Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódnom kellene a húgom miatt?

Aggódnom kellene a húgom miatt?

Figyelt kérdés
A húgom egy 25 éves nő, én egy 30éves férfi vagyok. A kapcsolatunk kiegyensúlyozott, ő mindenki nagyon kedves, segítőkész, vidám természet. Viszont mostanában olyan rossz érzésem van, na nem azért, mert rosszat tett, csak van valami amit egyszerűen nem értek. A húgomnak szinte csak más nemzetiségű ráadásul küldölfön is élő pasijai vannak. Ő programozóként dolgozik, és túlzás nélkül mondhatom, mivel nagyon jó a szakmájában hihetetlenül jól keres, ráadásul össze-vissza ingázik több ország közt de ideje nagy részét itthon tölti. Nem a pénz alapján választ, mert volt már mindenféle barátja is, olyan aki tanárként mosogatni kényszerült és sorolhatnám. Egyetlen egy tényleg gazdag barátja volt,de őt hamar ki is rakta, mivel ő apuci pénzéből élt és a húgomnak ez nem volt szimpatikus. Eddig rendben is van, de hogy létezik az, hogy eddig egy magyar barátja sem volt? Kezdve a gimitől...Én nem értem. Először azt hittem valami "egzotikumot" keres, de ezt nem mondanám, mivel nem fekete, arab, vagy zsidó barátai voltak, hanem, német,francia,svéd,norvég,dán,brit és most egy finn. Eddig senkit se hozott haza bemutatni a szüleimnek, de most a finn pasit haza akarja hozni. Akkor ez elég komoly lehet feltételezem, bár az eddigi kapcsolatai se voltak lazák. A szüleim semmilyen idegen nyelven nem beszélnek,én csak angolul érdekes szituáció lesz. Szóval a fentebb felsorolt férfiakban szerintem sokkal több egzotikum nincs, mint egy magyar pasiban. A húgom egy baromi jó nő, és ezt nem csak én állítom, szinte az összes haverom bepróbálkozott, vagy csak szeretett volna, mert hiába kedves, sokan nem mernek lépni és csak csorgatják a nyálukat. Az az igazi klasszikus szépség, akire senki se mondaná, hogy nem gyönyörű, babaarc, és nőies test. Tehát még azt se feltételezhetem,hogy nem kell egy magyar pasinak. Próbáltam erről már beszélni vele, de nem tudta megmagyarázni, azt mondja véletlen, de szerintem ez nem lehet az. Gondoltam kinövi, erre most haza hozza ezt a pasit,szerintem nem fogja kinőni. Ti mit gondoltok? Néha nem tudom eldönteni, hogy "segítenem" kellene neki valahogy vagy sem? Lehet lelkileg nem teljesen okés vele valami? Egyébként nagyon vidám természet, igazán életrevaló. A nézetei szerintem bizonyos szempontból elég "konzervatívak" nem iszik alkoholt, nem dohányzik, ő még nem süllyedt el a "liberalizmusban". Viszont, nekem mintha kicsit túl "nemzetközi" lenne. Mondok egy példát, egyszer a baráti társaságunkhoz csapódott pár francia fiatal, sokan hőbörögtek,hogy hát mi vagyunk többen majd fordítunk nekik angolra, a húgom lazán beszélt hozzájuk franciául, és volt,hogy előbb mondta nekik franciául, hogy mit szeretne nekünk mondani,majd nekünk magyarul,hogy ne érezzék magukat kellemetlenül. Az angolon kívül az összes nyelvet magától illetve a barátaitól tanulta, és kb folyékonyan beszél mindegyiken. Amiért nagyon büszke vagyok rá. De biztos,hogy normális ez?
2011. jún. 6. 10:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

inkább örülj neki,hogy ilyen


mitől rosszabb egy norvég/finn/német pasi mint egy magyar?


jól beszél idegen nyelveket,ergó megértik egymást..akkor mi a baj?

