Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnátok valakihe...

Hogyan viszonyulnátok valakihez, ha kiderülne róla, hogy rasszista?

Figyelt kérdés

Amúgy élveznéd a társaságát, lenne sok közös téma stb., de néha durva megjegyzéseket tenne néger vagy roma emberekkel kapcsolatosan.


Mennyire zavarna ez benneteket? Akár barátság, akár párkapcsolat esetében.


2011. jún. 9. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon. A rasszizmust primitivnek tartom,primitiv emberek társaságát meg kerülöm,mert egyrészt ragadós,másrészt szégyent hoznak a normális emberekre is.

Hozzáteszem,az nem rasszizmus,hogyha valaki megállapitja,hogy a cigányok jónagyrésze koszos,nem dolgozik stb

Az a gond,ha azt sem látja be ,hogy ez nem bőrszintől vagy rassztól függ.Ez senkivel nem születik együtt,persze ahhoz ,hogy ezt tudja az ember rendelkeznie kell bizonyos biológiai+szociológiai ismeretekkel (alapismeretekkel).

Tehát kilyukadtunk oda h rasszista=buta és primitiv

2011. jún. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Zavarna. Ha bunkó embereket, agresszív embereket, tolvajokat, gyilkosokat, pedofilokat, perverzeket különböztetne meg, akkor teljes mértékben egyetértenék vele. Vannak csoportok, akik között sokkal magasabb számban fordulnak elő ezek az elemek, de én soha nem mondanám ki, hogy 100%-ban gyűlölök mindenkit, aki mondjuk roma, zsidó vagy néger, mert nem így van. Azt hiszem valamilyen szinten rasszista vagyok, de nem rasszokkal szemben van ellenérzésem, hanem embertípusokkal szemben. És ez szerintem normális dolog..
2011. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
A rasszista ember leginkább buta. Nem szeretem a buta emberek társaságát.
2011. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az illetőnek nem csak a problémás emberekkel van baja, hanem az egész "fajjal".

Undorodik pl. a négerektől vagy az ázsiaiaktól, az ételeiktől, a szokásaiktól, az egész kultúrától is.

2011. jún. 9. 17:25
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem a rasszistákat pártolom, félreértés ne essék, de tőlük a liberális "mindenki véleménye szabad" emberek se jobbak.Ha bármit radikálisan (nem rasszokról van szó)gondolok, ők az elsők, akiknek habzik a szájuk attól, hogy így gondolom.Ilyenkor mosolygok, most akkor imádjátok a véleménynyílvánítás szabadságát vagy sem.Ezek az emberek a legradikálisabbak, mert nem bírják elviselni a nem megértő véleményeket, és ők lépnek fel a legdurvábban ellene.Egyébként nagyon fontos, hogy miért gondolja így.Mert ha annyi atrocitás érte pl. a cigányok részéről, hogy van oka rá(lehetne oka rá)akkor el kell fogadni, hogy senki se szertei ha bántják, és meg fogja utálni az ilyen embereket.Engem például sok atrocitás ért a részükről, és amint látok egyet azonnal kiszámolom, hogy távolabb legyek, meg fogom a táskám.Ez is egyfajta rasszizmus, de nem szándékos, hanem mechanikus, mert eddig aki meglopott, vagy inzultált, az mind közülük való volt.Ilyenkor lehet mondani, hogy nem mind egyforma(én sem gondolom így)de ha az ember megégette magát, akkor nehezen hiszi.

Szóval ha ilyen jön szóba, akkor kérdezz rá, hogymik formálták a gondolatait.

2011. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az első hozzászóló vagyok,annyit szeretnék hozzáfüzni,hogy olyan faluban laktam ahol a lakosság jó nagy része roma volt,az iskolában szintén.

Most a 24es villamossla járok dolgozni.. na ha valaki,akkor nekem volt elég dolgom velük!És ha felszáll egy csapat,igen,énis fogom a táskám,kerülöm a szemkotnaktot stb mert félek tőlük,és gusztustalanok,igénytelenek.

Viszont! Van pár roma származású ismerősöm/ melótársam is volt már. Azt az első pillanatban látni lehet,hogy valaki kulturált e. Eszembe sem jutott félteni a táskám vagy a testi épségem a közelükben,mert látszik már küllemre,viselkedésre is ,hogy civilizált normális emberek.

2011. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja és az teljesen mindegy,hogy 100bol vagy 1000ből viselkedik egy normálisan, én nem bélyegzem meg a többi 999 alapján ha nem ad rá okot.

Ezeket az embereket,akik meg ugyanolyanok mint mi azért érik attrocitások,amiket nem is ők követtek el,hanem a másik 999.

Mondjuk én elég toleráns vagyok az élet minden területén.

