Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérek szépen-köszönöm, illetve...

Kérek szépen-köszönöm, illetve kaphatok-semmi?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom főleg gyerekektől, hogy nem azt mondják a szüleiknek, hogy: pl. kérek szépen egy papírzsepit (vagy bármit), majd megköszönik, hanem: szinte arrogánsan "kaphatok egy...?" és utána még egy köszi sem hangzik el. Ez akkor zavart először amikor egy ismerősöm kislánya volt vendégségben nálunk, és hozzám is folyton így intézte a mondanivalóját. Csak én találom picit szokatlannak, és újabban ez a természetes?
2011. jún. 5. 16:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

"megnyugtatlak, tényleg van olyan anyuka, aki kéri a tanácsot, és nem támad"


Én ebben nem kételkedem, csakhogy az első posztod megközelítőleg sem erről szól és ez a beszélgetés ott kezdödött.

Az pedig hogy szakmabeli vagy nem egyenértékü azzal hogy jól mondod amit mondasz, számomra inkább ijesztő, mert akkor még jobban kellene tudnod hogy a gyermek elött nem veheted át a szülő szerepét.

Irom mindezt úgy hogy nekem semmi közöm a pedagógusi pályához, de meggyözödésem hogy ezt az értelmesebbje zsigerből tudja.

2011. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Tessék, ülj be pár évre az iskolapadba, lehet, jó oktató lesz belőled :) Csak igyekezz odafigyelni.
2011. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Az alapvető probléma az hogy egyáltalán felmerül a parancs szó mint lehetőség valaki fejében.

Érthetőbben fogalmazva: ez olyan mintha odairnám hogy nem bántottam a gyereket. Miért kell ezt leirni, ki gondolja ezt egyáltalán? Honnan jön a gondolat hogy ezt le kell irnia, miből ered? "


Csak körül kell nézni a világban. A legtöbb szülő parancsolgat a gyerekének.

2011. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

18:17

Nem veheti át a szülő szerepét? Azzal átvette, hogy elmondta neki, hogy ezt nem így, hanem úgy kell? Ezek szerint ne menjen a gyerek iskolába, mert ott tanítanak neki dolgokat, netán még olyasmit is mondanak neki, hogy ezt vagy azt másképp csináld. Így a gyerek majd azt hiszi, hogy a tanár = szülő?! Furcsa logika.

2011. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

A köszönöm elmaradásán kívül, mi a baj azzal, hogy kaphatok?

Kaphatok egy papírzsebkendőt? Köszönöm?

Kaphatok egy tál levest? Köszönöm.

Kaphatok fagyit? Köszönöm.

Mi ebben az arrogáns? Még követelőző hangon sem lehet arrogánsnak venni.

Ugyanez kéremmel, szinte felszólításként is hangozhat, ha a gyerek épp kihisztizi a fagyit. KÉREK FAGYIT!!!! Nos?

2011. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"a gyermek elött nem veheted át a szülő szerepét"


Értelmezési gondok.

A szülő nincs ott az iskolapadban.

2011. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

18:42

Neked egyébként mi bajod van? Cseppet be vagy szűkülve.

2011. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Csak jeleztem hogy nem tudtad értelmezni azt amire reagálsz, igy felesleges vitába mennél bele.
2011. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Mi a baj a kaphatok-e egy... mondattal? Én is használom, de meg szoktam köszönni. Nem mindegy, hogy kérek (szépent soha nem mondok, spórolok a szavakkal) vagy kaphatok?
2011. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
18:41. Nem tudom átadni szavakban, de megpróbálom leírni. Felháborodva, emelt hangon, stb, találkozom ezzel a kifejezéssel, és mint már írtam, SOHA nem követi egy köszönöm. A mai példám: Itt volt nálunk egy rokon és vele egy 9 éves lány. Leette magát fagyival, erre az apukájára rontott (ordítva) hogy: "Kaphatnék egy zsepit? Nem látod, hogy csupa fagyi vagyok? /utána semmi köszönöm/ Késöbb: "Kaphatnék egy kést? Na, add már oda!" Megint késöbb: "Kaphatnék valamit inni?" Persze semmi köszönöm. Olyan mintha az ilyen emberek nem "alacsonyodnának" le odáig, hogy kérem-köszönöm, de eljátszák az udvariast (tisztelet a kivételnek) és nem egyből azt mondják: "Hé te paraszt! Add már ide ezt meg azt!"
2011. jún. 5. 20:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!