Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellenek barátok. Elhatáro...

Nem kellenek barátok. Elhatároztam valamit, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Már hetek óta ezen jár a fejem. Villamoson, iskolában, itthon. Rengeteg minden érdekel. Fizika, programozás, újonnan a matematika. Folyton csak könyvjelzőkbe teszem be a dolgokat, de nem tudom magam rávenni, hogy meg is tanuljam. Ezért gondoltam rá, hogy a barátaim veszik el az időmet úgy mond. Facebookon is fentvagyok. Ha hanyagolnám és tényleg csak a tanulásra és a hobbimra tudnék fókuszálni, akkor sikerülhetne erőt venni magamon? Mit ajánlassz, hogy rávegyem magamat a tanulásra?
2011. szept. 20. 18:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz remeteként élned, hogy azzal foglalkozz, amit szeretsz. Nekem vannak barátaim akikre sok időt szánok, facebookozok is, és mégis van időm azokra a dolgokra, amiket szívesen csinálok. Ez akarat kérdése, fejben dől el.
2011. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
kocka akarsz lenni?
2011. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rendszerezéssel van a baj. Ha kialakítanál egy napi rutint és beosztanád az idődet, amit be is tartanál, sokkal hatékonyabban tudnád kezelni az érdeklődési körödet és a barátaidat együtt.
2011. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs beosztva az időm.
2011. szept. 20. 19:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is legyél őszinte magaddal. Nem a barátok veszik el az időd, hanem te vagy lusta nekiülni a dolgoknak.

Azt ajánlom, hogy ne a barátaid leépítésével foglalkozz, hanem írj magadnak egy napirendet. Írd bele, hogy mondjuk 5-9ig tanulsz. .És akkor tényleg tanulj.

Facebookról sem kell letörölnöd magad, egyszerűen ne ott lógj egész nap. Nézz fel, ha kaptál üzenetet, olvasd el, aztán lépj ki. Önuralom, ez a kulcs.

2011. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős vagy. Ha most vagy 9.-es szerintem még ráérsz eldönteni. Közgazdász ne legyél, ismerősöm tavaly végzett az egyetemen és nem bír elhelyezkedni, pedig szépen beszéli a németet, most Fogtechnikusnak tanul. Ott tartunk, hogy 2-3 piacképesebb szakma gyakorlattal többet ér mint egy diploma. Barátok meg igen is kellenek!! Ma még van olyan ember akit barátnak lehet nevezni? Nekem 2 barátom van, de azok is!
2011. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2011. szept. 20. 19:09
 8/17 A kérdező kommentje:
Programozó szeretnék lenni. 10. osztályos vagyok.
2011. szept. 20. 19:11
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaja! Felesleges dolgokat hanyagold. Facebook-ból elég napi 10 perc. Barátok 1-2 óra, aztán napi 1-3 óra tanulás. Ja és a barátokkal ne "online" legyél hanem inkább élőben. Ha pályát választasz akkor vedd figyelembe, ha kocka leszel igen csak elpuhulsz és egész életed a gép előtt vagy körül töltöd. Csináld azt amit szeretsz és soha nem kell dolgoznod!
2011. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó is lenne a programozó, de annyi informatikus van ma, hogy nem tudom mi lesz 10 év múlva. Félő ismétlődik majd a történelem. Nem mész egyetemre akkor OKJ programozó leszel abból meg még több van. Igaz ha egyetemen végzel lesz munkád, de meddig? Meg másik ami engem elriasztott tőle: Itthon írtam egy két programot, de 2 óránál tovább nem bírtam... Aztán 2 hétig rá sem bírtam nézni :D Én inkább a bütykölős szerelős típus vagyok.
2011. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!