Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kompromisszumok márpedig...

Kompromisszumok márpedig kellenek. De ez már túlzás, nem?

Figyelt kérdés
Fiú-lány barátságról van szó. Nagyon nagy haverság volt a miénk aztán kicsit több lett. Most egy ideje megint csak barátok vagyunk. De..! Feltételeket szab,hogy barátok maradjunk. Pl: nem kérdezhetek csajos dolgokat mert az magán szféra. Más lány baráttal megbeszéli ahogy régen velem is de ez ma már tabu. Nem tehetek szóvá semmit ha megbánt mert az van,hogy hisztizek és nem kell ilyen barát. Az odáig rendben van,hogy tényleg nincs jó természetem és néha kiakasztó tudok lenni,de mára már oda jutottam,hogy egy beszélgetésnél tiszta feszült vagyok mert minden szavamra és mozdulatomra figyelnem kell nehogy kiboruljon a bili. Kezdem azt hinni,hogy ennek már semmi értelme de hiányozna ha nem lenne. Rendbe jöhet ez még vagy ne erőltessem és hagyjam a francba?
2011. jún. 8. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Igazából viseld a büntetését a tettednek! Az ember nem izél a barátjával. Hogy konkrétabban is válaszoljak: nem, nem jön rendbe a dolog soha. Elcsitulhat, elnyomhatjátok, de előbb-utóbb valaki megint elkezd hisztizni (igen, akár te is).
2011. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elöször mondd le neki azt, amit itt leirtál, hogy ez neked nem jó, ha állandóan komtrollálni kell magadat, mert a legtöbb téma szerinte tilos köztetek. Ha ezt nem érti meg, akkor ne erölködj, hanem szakitsd meg a kapcsolatot, mert ebbe te fogsz tönkremenni.

Nem teljesen elképzelhetetlen, hogy idövel észre jön és újta tudjátok a barátságot inditani, de nem biztos.

Egyebként az is lehet, hogy egszerüen kinötétek ezt a barátságot, mindketten idösebbek lettetek és megváltoztatok. Nem irtál kort, de lehet jelentösége.

2011. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Túlzás. Meg különben is mi az, hogy most azért mert együtt voltatok, nem beszél veled csajozásról meg ilyesmi...

Ha ebbe belemész, az már nem igazi barátság. Nem olyan, amikor mindent meg tudtok beszélni, stb.

Szóval szerintem ennek nincs értelme, hagyd a francba.

2011. jún. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, barátság után kapcsolat, utána megint barátság, ez nem működik. Tapasztalatból mondom. Nekem is volt hasonló sztorim, de mi a kapcsolat után sokáig nem találkoztunk, h magunkban elrendezhessük a dolgokat. Azóta néha összefutunk, de pl. a párkapcsolat téma nálunk is csak említés szintjén van meg. Kimondva nem lett, h ne beszéljünk róla, de mindketten érezzük h így a jobb. Azóta sokkal felületesebb dolgokról beszélgetünk csak: suli, család, munka, ilyesmik. Szóval annyira, mint régen, h lelkizés, mindent megosztunk egymással, ilyen már nincs. De véleményem szerint jobb így mindkettőnknek.

Szóval aki összejön a legjobb barátjával, annak számolnia kell az ilyesfajta következményekkel. A kérdésre a válasz: nem, nem jöhet rendbe.

20/L

2011. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy lassan már azt sem kérdezhetem meg,hogy milyen napja volt. Ha esetleg szólni merek,hogy megkérdezhetné,hogy mi van velem mert jól esne meg az is egy téma lenne ,akkor az van,hogy ne akarjam megmondani,hogy mit csináljon.Régen órákig beszélgettünk telefonon és neten. Ha egy nap nem voltam akkor felhívott,hogy nem vagyok-e beteg?!
2011. jún. 8. 08:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennek a barátságnak vége. Általában ezzel jár ha összefekszenek. Mert ugye a barátnak pont az a lényeg, hogy bármit elmondhatsz, mert a barátod. Itt már erről közel sincs szó. Max tartsatok szünetet a barátságba, hátha idővel csitulnak a dolgok, de lehet hogy az sem változtat semmin. Ez már soha nem lesz olyan mint régen, ebbe bele kell törődnöd. Minden tettnek megvan a maga következménye, amit vállalni kell.
2011. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért beszél mindenki arról h lefeküdtetek?:O vagy tényleg?:O csak mert sehol se írtad
2011. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudod egy bizonyos kor felett a "kicsit több mint barátság"-gal vele jár a nemi kapcsolat is. Egyszer megérted te is :)
2011. jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ez nem törvényszerű. Nekem az egyik legjobb barátom is férfi. Egyszer lefeküdtünk, annyi lett a folyománya, hogy egy hétig kicsit kínos volt, de túllendültünk rajta.

A mai napig nagyon jóban vagyunk, sokat beszélünk telefonon, sok közös program van. Időközben férjhez mentem, a férjemmel is jóban van. A férjem tudja, hogy mi történt, de tisztában van vele, hogy akkor lehetett volna folytatása, ha azt akarjuk, de nem lett, így máskor se lesz.

Emberként nagyon szeretem a srácot, nem sokat változtatott a helyzeten, hogy mi történt.


Ez inkább attól függ, hogy ki hogyan kezeli a szitut. A jelek szerint a barátod nem tud mit kezdeni vele.

2011. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!