Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Kíváncsi...

Mit gondoltok erről? Kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Figyelt kérdés

Előre írom, h hosszú sztori lesz, köszönöm annak, aki végigolvassa, a teljes válaszadáshoz viszont szükség lesz rá, mert szerintem minden rész fontos, de igyekszem azért összefoglalni.

Tehát tegnap voltam háziorvosnál, bejött a váróterembe egy anyuka két kicsivel, drágának tűnő ikerbabakocsi, anyukán vadiúj nike cipő, gyerekeken is márkás cuccok, és ápoltak is voltak, de az anyuka arcán látszott, h vmi nem oké, olyan zűrös, vagy züllött volt. A gyerekek kifejezetten szép, okos, nyugodt természetű kicsiknek tűntek (pedig én nem az a típus vagyok, aki olvadozik, ha gyereket lát). A nagyobb olyan 2-3 éves lehetett, a kicsi még a babakocsiban ült, de már ő sem újszülött volt.

Engem behívtak, oltásra mentem csak, így a vizsgálóhelyiségbe küldtek, mondták, h várjak, rámcsukták az ajtót, míg a másik szobába (ahol a szgép van, meg az asszisztens, meg ahol ha kisebb dologról van szó, megvizsgálnak, gondolom mindenki látott már ilyet :) Oda pedig behívták az előtt említett családot. Akarva- akaratlanul hallottam, hogy miről van szó, és ez az, ami Anyuka háziorvost akart váltani, mert a doki nem akart neki olyan gyógyszer felírni, amit kért. A doki mondta neki, h nem ez a megoldás, ugyanis őt is többször becsapta azzal, h hamis papírokat vitt neki (gondolom orvosi szakvélemény, leletek, ilyesmi), és a megoldás az lenne, ha fokozatosan leállna a nyugtatókról. Egy csomó gyógyszer nevet felsoroltak altatókat, nyugtatókat egyaránt, valami pszichiátriáról is volt szó, szóval gondolom ott is írtak fel neki egy rakat ilyen szert. A nő kicsit háborgott, h ő nem is hazudott, nem csapott be senkit, és neki nincs is semmi baja, csak kellenek neki a gyógyszerek. Az asszisztens és a doki is próbáltak a józan eszére hatni, és a gyerekek felől közelítettek, mondták neki, h örüljön, h nem jelentik fel, mert a gyámügy azonnal elvenné tőle a gyerekeket, nekik stabil anyára van szükségük, nem egy bekábult valakire. A beszélgetésből az is kiderült, h van még egy gyerek, és van apuka is, csak ő nem él velük, de a gyerekekkel törődik.

Ez engem nagyon ledöbbentett, rossz volt, hallani ezt és tudni, h ilyen nem csak a tvben létezik. Bennem az merült fel, h ha másért nem, a gyerekeiért miért nem tud "normális" lenni? Nincs tisztában azzal, h mekkora kincsek? Tudom, vagyis gondolom, h a mentális betegségről nem ő tehet, de az a megoldás, h a pszichiátrián is gyógyszerekkel tömik ahelyett, h meggyógyítanák? És mi lesz az ilyen gyerekekkel? Jobb lenne számukra, ha állami gondozásba kerülnének? Szerintem nem. Vagy mégis?

Ajj, nagyon rossz, még mindig ezen agyalok.

Ti mit gondoltok erről? Az lenne még a kérésem, hogy olyanok írjanak, akik tudnak kulturáltan véleményt alkotni! nem vitát akarok generálni, és szerintem itt sem helyes, sem helytelen válasz nincs, egyszerűen csak érdekel, h másokból mit hozott volna ki ez a történet.


2011. jún. 8. 09:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tényleg nagyon hosszú lett! A lényeg igazából a második bekezdés. Akinek több a türelme, az viszont nem baj, ha elolvassa az egészet.
2011. jún. 8. 09:51
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a pszichiátrián sem tudnak sem a pszichiáterek sem a pszichológusok igazából csodát tenni. Nem minden úgy van hogy látszik és hidd el ők eléggé igyekeznek a gyógyszereket mellőzni. Másrészt ha annyira súlyos lenne az anya állapota akkor a pszichiátriáról nem engednék ki... (hidd el láttam én már durva dolgokat pszichiátrián)

Egy ilyen nőnek én javasolnék valamilyen terápiát, persze gyógyszerek nélkülit, itt elsősorban az okot kell megkeresni, hogy miért került sor erre a viselkedésre, mert senki nem kezd el ok nélkül nyugtatókat szedni. Tehát fontos lenne ennek a kiderítése és természetesen az ok megszüntetése. A gyermekeket meg nem kell elvenni tőle, mert azért az igaz, hogy egy ilyen állapotú embernek nem teljesen jók az ítéletei, de a gyermekeinek nem akar rosszat és ha elvennénk tőle akkor csak még rosszabbat tennénk az anyával. Mindig ha döntést hozunk szükséges annak az elgondolása, hogy a döntéssel vagy anélkül okozunk nagyobb kárt (ez nagy felelősség).

Igazából csak az észrevételeimet mondtam el, nem ismerjük a teljes történetet így nem szabad ítéletet alkotnunk.

