Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy mondjam meg nekik...

Mégis hogy mondjam meg nekik hogy ez nekem így nem jó?

Figyelt kérdés

Szóval ha apa, meg anya, meg a tesóim mennek dolgozni, akkor felkapcsolják az előszobába a villanyt, de pont az előszobával szemben van az én szobám, és van rajt 2 boltíves ablak, és egy harmónika ajtó. Na ha most 4:30-kor fel kell apu, és felkapcsolja a villanyt, van hogy még az ablakom alattit is, hát akkor tulajdonképpen majdnem hogy arra ilyedek fel, hogy a tök sötét helyre egyszer csak víritt be a fény.. De ha mondom nekik hogy ez így nekem marhára nem jó ám.. Akkor le vagyok kiabálva..



A Másik: Ugye említettem hogy harmónika ajtóm van.. Az nem kulcsos, meg semmit nem ér, mintha ajtó sem lenne.. 13 éves vagyok, ha pl: Itt vannak barátnőim néha jó lenne becsukni, úgy hogy tesóim akkor ne nyitáljanak be, meg ha nyugalomra van szükségem, ha pl: Valamiért sírok, amit a család nem tud, el lehetne vonulni a kis kuckómba, de így nem lehet mert jönnek utánnam.. Hogy mondjam meg úgy hogy ne legyen ebből veszekedés megint?


2011. jún. 6. 05:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
12 éves korom óta H.ajtó van, de még most is azt kérdezik, hogy minek nekem majdnem 14 évesen normális ajtó.. (Talán mert minden osztálytársamnak ennyi szabadság akad) Iskola kezdéskor leszek 14 éves
2011. jún. 6. 05:09
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy cseréljenek ajtót nálad, mondjuk szülinapod alkalmából. Nem olyan drága az.
2011. jún. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, látom, hogy írtál még kiegészítést, mikor elküldtem. Próbáld meg mondogatni nekik, hogy a harmonikaajtó a fürdőszobába való (vagy még oda se, inkább a kamrába), és hogy bármilyen furcsa, neked is szükséged van nyugalomra. Vagy mondd, hogy a zsebpénzedből kifizeted az ajtót, csak legyen (gondolom megéri).
2011. jún. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik 2-szer, de egyszer ígérték meg kb: 3 hónapja, azóta se lett úgy :- (
2011. jún. 6. 05:12
 5/12 yuda ***** válasza:

Ha már megígérték, akkor mondogasd tovább, mert a szülők már csak olyanok, hogy van munkájuk, az fontosabb, mint a te ajtód, néha pihenni is akarnak, vagy jön másik feladat- de lásd be- ha megigérték, akkor azt jelenti, nem elutasítottak, hanem belátják az igazadat.

Mondogasd többször, ne hetente háromszor mondjuk, de udvariasan kérdezgess rá időnként... és egyszer csak meglesz az. :)

2011. jún. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálam mindenhol harmónika ajtó van, helytakarékossági szempontból. Semmi gondja nem volt a lányomnak ezzel. Ő is 14 éves. Nem is értem. Ha annyira zavar hogy ilyen ajtód van, akkor nagyon egyszerű a megoldás, ugyanis meg lehet csináltatni KULCSOSRA! Pár ezer Ft és nem kell új ajtót venni!
2011. jún. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha már ígérték, akkor tényleg mondogasd nekik, hogy ne felejtődjön el.. a felnőttek tényleg hajlamosak esetleges fontosabb dolgok miatt az ilyeneket elfeledni.. Csak ne türelmetlenül és számonkérőn add elő, hanem normálisan..


A reggeli lámpagyújtást meg próbáld megszokni - hisz nem hiszem, hogy Apud tudna bármit tenni, dolgozni muszáj, még ha olyan korán is), vagy a talán még jobb megoldás, hogy vegyél egy sötétítőt, és rakd fel a boltíves ablak fölé. Nekem az ajtóm volt nagy ablakos, és vettem rá egy normális sötét tigrises törülközőt, és azt szögeltem rá belülről. Így jól is nézett ki és praktikus is volt. :)

2011. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a harmonikaajtó feletti üvegre tegyél tapétát, akkor nem fog annyira bevilágítani. Gondolom azért kapcsolják fel a lámpát mert sötét van nem? azért csak nem kell hasra esniük miattad ugye? Apádnak se egy élmény felkelni olyan korán, hidd el.

Lehet kis lakatot is felszerelni az ajtóra. ha bent vagy, becsukhatod. bár nem nagyon javasolom, ha tűz van, nem tudsz kimenni...

2011. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1: tapétázd be, vagy függönyözd el azt az ablakot.

2: örülj, hogy van szobád. Nekem nem volt, na abban nincs semmi magánélet, pedig barátom is volt, stb, de így esett. Pech. Amúgy egy sima ajtó is ugyanolyan, ha meg kulcsra zárod, a szüleid elkezdenek aggódni, hogy valamit titkolsz és rejtegetsz, és kutakodni kezdenek meg még jobban utánad mászkálni. Normális családban nem zárkózik el az ember, esetleg megkéri a családot, hogy mielőtt bejön, kérdezze meg, hogy szabad-e. (bár mifelénk mindenki csak bejön, ugyan van záram, de minek használjam?! Nem titkolózom. Ha meg itt van barátom, akkor kopognak meg nem igazán jönnek be, ha meg valamelyik haverom, barátnőm van itt, simán bejönnek). De most komolyan, 13 évesen milyen hatalmas titkolnivalód van? A család azért van, hogy segítsen, tudom, a te korodban nehéz ezt elhinni.

Egy ajtót megcsinálni meg még akkor is macerás, ha ért hozzá apukád, ha nem akkor még kell valaki, aki megcsinálja. Ugye idő és pénz... Majd emlegesd néha, és talán a nyári szabadság alatt lesz idő ilyenekre. De gondolom ha fél5kor megy dolgozni apukád, akkor nem éppen fitt és üde, mire hazaért, hogy még ilyenekkel is szórakozzon.

És hogy mondd? Felnőtten, éretten, ne egy hisztis kisgyereket lássanak benned, mert akkor valóban meg se érdemled, meg minek?

2011. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Neked nem az ajtóval van bajod,hanem a családoddal,és hiába kapnál uj ajtót a valódi probléma ugyan úgy ott lenne.
2011. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!