2011. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem rosszabb, csak furcsa, mert egy magyar se volt eddig, és a szüleink "nem mai gyerekek", ha most hazahozza a barátját nyilván meg fogják kérdezni miért pont őt...nekik kicsit nehezebb lesz elmagyarázni.
2011. jún. 6. 10:39
 3/29 anonim ***** válasza:

Hát ennél nagyobb baja ne legyen :) Hiába európaiak, azért más nyelv, kicsit más kultúra, más mentalitás. Érdekesebb, több az újdonság, mert magán az emberen kívül egy komplett kulturális hátteret is meg kell ismerni.

Nekem is sok külföldi barátom volt, bár magyarok is, a férjem is magyar lett, de a nemzetisége nyomott a legkevesebbet a latban.

Aki több nyelven beszél, az nagyon hátra tudja sorolni a nemzetiséget, mint szempontot.

Ha pedig külföldi lesz a gyereke apja, az a gyereknek is nagy előny, mert rögtön kétnyelvű lesz, így később más nyelveket is könnyebben tanul.

2011. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Nekem csak az jut eszembe, hogy talán dobbantani akar innen. És így sokkal könnyebb új életet kezdeni egy másik országban, mint teljesen egyedül, segítség nélkül.

Amúgy szerintem ne aggódj, normális. Akkor nem lenne normális, ha arabbal állítana be :)

2011. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nem látok ebben semmi rosszat.

A húgod felnőtt nő, és látni valóan tud magára vigyázni. A nyelv biztosan fog nehézséget okozni, de majd a húgod fordít, elvégre az ő pasija. A szüleiteknek meg miért is kéne magyarázkodni? Valószínűleg már tudják, hogy van egy finn barátja, nem? Nem ott fog leesni az álluk, hogy nem magyar. Egyébként meg mert csak. Mert bele szerelmes. Mert őt választotta. Pont.

2011. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy írtad, a hugod barátaiban van egy közös-->nyugat európai pasik. Nem gondolod, hogy a hugodat a nyugat-európaiak kifinomultsága,kedvessége, kultúráltsága vonza?
2011. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj.

Lehet, hogy azt tartja vonzónak, hogy egy más kultúra, más szokásokkal, más temperamentummal, de az egzotikumot nem tartja vonzónak.

Lehet, hogy simán csak a magas, hűvös, esetleg szőke északi pasik jönnek be neki.

Gondolom, sokat forgolódik nemzetközi környezetben is.


Az is lehet, hogy egyszerűen a magyar pasikkal szemben alakult ki benne valamiért negatív előítélet.


Lehet, hogy egyszerűen szeretne külföldihez férjhez menni, hogy könnyebben tudjon "nyugaton" új életet kezdeni.


Vagy egyszerűen sokkal több idegen országbeli férfi veszi körül egy multinacionális környezetben, mint magyar, és ezt dobta a gép.


Ha ő nem aggódik, neked sem kell, ezzel nincs semmi baj. :D

A szülőknek meg majd ő elmeséli, te is legyél laza, majd megoldja ő helyzetet, ahogy elnézem, határozott, talpraesett hölgyemény lehet, nem fog zavarba jönni.

2011. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nekem is eszembe jutott. De mindenhova egyedül megy, és már vett magának külföldön egy lakást. Szerintem egyedül is simán lelépne, megtehetné, nem egy félős természet. Igazából az ő dolga nem vájkálni szeretnék, csak megérteni, hogy mi zajlik benne. Valamint utálom, hogy az ismerőseink, mindenfélét mondanak emiatt...De most talán lehorgonyozik, állítólag itt is megkéri a finn pasi a kezét,aminek nem tudom mi értelme, mert a szüleinknek szeretnének talán "bizonyítani",de közös nyelv nem lesz velük.
2011. jún. 6. 10:50
 9/29 A kérdező kommentje:
Apánknak le fog esni az álla, ő egyik barátjáról sem tudott, és nem igazán csípi a nem magyarokat, bár bunkónak nem lesz bunkó az tuti. Anyunak meg kb 2 hete mondta el, hogy 2 éve párkapcsolatban él, és most bemutatja. Előtte senkit se láttak.
2011. jún. 6. 10:52
 10/29 anonim ***** válasza:
Emiatt megszólná őt a baráti körötök? Milyen barátaitok vannak nektek?
2011. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!