Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha belehajszolnám magam egy...

Ha belehajszolnám magam egy betegségbe, mennyi esély mutatkozna arra, hogy a "helikopter" szüleim ne irányítsák az életem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 01:37
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
*ne irányítsák tovább
2011. jún. 9. 01:38
 2/42 A kérdező kommentje:
20/l
2011. jún. 9. 01:42
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi. A betegséged miatt még kiszolgáltatottabb, elesettebb, tehetetlenebb lennél, ezért még jobban ők irányítanának.

Ha nagyon a fejedre nőttek a szülők, inkább próbálj munkát keresni, ha még nem dolgozol, ha van lehetőséged költözz kollégiumba, vagy albérletbe, esetleg először csak egy szobát vegyél ki. Irányítsd te az életed, felnőtt ember vagy.

2011. jún. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Belehajszolni magad egy betegségbe csak menekülés, ami rosszabb helyzet, mint amiben most vagy. Állj a sarkadra, ne szolgáltasd ki magad senkinek és semminek.
2011. jún. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

A manipulatív viselkedés visszaüt, ráadásul az ötletet pláne veszélyes rád nézve is.

A betegség helyett inkább acélozd az egódat és merj nemet mondani.

2011. jún. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
73%

ami ellen menekülsz- szembejön veled...

pont erősítené: naugyeugye mondtuk mi, hogy gondokságra szorul..

valahogy meg kellene értetni: ez a jó, az egészséges, hogy önállóan tudsz dönteni, bár megérted, hogy fájdalommal jár, hogy elvesztik a gyereküket - de cserébe kapnak egy önnállóan, fellősségteljesen gondolkodni képes, egészséges felnőtt embert.

Fogadjanak el úgy.


hát pont az a baj, a betegség, a tragédia, ha nem tud felnőni egy gyerek - és még 30 évesen is úgy kell ápolni, mint egy 3 évest.. örülni kellene, hogy nekik nem ez a tragédia jutott.

A szülőnek ezt kellene megbecsülni, hálásnak lenni.

Próbáld megértetni.

2011. jún. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
53%
*önállóan, felelősségteljesen
2011. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

ne hajszold bele magad...ezt nem szabad!csak azért, hogy ne irányítsák életed...ezzel csak te járnál rosszul...

van erre jobb megoldás is, persze úgy, hogy azért ne bántsd meg a szüleidet, mert az irányítást nem azért csinálják, mert téged akarnak piszkálni, hanem mert nagyon aggódnak érted:)

amit feltettél kérdésnek, azt lécci felejtsd el...saját magadért is:)

puszi

2011. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Nem értitek...

Ők egyszerűen minden lépésemet irányítani szeretnék, mindenbe belekontárkodnak, semmiben sincs szavam, semmibe vesznek. Az ő általuk választott egyetemre küldtek, hiába könyörgök, hogy én ezt nem szeretem, nem engednek átíratkozni máshová. Most pláne nem engednek sehová sem, de olyan szinten, hogy a szobámból se mehetek ki nagyon, mert tanulni kell, le vagyok maradva a vizsgákkal, de egyszerűen ha nem szeretem a szakomat, alig sikerül valami. Tudom, az én hibám, apám szerint egy léhűtő vagyok. Minden egyes nap megkapom a "fejadagomat" ilyen téren, az, hogy tönkre teszem az életüket, az már teljesen normális, ezt minden nap a fejemhez vágják. Mert rám mennyi pénzt kell költeni... Dehát nem én akartam egyetemre menni... S még sorolhatnám naphosszat.

2011. jún. 9. 10:50
 10/42 A kérdező kommentje:
Nem látok más kiútat. Egyszerűen rájuk vagyok szorulva, ha munkát is vállalnék, továbbra is velük kellene laknom. Más családtagom nincs, akire támaszkodhatnék, még beszélgetnem sincs nagyon kivel, a nővérem olyan, mint egy jégcsap, ő férjhez ment, nem nagyon érdekli, hogy mi van velem. Persze, tudom én hogy nem kötelessége pátyolgatni, de jól esne, ha legalább beszélő viszonyban lennénk. Barátom nincs, nem is hiszem, hogy a közeljövőben lesz, kinek kell egy plusz teher a vállára, ezt mondjuk teljesen megértem, meg én sem szeretnék valakire rátelepedni a milliónyi problémámmal együtt. Nagyon kilátástalannak érzek mindent.
2011. jún. 9. 10:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!