Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb sok embernek...

Miért fontosabb sok embernek a megfelelés, mint a saját öröme?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést és bejegyzést olvasok, amiből az derül ki, hogy milyen nagyon nagyon nagy jelentőséget tulajdonít sok ember a megfelelésnek.

Azért házasodik, mert "úgy való" - nem mindenki, mert van, akinek ez saját szükséglete, de van, aki inkább belemegy egy rossz kapcsolatba, nehogy megszólják. Ugyanez elmondható a gyerekvállalásról, a szülői házból való korai kirepülésről stb stb. Nem általánosítok, nem is mindenkire igaz ez, de az emberek egy része néha magára erőltet dolgokat.

Olyannyira, hogy az elvárásoknak való megfelelni vágyás sok embernél beelőzi a saját szükségleteit, azt, hogy őneki mi lenne a jó, hogy mit szeretne, hogyan érezné jól magát. Mikor érjük már meg, hogy az emberek ne legyenek ennyire konformisták?


2011. jún. 8. 21:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert senki sem tudja jól érezni magát, ha közben lenézik, megvetik vagy furcsállják. Még akkor is, ha igaza van - nem jó úgy élni, hogy tudod, valaki rosszat gondol.

Mert az ember elsősorban azt akarja, hogy szeressék, és ott az a folytonos félelem, hogy ha nem felel meg, akkor nem is kell majd másoknak.

2011. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem mondasz rosszat első (eddig 1 válasz van) a baj akkor kezdődik, hogyha valaki képtelen megkülönböztetni a reális elvárást az elzúlzottól. Nekem az a véleményem, hogy amíg én a sajátos életvitelemmel és értékrendemmel nem ártok valakinek, addig szégyellje az magát aki ezért lenéz, megvet, megmosolyog. Ilyen emberek elismeréséért nem esdekelnék. Úgy meg végképp nem, hogy szembe menjek a saját örömömmel.
2011. jún. 8. 22:04
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:01


Nagyon jól megfogalmaztad!!

Az emberek többségére sajnos ez a jellemző. Valahogy meg kéne tanulni nem foglalkozni senkivel és semmivel csak a magunk örömével.Na de vajon hogyan?

2011. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Az első nagyon jól megragadta a lényegét! Az ember társas lény, szeretné, hogy befogadják, szeressék, legyenek barátai. Ha pl. az hű, de megvetendő, hogy valaki 28 évesen is a szüleivel él, még jó, hogy megpróbál már csak azért is a saját lábára állni, hogy ne vessék meg a kortársai, referenciacsoportja.
2011. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert ez a roh@dt világ úgy működik, hogy ahogy az előző is írta addig szeretnek mások, amíg megfelelsz az elvárásaiknak, beleillesz a képbe. Pl én lehettem akármilyen jóbarát, akinek lehet lelkizni, aki megért, akármilyen jó haver, de nem vagyok bulizós, az egyetemet meg otthagytam, így a "barátaim" tojnak a fejemre hónapok óta, mert én nem vagyok egyetemista és nem bulizok minden héten 3-szor. meg úgy egyáltalán nem voltam benne abban hogy menjünk együtt berúgni, mert én dolgozok, hogy legyen pénzem ők meg ráérnek. Szal nem illettem már a képbe, így nem is foglalkoztak velem többet. Hát nagyjából ezért sztem. Mert ah kilógsz a képből, kilógsz a tömegből akkor furán néznek rád, és egy idő után nem foglalkoznak veled.
2011. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves válaszoló, elméletben tökéletes a megközelítésed, de nagyon jól tudjuk, hogy gyakorlatban ez nem válik be. hiába tudod, hogy nem kellene foglalkoznod valaki rosszallásával, mégis megteszed, ugyanelőbbiért: mert fáj, ha valaki rosszat gondol rólad. Félelmetes és bizonytalan érzés.
2011. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

A társadalomban az a normális, amit a többség helyesel, elfogad, jónak tart.

Ha azért teszel valamit, hogy a többiek szerint normális legyél, akkor sosem leszel boldog.

Ha nem teszed meg, akkor a társadalom nem tart majd normálisnak. Akkor sem leszel boldog.

Ördögi kör...

2011. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Neked sem kéne olyan ember, aki nem felel meg! El tudnád azt képzelni, hogy semmiben sem felel meg az elképzelésednek, de azért csapódnál mellé, mert Ő olyan egyedi? Például beköltöznél az erdőbe egy remetéhez? Na Ő nem akar megfelelni senkinek.

Társas lények vagyunk!

2011. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Teljes mértékben egyet értek én is az első válaszolóval!

Jól megfogalmazta!


Én probálkoztam egy ilyen kisérlettel önmagamon és kiváncsi voltam a környezetem hogy reagál!

A várt hatás megvolt.Arra a következtetésre jutottam hogy ezt a különcséget csak akkor tudod megtenni ha nagyok sok pénzed van,mert én úgy gondolom hogy aki nem gazdag és a mindenapi megélhetésért meg kell küzdenie és esetleg olyan munkát végez amit utál,akkor ott is csak meg kell felelni és annak ellenére hogy utálja msosojognia kell mert hát mit mondanak róla és ha nem felel meg,akkor lehet hogy kirugással jár!Sajnos a legtöbb ember én úgy gondolom hogy olyan munkár csinál mit utál!

2011. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem állsz be a sorba, akkor különc vagy.

Ez egy ideig izgalmas lehet a körlötted lévőknek, aztán már ciki. Végül otthagynak.

Magányos az, aki lázad, és fittyet hány a társadalmi szabályokra. A társadalom maga alá gyűri őt.

2011. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!