítő környezet mindig fél siker.

2011. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem szóltak, sőőőőőt...

A nagymama igazi vidéki parasztasszony volt, aki szerint az a szép, aki kövér, az "jól néz ki", a gyerek "egyen rendesen", 14 évesen 155 centi voltam és 85 kg.


Most is ennyi vagyok, néha leadok egy kicsit, néha feljön több is, de kb. ezt a súlyt tudom sokáig tartani erőlködés nélkül. :((( Pedig már 30 vagyok.


Megfogadtam, hogy soha nem hagyom, hogy a gyerekem elhízzon.

Még kicsik, azt eszik, amit adok, nem tudnak rájárni a hűtőre (annyira), és le is mozogják.


Én nagyon hálás lennék, ha akkor, még gyerekként, vagy tiniként, legalább egyik szülőmet érdekelte volna a súlyom. :(((

Ne hagyd elhízni, ne hagyd, hogy túlsúlya legyen, igenis szólj neki, és segíts, hogy leadja.


Nem kell bántani, csúfolni, mint ahogy itt írta valaki, nem marad meg benne a tüske, ha nem bántás lesz, hanem őszinteség. Ha minden leadott kilóért megdicséred, akkor sikerélményt is jelenthet neki, ha mozog, sportol, még jól is érezheti magát közben.


Később ő is nagyon hálás lesz érte, hogy nem hagytad elhízni, és nem kell egy életen át küzdeni a súlyával!!!

2011. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én túlsúlyos voltam sokáig, így (ha lesz...) a gyerekemet nem engedném addig jutni. Az nem megoldás, hogy rászól az ember, hogy 'már megint eszel?', 'miért eszel annyit?'. Sportos, egészséges életmódra kell szoktatni, hogy az legyen a normális. Ha mégis előállna ez a szitu, a korától függően próbálnék segítenék neki. Ha még nem értené meg, vagy nem látná bajnak a dolgot, eljárnék vele sportolni, egészségesebben főznék, nem kapna pénzt nasira, hanem itthonról vinné a suliba is az egészséges dolgokat. A lelkébe mindenesetre nem szabad belegázolni (megteszik ezt esetleg a gyerekek a környezetében, nagyon kegyetlenek tudnak lenni), nehogy egy életre komplexusai legyenek a súlyával kapcsolatban.
2011. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A módja meg attól függ, milyen idős. Amíg pici, valószínűleg a saját főztömmel és példamutatásommal lenne gond. Kamaszként inkább lelki probléma vagy mozgáshiány. Felnőttnek is szólnék, de ott már rajta múlik, változtat-e.
2011. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!