Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mennyire toleráljátok...

Szülők! Mennyire toleráljátok a tetoválásokat a gyerekeiteken?

Figyelt kérdés

Mondjuk már nagykorú, 18-22 éves "gyerekekre" gondolok.

Elvárjátok, hogy engedélyt kérjenek?


2011. jún. 9. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A férjem lányát nemrég fuvaroztuk tetoválásra, bár ő még néhány hónapra van a 18-tól. Férjem nem örült neki, de miután megbeszélték, hogy mi lesz, hol lesz, miért lesz, belement.
2011. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy engedélyt nem kérne, de megpróbálnám lebeszélni akár hány éves! A fiam olyan 16-17 éves kora körül akart csináltatni, akkor mindenféle érveket felhoztam ellene, elfogadta, és ma már örül, hogy rám hallgatott akkor! Most 21. évében van!
2011. jún. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Én ugyan a 23 éves "gyerek" vagyok, de nem kértem se engedélyt, be se jelentettem, mert magasról nem érdekel. Nagyon szeretem apámat, meg anyámat, de én sem szólok bele, hogy mit csinál magával, neki sincs semmi köze hozzá az ő életére SEMMILYEN hatással nincs, hogy mi van az én hátamon/s3ggemen/lábamon stb.
2011. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne kerjen engedelyt,csak mondja meg hova es mit szeretne igy van eselyem befolyasolni a donteseben,nem abban hogy tetovaltasson-e hanem inkabb a hely erdekel hogy hova,mert baromira nem mindegy.
2011. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagykorú, akkor sokat nem tehetek. Bár szerencsére a gyerekeim pont kinőtték addigra a lázadó korszakukat, és rájöttek, hogy ami most jól néz ki egy strandon bikiniben, az hülyén fog kinézni 10 év múlva egy munkavacsorán kisestélyiben.
2011. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%

én is akartam tetkót, de a piercing mellett döntöttem, úgy voltam vele ha nem tetszik akkor kitudom szedni és azt hiszem, hogy jól döntöttem. A gyerekemnek is ha akar akkor inkább rábeszélem a piercingre.

A tetoválás az a baj, hogy megmarad. És kitudja hova sodorja az élet.

2011. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%
11.29 a tetoválásnak pont az a lényege, hogy az övé legyen. Ha valaki befolyásolgatja, akkor nagyobb rá az esély, hogy később utálni fogja az egészet, az meg elég ciki, mert sokba van a leszedetés.
2011. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Mivel rajtam is sok van, idővel meg kell engednem nekik is egyet-kettőt.
2011. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Én mindig nagyon szerettem volna, anya pedig mindig mondta, hogy várjak 18 éves koromig. Miután elmúltam, tettem rá megjegyzéseket, hogy "eljött az ideje", ő pedig csak azt mondta, hogy jó, csak ne olyat, amit megbánok. Nem várja el, hogy engedélyt kérek, de az minimum, hogy szólok előtte.

De még mindig nincs:)

2011. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy gondolom, hogy ameddig a gyerek otthon él (akár hány éves is legyen), a szülők tartják el stb, addig illik legalább a véleményüket kikérni, és a pénzt saját erőből összeszedni.

Ha már önellátó, külön él, akkor nem kell engedély, de ha jó a viszony a szülőkkel, akkor én megmondanám, hogy mire készülök.

2011. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!