Egy pszichológus

2011. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Őszinte legyek, a pszichiátrián sem tudják meggyógyítani, maximum kezelni.
2011. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

nem értem, hogy miért volt fontos leírni, hogy milyen ruhában voltak.

Anyukámnak is volt idegösszeomlása, nagyon beteg volt. Anyagi gondjaink nem voltak. Nem tudjuk mitől lett, egyszerűen csak jött és idővel,de segítséggel elmúlt. Egy a biztos kegyetlen nehéz időszak volt az mindannyiunknak.

2011. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 napietus ***** válasza:
100%
én sajnálom az ilyen embereket. aki már arra vetemedik, hogy orvosi papírt hamisít, az tényleg nagyon komoly függő, és sürgős segítségre lenne szüksége. ha lenne a családjában valaki, aki támogatja, figyel a gyerekekre, amíg kezelik, akkor van esélye a gyógyulásra.
2011. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sajnálom az anyukát, de még jobban a gyerekeket. Valószínűleg nem lehet könnyű3 gyereket egyedül nevelni, nekem még férjjel sem az. Sajnos ez nem egyedi eset és nagyon nehéz a nyugtatókról leszokni, láttam a családomban ilyet. Ebben a stádiumban nem is nagyon hallgat senkire. Jó lenne, ha lenne egy anyukája, aki elvinné a gyerekeket, ameddig Ő ki tudná magát kezeltetni.

A gyerekeknek semmiképpen nem lenne jó intézetbe menni, remélem, hogy ez az anyuka is észhez tér, de hidd el, ez most neki sem könnyű, ki tudja, mi van a háttérben. Lehet apuka olyan módon lépett le, ami kikészítette, lehet, hogy más.A gyerekeket nyugodtnak, ápoltnak láttad, akkor még nincs baj, reméljük, hogy nem is lesz.

2011. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Hali

Én végigolvastam mert nem valami hosszú csak a mai világban az emberek lusták olvasni sajnos...

A véleményem a történettel kapcsolatban:ledöbbentett éppen ezért lenne fontos az orvosi titoktartás mert az embereknek éppen semmi közük egyes dolgokhoz vagy jobb ,ha nem tudnak mindenről.

Hogyha ápoltnak és jól neveltnek tűntek a gyerekek akkor nem gondolom ,hogy jobb lenne nekik állami gondozásban hiszen ,ha nehezen is ,de az anyjuk megadja nekik amit tud hiszen ápoltak és jól neveltek nah meg persze szeretik őket.Az ok ,hogy szed dolgokat ,de ez talán azért kell ,hogy rendben fel tudja nevelni a gyerekeket.

Mindenesetre én a gyerekeket megkérdezném ,hogy anyu nem bánt e nem szokott egyedül hagyni szereted e és ,ha a válasz pozitív akkor hagynám a családot ,hogy élje az életét.

2011. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Gáz gáz gáz!

Gáz a nyugtatós anyuka is de az olyan orvos is, aki egy másik páciens előtt tárgyalja ki az egészet.

De nem kell ezen filóznod. Majd az élet megoldja nekik. Vagy kijön belőle és normális lesz az életük vagy nem. Akkor meg mennek állami gondozásba.

2011. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 eNerdzsy ***** válasza:
80%

Én nem értek azzal egyet, hogy egy pszichiátriai esetet mindenki úgy könyvel el, hogy jaj szegény, nem is tehet róla, hogy ide jutott.


Bizony, ha vissza lehetne menni az időben és egy pszichés problémákkal küzdő embert alaposan megvizsgálnánk, már jóval a súlyos gondok felszínre kerülése előtt ki lehet mutatni a visszatérő gondolataiból és az élethez való hozzá állásából, hogy szakadék felé tart.


Sokan döntenek úgy félig tudatosan vagy ösztönösen, hogy "kivonják magukat a forgalomból".

2011. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Csak ahhoz a részhez szeretnék hozzászólni, hogy miért nmem gyógyitják meg az anyukát.

MEggyógyitani csakakkor lehet, ha ö is akarja. A gyógyszerfüggöségröl leszokni nagyon nehéz,és (az anyának) sokkal könnyebb tovább szedni a különféle nyugtatókat, stb, mint abbahagyni. Ehhez igen erös akarat kell és eleinte intézeti kezelés. Erre az idöre a gyerekeket valahová tenni kellene, ami nem biztos, hogy megoldható. De a fö gond szerintem, hogy az anyának nincs elég akaratereje. Azt meg, hogy mi vezetett a függöséghez, nem lehet tudni, de ha valaki idegösszeomlással megy orvoshoz, akkor ELEINTE szükséges a gyógyszeres nyugtatás. Emellett el szoktak inditani pszichológiai kezelést is, de ez CSAK abban az esetben lehet hatásos, ha a beteg együttmüködik és nem titkol el lényeges dolgokat, másrészt a javaslatokat megpróbálja a gyakorlatba átülteteni. Sajnos éppen ez a legtöbb esetben a kudarc oka, hogy a beteg nem hajlandó semmit tenni, nem akar meggyógyulni (nem tudatosan), hanem azt várja, hogy majd valaki csodát tesz és minden rendbejön magától.

2011. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!