Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérek szépen-köszönöm, illetve...

Kérek szépen-köszönöm, illetve kaphatok-semmi?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom főleg gyerekektől, hogy nem azt mondják a szüleiknek, hogy: pl. kérek szépen egy papírzsepit (vagy bármit), majd megköszönik, hanem: szinte arrogánsan "kaphatok egy...?" és utána még egy köszi sem hangzik el. Ez akkor zavart először amikor egy ismerősöm kislánya volt vendégségben nálunk, és hozzám is folyton így intézte a mondanivalóját. Csak én találom picit szokatlannak, és újabban ez a természetes?
2011. jún. 5. 16:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Neveletlen felnőttek nevelnek gyerekeket.


A téma természetesen a fenti egyszerüsítésnél jóval bonyolultabb és összetettebb, a helyes hozzáállás ha nem akarsz belemerülni annyi hogy nem érdekel, nem az én gyerekem.

2011. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaphatok-kal szoktam kérni vmit vkitől. De én azért oda szoktam mondani a köszönömöt.

Szerintem a kérek szépen egy.. mondjuk papírzsepit, és pl nincs az illetőnél, hogy mész el onnan? 'Nem baj' nem igazán odaillő. Nem igazán illik oda semmi, szó nélkül meg picit fura.:D Remélem, érted, mire gondolok.

2011. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy így írod, tényleg igazad van! A keresztgyerekeim (4, 6 évesek) is így kérnek, és rájuk kell szólni, hogy "köszi vagy valami"?!
2011. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk alap a kérem-köszönöm. Eljött rokon-anyuka a kicsivel, aki jött az akarom, add ide szavakkal. Egyszerűen nem tudtam lakatot tenni a számra, és mondtam, hogy mondja, hogy kérem szépen, és utána, hogy köszönöm. Nem parancsoltam, csak mondtam, egyszerűen. Gyerek meglepődött, és mondta. Azóta évek teltek el, a gyerek azóta is kérem-köszönömözik, és az azóta született testvérét már így neveli az anyuka!!! Már örülök, hogy akkor volt bátorságom megszólalni.
2011. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj a "kaphatok egy"- gyel, viszont ez esetben is meg kellene koszonni. Akkor lenne gond, ha ugy kerne, hogy "add mar ide!", mint ahogy sok kisgyerekkel tapasztaltam. En ilyenkor ugy jarok el, hogy addig nem kapja meg a kert (kovetelt??) dolgot, amig nem keri szepen.
2011. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Amerikanizálódunk. Ugye ott az udvarias formula a "Could you give...", amit nagyjából "Kaphatok egy...", "Adnék egy..." -nek lehet tükörfordítani.

Normális fordító persze kérem szépennek fordítja, de már annyi nem normális van, aki nincs tisztában - a jalak szerint - a saját anyanyelvével, hogy átment ez a forma a köztudatba. Az utána lévő köszönet meg valamiért lemaradt.

2011. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
15%

"Nem parancsoltam, csak mondtam"


Hogy kell egy gyereknek 'nem parancsolni' csak mondani?

Vagy forditsuk meg, hogy kell parancsolni, hogy kell elképzelni mikor Te a gyereknek parancsolsz??


És rendesen azt hiszed hogy a te hatásodra vált évek múlva a gyerek jólnevelté.


Iszonyat ez a két véglet, a teljes nemtörödömség és az urolkodási hajlam, akár más gyerekén is.

Semmivel sem jobb a te hozzáállásod mint a másik végleté, sőt, talán még károsabb.

2011. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

Olyan jó, mikor látom, a kötekedők nem haltak ki :)

Azért megmagyarázom. Jött a gyerek, mondta, hogy -add ide. Én mosolyogva annyit mondtam : kérem szépen. ez lement párszor, és mondta magától. Bocs, hogy nem írtam akkor kisregényt, most leírom. Utána még sokszor lejátszódott ez a jelenet, vagy nálunk, vagy náluk, és a gyerek lassan teljesen leszokott erről. Közben az is segített, hogy anyuka, aki addig sosem használta ezeket a kifejezéseket, elkezdte használni, és a másodikat már így tanította. Ennyi, leírtam. Aki szeretett volna bővebb tartalmat, az olvashatja, aki pedig kötekedni akart, az akkor is fog, ha fejem tetejére állok :)

2011. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötekedés ez, hanem egy nagy gyermeknevelési hiba szembesitése, ami épp olyan nagy - sőt - mint a nemtörödöm, lusta szülők hibája.

Csak mig a lusta szülők feltehetőleg tudnak a hibájukról, te nem, te azt hiszed ez egy jó út.


Már ott elvérzik az egész, hogy egy gyermekkel kapcsolatos mondatba betetted a parancs szót, most pedig leirod hogy az anyukája nem ismerte azokat a kifejezéseket amiket TE megtanitottál neki.

Szerencsére jöttél te és mind a gyereknek, mind az anyukának megmutattad a helyes utat.


Nevetséges.

2011. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

A parancs szó abban hangzott el, hogy -nem parancsoltam-

Na mindegy, nem süllyedek a kötekedők szintjére. Biztosan egyetemet végzett emberek vagytok, bocsánat :)

2011. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!