Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnátok egy...

Hogyan viszonyulnátok egy "különösen intrikus" anyóshoz és hogyan kezelnétek a szervezkedéseit / kavarásait?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy 6 gyereke van, ebből 4 elment hazulról még 16 éves kora előtt, önként bevonultak az intézetbe, illetőleg kettőt a gyámhatóság vett el tőle ( erről persze hallgat), na de semmi közöm hozzá, ahhoz viszont igen, hogy öreg és - állítólagos beteg korára - érzi, hogy egyedül fog maradni, ezért aztán haza akarja édesgetni a fiát, és most már, hogy megszületett: a 2,5 hónapos unokáját.Ez mind szép és jó - arról most nem beszélek, hogy kiállhatatlan kegyetlen természete van, vele együtt élni nem lehet - csak egy a szépséghibája: NÉLKÜLEM - ha lehet, illetőleg idővel szeretne tenni ez ügyben vmit, a jelek legalábbis erre utalnak.Két példa: a babánkat rakta tisztába, közben olyanokat gügyögött neki, hogy "Majd 3-4 hónap múlva az enyém leszel, csak anyád addig tartson ki.."-az ostoba némber, ott előttem.Már, bocs, de ez a véleményem róla.Előmény: előzőleg a fiának mondta, hogy a gyereknek addig van szüksége az anyjára, amíg szopik, utána már úgyis mindegy neki, ki neveli.Szó szerint idéztem.A másik: majdnem örök harag lett a fiával a részéről, mert nem oda hozzá lett a kicsi bejelentve állandó lakcímre.A mai napig nem tudja megemészteni.

Summa summárum: anyám, aki tud ezekről a dolgokról, is azt mondja, hogy totál egyértelmű, hogy az unokájára pályázik, és kitűzött célja, hogy szétziláljon bennünket a párommal.


2011. ápr. 26. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem, hogy az ilyen embereknek, mint az anyósod mitől lesz ilyen lelkiviláguk. Lételeme mások életét megnyomorítani. Undorító.
2011. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi itt a nagy hüledezésben válaszolni meg elfejtettem a kérdésedre.

Megmondanám a férjemnek, hogy hasson az anyukára, mert így nem lesz meg a béke, ami ugye nektek fontos...neki mondjuk kevésbé. Ha apuci nem áll ki melletted ( egy ilyen szörnyű anyával szemben ahogy leírtad) akkor meg éljen vele együtt és kérjen láthatás a bíróságon.

2011. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bocsi itt a nagy hüledezésben válaszolni meg elfejtettem a kérdésedre.

Megmondanám a férjemnek, hogy hasson az anyukára, mert így nem lesz meg a béke, ami ugye nektek fontos...neki mondjuk kevésbé. Ha apuci nem áll ki melletted ( egy ilyen szörnyű anyával szemben ahogy leírtad) akkor meg éljen vele együtt és kérjen láthatást a bíróságon.

2011. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt 6 gyereke, miért nem foglalkozott azzal..?! Azzal se fogalkozott akkor ezzel sem kell, a fiával idáig se törödött most már nem kell, és a baba meg a tiéd és a párodé, semmi köze nincs hozzá..veletek él és veletek is fog maradni!!
2011. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Kirázott a hideg, amikor olvastam. Nem tudom elképzelni, hogy vannak ilyen emberek. Szerintem te nem tudsz semmit tenni, a párod felnőtt, nem tilthatod el a saját anyjától. Ellenben ő, ha valóban szeret téged, nem fogja hagyni, hogy az anyósod tönkre tegye a családotokat. Remélem nem sikerül neki! Sok-sok kitartást kívánok!
2011. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Párom időnként ki szokta osztani, de ő mindig olyankor hazudik egy akkorát, hogy még maga is elhiszi, hát még a párom, akiben benne van jó nagy adag naivitás, főleg az anyja részéről.A múltkoriban, illetve az utóbbi időkben kitalálta, hogy szívrohama volt, hogy ő milyen beteg a szívével.Képes betegségeket hazudni és színlelni is, csak hogy szánalmat keltsen a fiában és végre hazaköltöztesse, hogy aztán totális kontroll alatt tartsa és bennünket is.Egy notorius hazudozó, aki képes szemrebbenés nélkül az ember képébe hazudni, a saját gyerekének is - akár.A láthatással való "fenyegetés" a részemről-illetve nem is fenyegetés, csak hangosan gondolkodtam - már megvolt, azzal jött a párom, hogy nekem biztosan nem ítélnék oda a gyereket, mert ők jobban állnak anyagilag...
2011. ápr. 26. 21:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a párom is hajlamos egy húron pendülni vele, amikor kicsit széthúzunk a kapcsolatunk terén, egyszerűen olyankor az anyja az etalon, a szent, a makulátlan, én meg elképedek, hogy tud egy ilyen démonian gonosz nőnek igazat adni bármiben is.Nem túlzok a jelzős szerkezetet illetően, bár túlzás lenne, de sajnos igaz.
2011. ápr. 26. 21:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindketten tudatosak legyetek, hogy az abnyóska ilyen, ki kell bírni. Legyetek a lehető legkedvesebbek ha vele vagytok, viszont igyekezzetek a lehető legkevesebbet vele lenni. Talán ha megértzi a békesség kedves légkörét, tapasztalatot szerez a jóságról, esetleg ő is megváltozik. A nap felolvasztja a jeget. Ismeritek a szél és a nap meséjét? "Ki az erősebb? " A szél cibálja a subát, hogy leszedje az emberről, de az annál jobban magára erősíti. A nap csak meleg süt, árasztja a fényt, és az ember leveszi magáról a subát. Tehát a Nap a győztes.
2011. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A láthatással való "fenyegetés" a részemről-illetve nem is fenyegetés, csak hangosan gondolkodtam - már megvolt, azzal jött a párom, hogy nekem biztosan nem ítélnék oda a gyereket, mert ők jobban állnak anyagilag..."


Ez eléggé válásközeli helyzetnek tűnik. Nyugtass meg, hogy én látom rosszul...

2011. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

én messzebb költöznék és megszakítanám a kapcsolatot az anyóssal, hiába beteg agyilag amiről lehet, hogy nem tehet...persze esélye sincs hogy elvegyék tőled a gyereket !!!


szóval én költöznék, több órányi útra tőle, ha a férjemnek nem tetszik, maradjon az anyjánál, viszlát. így nem lehet élni normálisan, gondolom :-o


vagy ne találkozz velük , ne engedd be, ne látogasd. ha a férjed látni akarja menjen egyedül.

és nyugodtan küldd el a francba de higgadtan,

2011. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!