Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fiam mindig...

Mit csináljak a fiam mindig lelkifurdalást csinál? Neki van igaza? És tényleg bunkóul reagáltam le?

Figyelt kérdés

Már a harmadik laptopját nyúzza a 3 év alatt,de még amit előtte vettem annak is fizetem a részleteit,meg amit 1,5 éve vettem annak is.

Nekem is van egy 3 éves gépem most vettem egy újat.

Addig könyörgött,meg ígérte,hogy segít fizetni meg minden,hogy oda adtam használatra a régi laptopomat.

Még az övének semmi baja nincs,de ma el akarta kérni,hogy ő megy a haverokhoz kockolni és kéne a régi gépem,,mert az egyik havernak nincs.Na most én erre azt mondtam,hogy nehogymár ,,vegyen az anyja neki vagy dolgozzon és vegyen magának.

Erre felhúzta az orrát és rám csapta az ajtó és elviharzott.

Igaz,hogy neki ígértem,de azzal a feltétellel,hogy csak ő nyomogathatja és másnak nem adja kölcsön és nem viszi ki a házból.

Az övével azt csinál amit akar.Még van 11 csekk amit fizetnem kell az ő laptopjára.Még sem tiltottam meg,hogy nem viheti el.AZ előzőt eltörte,egy ugyan ilyen lappartin.Állítólag le esett,úgy hogy a zsinórba be akadt valaki lába.

Na most én lelki beteg vagyok,hogy neki adtam a régi gépem és nem engedtem,hogy elvigye.

Holnap ez meg kellene beszélnem vele,de nem tudom hogy adjam elő,hogy ne legyen cirkusz belőle.

22 éves a fiam.


2011. nov. 5. 20:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Elég idős már a fiad hogy ilyenen ne duzzogjon nem? Szerintem elkéne neki magyarázni (bár ennyi idősen tudni kéne) hogy meg kell becsülni amink van, és hálásnak lenni, nem pedig követelőzni, aztán ha nem az van amit akarunk akkor 5 éves módjára bevágni a hisztit... 14L
2011. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!

Te az édesapja vagy a fiúnak, akiről írsz, vagy a mostohája?

Nem az eljárásod miatt kérdezem, de egy édesapa nem tenne fel ilyen kérdést a fiával kapcsolatban. Gondolom a gyerek nem hirtelen lett 22 éves, úgyhogy nem érhetnek meglepetésként ilyen dolgok. Ha pedig igen, akkor te vagy a hunyó.

2011. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%

Kérdéseidre a válasz:


Mit csináljak a fiam mindig lelkifurdalást csinál?


Ne legyen lelkifurdolásod! Jól tetted, h nem adtad oda a gépet! 22 évesen még hisztizik...ülj le vele beszélgetni.


Neki van igaza?


NEM! 22 éves férfinek már illene magáról gondoskodni, ne az annyán csüngjön...


És tényleg bunkóul reagáltam le?


Lehettél volna finomabb is, de Neked volt igazat!

2011. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem érzékeli a dolgok értékét, valószínű nem kellett megdolgozni, összekuporgatni valaminek az árát.

Hát ilyenkor már nehéz rászoktatni a gazdálkodásra. Gyermekkortól kezdve lehetett volna biz. elvégzett dolgokért "fizetést" adni, amiből vásárolta volna a dolgait. Aztán látta volna, hogy a vágyainkat meg a lehetőségeinket milyen nehéz összehangolni.

2011. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Az ÉDESANYJA vagyok!De az sem megoldás ,hogy három laptopot vegyek neki 3 éven belül és a negyedik is kell,mert a havernak nincs.
2011. nov. 5. 20:43
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de szerintem te nem tudsz gyereket nevelni....

Ja és logikusan gondolkodni..Három év alatt három laptop?Hitelre?Úristen!

2011. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit szeretnél elérni. Ha azt, hogy kb. három év múlva már félned kelljen a saját fiadtól, akkor kérjél bocsánatot tőle, és ne is a régi gépedet add neki, hanem az újat, de mélyen meghajolva, nehogy cirkusz legyen.

Ha pedig normális értékrenddel rendelkező embert szeretnél nevelni, akkor ne add oda a régit se, közöld vele, majd megkapja, ha megtanul viselkedni. Aztán magyarázd el neki, hogy még a saját gépével sem csinál azt, amit akar. Ha a haverjaihoz akarja cipelgetni, menjen dolgozni, vegyen magának, azt tördelheti, ahogy akarja. Talán még nem késő.

Tényleg nem veszed észre, hogy enyhén szólva is el van billenve a fiad?

2011. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Elég szégyen, én is 22 éves vagyok, egyetemista, 3 éve lett először laptopom, azóta is azt használom, és nem a szüleim pénzéből vettem, hanem dolgoztam érte, plusz kipótoltam diákhitelből, mert a tanulmányaim miatt elengedhetetlen volt a laptop (neptun, dolgozatírás, jegyzetelés stb.)
2011. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, nem a pénzen múlik, mert nem azt mondod, hogy NINCS, hanem kiszorítod a rávalót. És ő ezt tudja. Ha most valamit valamiért tenne, pl. az új gép érdekében le kellene mondani valamiért.

Én sem engedtem volna, hogy elvigye.

A fiam a kerékpárjával volt így: könyörögtem, zárja le! Á, figyelek én rá! És most ellopták.Néz, happog. Most aztán gyalog jár.

2011. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne legyen lelki ismeret furdalásod.22 évesen már saját magáról neki kéne gondoskodni.És mi az,hogy 3 év alatt 3 laptop??Más örül,hogy 1-et tud venni és úgy vigyáz rá,mint a szeme fényére...
2011. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!