2011. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Akkor most elmesélek egy történetet, ami számomra nagyon tanulságos volt. Nem is oly régen várandós voltam, de akadt egy kis problémám, és a kórházban kötöttem ki. Pár nappal később hozott a mentő egy másik várandós anyukát (ami mondjuk a szülészet-nőgyógyászaton nem is oly szokatlan dolog. :DDDD ). A kismama már nagypocakos volt ikerbabákkal. Volt az osztályon egy fekete orvos. Pont ő volt ügyeletben. Ez a kismama, elkezdtett balhézni, mikor megvizsgálta volna, hogy őhozzá egy feka ne nyúljon, és amit adott neki gyógyszert sem vette be, semmit nem tett meg, amit az orvos javasolt, mert ő rasszista (igy kimondta a doki szemébe) , és különben is minden feka hülye. Nem tudott vele szerencsétlen doki mit kezdeni, hivott neki rohammentőt, és elvitette másik kórházba. A dolog "pikantériája", hogy mire odaértek a másik kórházba mindkét magzat elhalt, és meg kellett őket szülnie. Ráadásul úgy, hogy tudta, hogy már halottak. A másik "pikantériája" a történetnek, hogy utókezelésre visszahozták abba a kórházba, ahol először volt. Természetesen "megkülömböztetett" (rosszabb) bánásmódban részesült mint a többi beteg, mert mindenki hallott a történtekről. És mindenki még pluszban ezzel cseszegette. Az anyát nem sajnáltam, mert csak a saját korlátolt felfogásának köszönhette a dolgot, meg is érdemelte. De a 2 picur egy butaság miatt halt meg. Hiszen megmondták az anyának, hogy ha hallgat a fekete orvosra, a gyerekei életben maradnak, hiszen az első kórházban még meg lehetett volna őket menteni.


Persze azért, az igazat megvallva mi többiek is megmosolyogtuk a néger orvost (sajnos a nevére már nem emlékszem) mert fura volt a beszéde, az öltözködése, és még bohóckodott is velünk, szóval, úgy ahogy volt, szint vitt a kórház unalmas, és egyhangu életébe. Imádtuk. De ezen felül soha, de soha nem jutott volna eszünkbe, hogy ne csináljuk amit kért, mert fantasztikusan együttműködött a kismamákkal, és csodálatosan "átérezte" az állapotunk gyötrelmeit is. (mert volt az is bőven, hiszen azért voltunk kórházban.)


Szóval, én nem lennék rasszista ember barátja.

2011. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég összetett kérdés. Először is nem csak fehér ember lehet rasszista. Nem egy esetet hallottam első kézből, ahol a barátaimnak támadás közben azt sziszegték, miközben kést szegeztek nekik, hogy „add a mobilodat te fehér k*rva”, és ehhez hasonlók. Véleményem szerint a cigányok, zsidók, feketék (hozzájuk viszont tényleg nincs sok közünk) a legtöbb esetben 1000x kirekesztőbbek nálunk.

Én még életemben egyetlen normális cigánnyal nem találkoztam. Nem zárom ki hogy vannak, de elég erős hányinger fog el, ha meglátok egyet. Akikkel eddig találkoztam, akiket láttam, mindről süt a teljes sötétség, és az, hogy az első alkalommal gondolkozás nélkül leszúrnának, ha ezzel 500Ft-hoz hozzájuthatnak.

Az emberekben csak fokozza ezt az érzést az, hogy semmit nem lehet csinálni. A rendőrség ki se jön, ha ellenük hívják ki őket, ők is félnek. Családomban több orvos van, több mentőstől is hallottam elképesztő történeteket, hogy miket látnak, mikor egy-egy cigányputrihoz kihívják őket...

De a kérdéshez visszatérve esetleg megkérhetnéd, hogy előtted ne mondogassa ezt, ne fejtegesse, hogy kit miért utál, ne tegyen megjegyzéseket. Ha amúgy tényleg kedveled, rendes embernek tartod, akkor esetleg egyszer leülhetnétek komolyan megbeszélni, hogy te hogy gondolkodsz, és ő hogy, hátha tudtok hatni egymásra. Lehet, hogy ő is ugyanezt érzi.

Hasonló okok miatt szakadt meg egy jó barátságom nemrég, csak ő a radikálisan újliberális csoportba tartozott. Előtte is én voltam az egyetlen aki kb. beszélt vele, vmiért kedveltem. Ekkor jöttem rá, hogy van, hogy a nézetek/politika is beleszólhatnak egy emberi kapcsolatba. Lehet neked is le kéne zárni, mert mi is sok fejfájást okoztunk egymásnak, főleg, hogy ő tipikusan az a kategória volt, aki végig se hallgatja más véleményét, csak mondja a magáét.

2011. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

előző

Ja, és még annyi, hogy a rasszizmust (ami tényleg az, ma már minden fehért rasszistáznak) én is elítélem, de a megalapozott előítéletet messze nem tartom primitívségnek, sőt... ha nem lenne meg az emberben, már rég kihaltunk volna ;)

2011. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!