Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak?

Szerintetek normálisak?

Figyelt kérdés
2 éve vagyok a párommal,akinek van egy lánya,akit én elfogadtam.Befogadtam a családomba,a sajátomként kezeltem.Tudni kell,hogy az édesanya az apa ellen nevelte,így az elmúlt két évben háromszor gázolt át a lelkünkön.Az apját semmibe veszi,hiába kap meg mindent....született egy kislányunk,akinek a képét a lány anyja arra használt fel,hogy lejárassa,megalázza a páromat.Undorítónak tartom,hogy egy közel 40éves embernek csak ennyi esze legyen.Én persze nem álltam ki szó nélkül,nekem ez kicsit sok volt....aminek az lett a vége,hogy a lány felhívott,maximálisan egyetértett az anyukával és belevágta az apja képébe,hogy megfeledkezik,hogy van még egy gyereke,meg hogy ő nem tartozik közénk stb.Aztán elfordult...Holott mindent megkapott tőlünk a szereteten kívül...karácsonyra lap-top-ot,ruháztuk,beiskoláztattuk,mindent megadtunk,ami anyagilag tőlünk tellett....mégis sz.ba vesz bennünket. ....többször eljátszotta ezt velünk,én már nem tudok bízni benne.Eltelik 1-2 hónap és jön,mintha mi sem történt volna.Én ezt már nem bírom....még csak bocsánatot sem kér....számára ez a természetes,hogy beletipor a sárgaföldbe....Azóta mi sem adunk a gyerektartáson kívül semmit,mert úgy vagyunk vele,majd ha megérdemli,ha meg tudja becsülni az apját,ha már engem nem is,akkor visszazökkenhetünk a régi kerékvágásba.Nem beszélve arról,hogy olyanokat híresztelnek,hogy éhezik,az apja nem foglalkozik vele stb.Fogalmam sincs,mit csináljak....De nagyon elegem van...........
2011. jún. 7. 23:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit kétértelmű az a mondatom:"Holott mindent megkapott....itt úgy értettem,hogy szeretetet és azonkívül,lap-topot,ruháztuk stb.stb.
2011. jún. 7. 23:40
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

"Holott mindent megkapott tőlünk a szereteten kívül"

Na ez itt a probléma. Annak a gyereknek elsősorban szeretet kellene, mindenféle menő cucc helyett. A szeretet kölcsönös alapokon nyugszik. Ha ti nem éreztetik vele, hogy szeretitek, ne várjátok el ezt tőle sem akkor.

2011. jún. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tévedsz,mi éreztettük vele,nagyon is,a lányom rajongott érte,az apja is,és én is nagyon szerettem,de kiábrándultam belőle,a viselkedése miatt
2011. jún. 7. 23:45
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Bizony,bizony,ez szokott lenni sajnos sok helyen.Lesz közös,aztán a "privát"gyerek meg le van ejtve onnantól.
2011. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 napietus ***** válasza:
54%
az anyja is egy bunkó, mitől lenne különb az a lány? nincs megnevelve, annyi a baja. az apja csak kényezteti, nem neveli, az anyjára meg szót sem érdemes vesztegetni, mert teljesen leköti az exe iránt érzett gyűlölet, nem ér rá gyereket nevelni.
2011. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
78%
Szerintem ne foglalkozz velük egyáltalán egyszer majd csak megunják a kötözködést.éljétek a saját életeteket ahogyan akarjátok.őket meg had egye a penész meg a féltékenység.
2011. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez sajnos a kamaszokkal már csak így van, a sajátoddal sem lesz egyszerű, hát még így! Nem tehetsz mást, mint elfogadod olyannak, amilyen, a hülyeségeivel együtt (az anyjával meg ne foglalkozz...)

Nálunk "idilli" a helyzet: előző kapcsolatomból nagyfiam 12 éves, nagyon jól kijött az új párommal, apjaként nézett rá (6 éves volt, amikor összejöttünk). 2 és fél éve született egy közös gyermekünk, majd tavaly nyáron a legkisebbik. Nagyon igyekeztünk, hogy még csak véletlenül se legyen az "én" gyerekem + a "mi" gyerekünk... Nálunk nincs "másik" szülő, aki bekavarhatna, de így sem egyszerű. És hiába próbáltunk meg még több időt + energiát fordítani a nagyobbra, és hiába akarta ő is (nagyon-nagyon akart kistestvért, hogy "igazi" család legyünk), akkor is elkerülhetetlenül sérült valamilyen szinten a kis lelke, hiszen addig körülötte forgott az egész világ. Az egész ott jött ki, hogy mindenféle apró, de annál idegesítőbb viselkedési problémák mutatkoztak - szerintem részben azért, hogy vele foglalkozzunk, részben életkori sajátosságok miatt. Szóval annak a "kislánynak" sem lehet egyszerű, főleg - gondolom - hogy otthon fűti az anyuci, akit ő ugye szeret, tehát azonosul a véleményével...

Sok türelmet kívánok hozzá, de nem biztos hogy valaha is megtanulja becsülni az apját és értékelni az anyagiakat. Próbálj meg leülni vele négyszemközt beszélni, mint nő a nővel, és elmondani, hogy ez így nem mehet tovább. Ha az miatt van az egész, mert dühös az apjára a szétment családjuk miatt, akkor viszont az ész érvek nem biztos h hatnak.

2011. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Talán foglalkozni kéne vele, és nem ruhákat, meg laptopot vásárolni.

Velem is uez van kb. Mindent megkapok, csak épp azt nem, ami a legjobban kéne. De ez már úgysem fog változni, bármit is teszek, így inkább elfogadom. Bár pokolian fáj...

2011. jún. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,legfőképp,akik ugyanebben a cipőben járnak.Megpróbálom másképp megközelíteni a dolgokat,csak az a baj,h nagyon nehéz.Fogalmam sincs hogyan,háromszor már félretettem és úgy csináltam mintha semmi sem történt volna..Én speciel nagyon sokat beszélgettem vele,mindenféle dologról,a problémáiról,az öröméről,figyelmeztettem a hibáira,de hiába.....Ha valaki foglalkozott idegen gyerekkel többet,az hazudik.Nálunk sem volt az"én gyerekem,te gyereked".Csak a mi gyerekünk volt mind....Csakhát ott az a harmadik,akinek fáj,hogy boldog az ex-e.Valahol sajnálom a lányt,de úgy gondolom,hogy 17évesen fel kellene fognia ezeket a dolgokat,hogy volt egy család,aki befogadta,szerette,támogatta....azokkal nem így kellene viselkedni....Lehet,hogy én látom rosszul a dolgokat,ilyen világot élünk?
2011. jún. 8. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!