Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mennyire toleráljátok...

Szülők! Mennyire toleráljátok a tetoválásokat a gyerekeiteken?

Figyelt kérdés

Mondjuk már nagykorú, 18-22 éves "gyerekekre" gondolok.

Elvárjátok, hogy engedélyt kérjenek?


2011. jún. 9. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagykorú voltam, önálló keresettel stb mikor csináltattam. Anyukám elájult mikor meglátta :) de nem bántam meg.


Van egy kislányom. Szokta nézegetni, már kérdezgeti is mi az. Tehát nálunk elve szó sem lehet majd tiltásról, hiszen anyának is van. :)


Viszont szeretném, ha olyan kapcsolat alakulna ki közöttünk, hogy bevonna a hova-milyent dologba. Mert azért egy nőn valljuk be vannak kényes pontok. Idővel a mell megereszkedik, a csípő megszélesedik, a pocak-popsi sem a legmegfelelőbb hely. S akkor milyen lesz a minta?


Tehát én ez irányba terelném, hogy gondolja át, nem mindig lesz tizen-huszonéves, változik a teste ahogy öregszik, szül, stb. De egy biztos, a legjobb, steril helyre én magam viszem el (remélem nem fogja cikinek tartani) hogy biztosan ne kapjon fertőzést, és olyan tetkója legyen amilyent kiválasztott.


No meg az sem mindegy, hogy milyen munkakörben dolgozik. Ebből a szempontból nekem jó, mert a főnököm baromi laza. Felőle akár kopasz is lehet taréjjal és három lábbal, ha a tárgyalásokra emberi kinézetet faragok magamból. :) Ha olyan ügyfél jön akit tudom zavarni fog akkor széles karkötők és kész már el is van takarva. (két alkar belső oldalai)


34 éves, 2 éves kislány anyukája

2011. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%
11.47 tehát, ha adott esetben mondjuk 35 éves koromig nem tudom megengedni magamnak, hogy vegyek egy lakást, és otthon lakok, akkor 32 évesen kérdezzem meg anyukámat, hogy anyuuu szabad tetováltatnom? Vagy vegyek ki egy albérletet, ha nem akarom megkérdezni?
2011. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%
18 előtt kizárt, hogy megengedném. Azután meg pfúúú hát őszintén remélem, hogy azért ennyire elcseszett gyerekem nem lesz, hogy ez élete álma, hogy rávarrjanak valami sz*rt. Még valami diszkért, kisebb kevésbé látható dologgal kiegyeznék, mert jó, hát szíve joga. De ha valami nagyobb borzalommal hazajönne, akkor valószínű elmagyaráznám neki, mivel jelenleg még én fizetek mindent, nekem kell nézegetnem őt minden nap, ezért legyen kedves a játékszabályaimat tiszteletben tartani, ha nem, akkor lehet dolgozni és elköltözni.
2011. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:13


Csak gratulálni tudok az ilyen felfogáshoz.Miért lenne azért valaki elcseszett mert tetoválása van? Sosem értettem az ilyen embereket.

Én úgy gondolom hogy hogyha akar akkor legyen,nem azért szültem hogy uralkodjak felette.Nekem is van és a páromnak is és nem érzem hogy mi ettől kevesebbek lennénk.Sőt.. mi legalább nem ítélkezünk

2011. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen, elég szűk látókörű vagy. De jó tudni, hogy egyesek szerint el*aszott vagyunk.

Csak azt nem értem miért? Mi rossz van a tetoválásban, pláne, ha az ember már nagykorú, és magának fizeti?

2011. jún. 9. 15:19
 16/20 anonim ***** válasza:
25%

Nos ha tudnátok szöveget értelmezni, akkor az utána következő mondatomból is láthatnátok, hogy nem vagyok szűk látókörű, de nyilván odáig már nem volt türelem olvasni. Egyébként meg, nem lehet negatív véleményem a tetoválásról? Nehogy már, és igen számomra akinek az az álma, hogy telitetováltassa magát (és megint nem a diszkrét kisebb vlmire gondolok) annak valami problémája van, de legalábbis ízlésficama. Nem azt írtam, hogy akinek tetoválása van az biztos egy bunkó, alul iskolázott paraszt, nem tudom miért kell olyan dolgokat beleképzelni egy válaszba, amiről nincs szó.:)

A rossz tulajdonságait meg mindenki tudja, szerintem magától is, nagyon csinin fog mutatni a ráncosodó bőrön, avagy a munkahelyen is biztosan, vagy az alkalmi ruhában.

2011. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan már.Öreg koromra aztán nem mindegy hogy milyen a tetoválásom? Nem fogom mutogatni vénségemre magam.
2011. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Egyébként is, a mi korosztályunkban már mindenkinek lesz több tetoválása is, ha ronda ráncosan, ha nem.
2011. jún. 9. 17:18
 19/20 anonim ***** válasza:

"11.47 tehát, ha adott esetben mondjuk 35 éves koromig nem tudom megengedni magamnak, hogy vegyek egy lakást, és otthon lakok, akkor 32 évesen kérdezzem meg anyukámat, hogy anyuuu szabad tetováltatnom? Vagy vegyek ki egy albérletet, ha nem akarom megkérdezni?"


Azért 35 évesen már nem hiszem, hogy a szüleid tartanak el, legalábbis remélem, ha esetleg ennyi idősen otthon is laksz még, gondolom azért dolgozol, vagy dolgoztál,tehát valamilyen szinten azért önellátó vagy, és nem kell anyuuutól pénzt kérni a tetkóra.


ez az én véleményem, én most 22 vagyok, itthon lakom, egyetemista vagyok, még nincs állandó munkahelyem, én biztos nem tudnék úgy tetkót csináltatni, hogy nem is szólok itthon, vagy nem kérem ki a szüleim véleményét, bármennyire is nagykorú vagyok, mégiscsak tőlük függök még legalább 1-2 évig, és szerintem ha "elvárom" hogy eltartsanak, akkor ők is elvárhatják, ha ilyen döntéseket megosztok velük, de gondolom most sokak szemében én leszek a hülye...

2011. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Aki azt írta annak nem csak azzal volt baja, hogy anyuuu fizeti vagy sem, hanem az volt a lényeg, hogy "amíg az ő fedele alatt laksz".
2011. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!