Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzás, hogy így reagáltam...

Túlzás, hogy így reagáltam erre a szitura?

Figyelt kérdés

Dióhéjban: anyósom (akivel kb. 9 hónapja nem beszélünk) írkált mindenféle hülyeségeket a páromnak, többek között azt is, hogy sajnálja, hogy velem van és szte már párom is rájött, hogy én azért akartam gyereket, hogy megfogjam őt.

(A gyerek tervezett volt, párom jobban be volt indulva)

Párom nem reagált semmit erre (mert mindek, nem változtatna semmin), ami nekem nagyon rosszul esett.

Anyósék hazajöttek külföldről, erre közölte párom, hogy átmegy a gyerekkel. Én megint kiakadtam, mert minek akarja látni a gyereket, ha ilyeneket írkál?? Persze elmentek, ami nekem megint nagyon fáj...

Szerintetek?


2011. jún. 9. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
pontosan nem tudom, hogy hogy reagáltál a szituára de túlozni biztosan nem kellene. Oké, az anyósod nem bír téged, de attól még a fia az a fia, az unokája pedig az unokája. Jogos hogy látni akarja őket.
2011. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
csak azt felejtetted leírni h mit reagáltál erre :D
2011. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy neked nem kell menni, és találkozni vele...nem hiszem h jobb lesz a kapcsolatotok,hacsak normális felnőtt érett ember módjára nem beszélitek meg...bár ő már nem fog változni...
2011. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél el te is velük? Ez lett volna a normális dolog.Talán nem ok nélkül ellenséges veled az anyósod,ha te így állsz hozzá a dologhoz.
2011. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem már az is nagy dolog, hogy téged "választott".Megértem a sértettséged, ki akar ilyen helyzetben lenni, de ezt a dühöt ne a kedvesedre vetítsd ki, mert épp elég nagy baj neki, hogy a szülei így állnak hozzá, és tudja sose lesz közös családi ebéd.Pedig őket is szereti feltehetőleg.Ammúgy ha anyósod látja a gyereket, kb. megszelidül.Sose fog tudni elvonatkoztatni tőle, hogy az a gyerek félig te is vagy nem csak a fia, akkor előbb utóbb ennek a helyzetnek részéről lazulnia kell.Te állítsd meg ezt a folyamatot azzal, hogy te is konok maradsz, és a férjedtől elvárod, hogy menjen szembe érted állandóan az anyjával.Szerintem.Sok sikert kívánok!
2011. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Leírtam: a reakcióm az volt, hogy nem viheti át a gyereket.


Köszi a válaszokat! Az bánt a legjobban, hogy ők bármit mondhatnak rám, én meg nem tehetk ez ellen semmit. Legjobban a páromra haragszom, hogy nem áll ki értem... :-(

2011. jún. 9. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:

A párod nem akar meddő vitát nyitni.Okos enged,szamár szenved.

Meg egy idő után belefárad az ember a magyarázkodásba,hogy de anyuci,nem is,hülyeségeket beszélsz stb. Had gondolja akkor ezt,az ő baja nem a tietek.

És valószinüleg az unokáját szereti,és valoszinüleg (bár ezt nem tudhatom) veled sincs különösebb baja,azon kivül,hogy elszakitottad úgymond a kicsi fiacskájától.

Tudom,hogy nehéz,de valahogy megoldást kéne keresnetek KÖZÖSEN erre a problémára,elsősorban a gyerek miatt. Hisz őt nem lenne fair azért elszakitani a nagyijától,mert nektek kettőtöknek bajotok van egymástól.Meg hát szar úgy,hogy két nagyon szeretett rokon között feloldatlan ellentét van,folyamatos háború,fikázások. Nekem elhiheted.

2011. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is haragudnék a páromra ha nem állna ki mellettem,de csak akkor ha a szülei ok nélkül bántanának.

Szerencsére engem imádnak és én is őket.

2011. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó,akkor neked is mázlid van...engem is imádnak anyósomék,lányukként szeretnek :D
2011. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy ok nélkül utál... A hibám annyi, hogy beleszerettem a fiába és "elvettem" tőle. Az előző barátnőt 6 év alatt sikerült elüldöznie, pedig az méh diákszerelem volt.

Amit írtok mind szép és jó, ezért biztos velem van a baj, hogy nem érdemli meg anyós egy olyan tiszta és ártatlan gyermek szeretetét, mint a Lányunk...

Az a baj, hogy én úgy gondolom, ha az anyám bármi rosszat mondana a páromról, addig nem mennék át hozzá, míg bocsánatot nem kér. Ez nálam alap! Félek, hogy az idegeim már nem sokáig bírják, mert békülni nem fogunk, ahoz túl sok mindent tett már (ez már az utolsó utáni-utáni csepp volt nálam).

2011. jún. 9. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!