Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám sajnos idegbeteg, és...

Az apám sajnos idegbeteg, és sokat iszik, de nem hajlandó orvoshoz menni, mit tegyünk a családommal?

Figyelt kérdés

Már az egész család kétségbe van esve, sajnos beteg,de ő nem akarja tudomásul venni, így orvoshoz sem megy el.

Napközben pörög, estére sajnos iszik, anyuval állandóan veszekszik, ordít.Nem bír aludni, talán 3-4 órákat ha alszik.

Lelkileg már nem bírom én sem, és a családom sem:-( De szeretnék neki nagyon segíteni!

Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tehetnénk? Orvosi ügyeletet hívjunk? Tényleg nagyon kellenének a jó tanácsok, melyeket előre is köszönök!


2009. márc. 19. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatsz kihívni 1 orvost.

De kétes h faterod engedi-e majd megvizsgáltatni magát mert lehet kiveri a balhét akk is.

Magától nemfog elmenni.

Segítség kell neki melyet biztosítsatok neki ahogy csak tudtok még ha szemétkedik is. nem jó dolgában teszi ezt csak az ital hatására bomlik az elme is.

2009. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú helyzet. :(

Én a következőt tenném, bár, nem túl etikus és nem is biztos, hogy szabályszerű, de kényszerítő ereje az biztos van. Ha van kiskorú gyermek, aki veletek él, vele fenyegetném meg. Megmondanám, hogyha másnap nem megy el önként orvoshoz, kihívatjátok a gyámügyet és mivel veszélyezteti a gyermek pszichológiai egészségét, ideiglenesen elvitetitek a gyermeket és ti is mentek, ahova tudtok. (Fenyegetésként értem, nem komolyan) Ha nem jön be, akkor esetleg kihívhatjátok az ügyeletet, de legjobb tudomásom szerint gyógykezelésre az orvos nem kötelezheti apukádat, legfeljebb a rendőrség, ha törvénybeütközőt követ el vagy bántalmaz titeket.

Azonban feltételezzük, hogy él veletek kiskorú, akkor ha jól tudom, az orvos jelentheti a gyámügynek, aki már lehet, hogy kényszerítheti.

Sajnos, itt már csak a zsarolás vagy a tényleges tett, ami használ, a szép szó nem.

Kitartást és sok erőt kívánok Nektek, hogy helyrejöjjön ez a szörnyű állapot!

2009. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A kislányommal és a párommal a tetőtérben élünk, a szüleim az alsó szinten.

Sajnos már a pici sem tud pihenni,mert éjjel hangos kiabálásra ébred.

Ha nem változik itthon a helyzet, el fogunk költözni, de az nem megy egyik napról a másikra, addig így kell élnünk:-(

2009. márc. 19. 13:10
 4/4 anonim válasza:

uh, a picinek nem a legjobb az ilyen környezet, érzi a feszültséget, és rajtad is. szerintem minél előbb költözz máshová vele! apukádat meg szerintem orvoshoz kényszeríteni vagy ilyesmi, értelmetlen, valahogy tudatosítani kell benne, hogy tényleg beteg és segítségre van szüksége.. próbáljátok átgondolni, hogy mi az amit kompenzálhat az itallal, esetleg figyeljetek, ha italosan kiönti a lelkét, hátha valami lényegeset megtudtok, és el tudtok indulni arra, hogy valahogy segítsetek a helyzeten. nagyon nem könnyű, rengeteg türelem kell hozzá. :((( sajnálom, tudom milyen..

egyébként van munkája? nappal józan?

vagy keress fel egy szakembert, aki ért az ilyesmihez, talán a Péterfy S. utcai kórházban rendel dr Zacher Gábor, ő nagyon jó ebben, foglalkozik kezeléssel, hozzá pl. be lehet vinni, ha hajlandó. ő toxikológus, főleg a testtel foglalkozik, de szerintem beszélj egy addiktológussal, kérj tőle tanácsot.

2009. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!