Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy változhatnék meg hogy ne...

Hogy változhatnék meg hogy ne igy beszéljek anyuval?

Figyelt kérdés

nagyon rég ota ,néhány éve eléggé csunyán beszélek vele.

pld hü lye,fa sz,ba zdmeg,kus s,kit érdekelsz és egyéb csunya szavak na meg üvöltés.

annyira szégyenlem és nem tudok letenni rola...

pedig alapbol nagyon szeretem öt,igaz sose tudnám megölelni vagy megpuszilni...nem tudom miért


2009. márc. 20. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

16/F

Ugyan ez a helyzet nálam is.

Bár elfogadtam magam h ien vagyok. mivel muter se áll úgy hozzám ahogy azt szeretném.

Gondolom felhúzza az agyad és ezért beszélsz vele így nem.?:)

2009. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen mert eröszakos .ugy értve hogy válaszolok rá vagy 2x amit mondd de utána csak erölteti és hamar kihoz a sodrombol.de akkoris csunya igy beszélni vele és én rosszulérzem magam utána :(

16/lány

2009. márc. 20. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

nagyon sok múlik azon, hogy milyen kettőtök között a kapcsolat.

Türelmesebbnek kell lenned vele és mikor be akarsz szólni neki, inkább számolj el 10-ig, vagy mondd el, amit akarsz, csak szebb kiadásban, mint ahogy azt először akartad

Én is néha azon veszem észre magam, hogy ingerülten beszélek anyuval, vagy hangosabban a kelleténél, és utána mindig elszégyellem magam, mert tudom, hogy mennyi mindent tett értem, és a mai napig is tesz.

Hogy szeret, feltétel nélkül, és ez a mai világban nagyon nagy szó.

Bele sem merek gondolni mi lesz, ha ő nem lesz nekem.

Te is gondolj bele, hogy mi lesz veled nélküle?

Hogy fog marni a bűntudat, amikor majd visszagondolsz arra, hogy viselkedtél vele...

2009. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Üljetek le, és beszéljétke meg egymással, kit mi bánt, mi baja a másikkal. tudom nem könnyü, de csak így lehet.
2009. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

mar engem igy is ,pont ezért irtam ide.

de amugy elég hirtelen haragu vagyok másaal is igy szoktam,dehát az nem anyu

2009. márc. 20. 17:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem magadba kellene nézned és végül is senkivel sem lenne szabad így beszélni, de főképp az anyukáddal, aki ÉLETET adott neked! Én sem vagyok mindig türlemes anyuval, de még egy hülyét sem mondtam neki soha, pedig tuti sokszor kihozott engem is a sodromból. Nagyon fontos az, hogy próbáld az indulataidat féken és kordában tartani. Nekem az jött be, hogy ha nagyon mérges vagyok, senkihez sem szólok egy büdös szót sem, csak annyit: -Most tökideg vagyok, hagyjatok egy kicsit!- Vagy valami ilyesmi. Akkor, ha sikerül békén hagyniuk, és elmúlik pár perc, már normálisabb vagyok. Nem hiába van egy régi okos mondás, 3-ig számolni mielőtt az ember bármit is mond, ill. "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!"

Csak nyugalom és csigavér! Ezt az óvónéni szokta mondani a fiam ovijában. :)

2009. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Végy erőt magadon egy jó napodon, vegyél neki egy csokor virágot (lehetőleg ne anyák napján) és mondd el neki, hogy szereted! A leírtak alapján valószínűleg nem lesz könnyű, de erőltesd meg magad! Talán csak ennyi hiányzik neki ahhoz, hogy ő is úgy álljon hozzád, ahogy szeretnéd.

Mondjuk én férfi vagyok, és nem vagyok szakértője az anya-lánya kapcsolatoknak. De a virág sokszor bejön! :)

2009. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szabadulj fel a bűntudat alól. A szavakat tanuljuk. Legtöbbször a szüleinktől. Valószínüleg tőle tanultad te is. Ez persze nem azt jelenti, hogy helyes. De ha már legalább tudod, hogy miért van, akkor eredményesebben küzdhetsz ellene. Nyugtasd meg magadat, igyekezz független lenni érzelmileg. Mondogass ilyesmit: nem kell eltanulnom tőle, másképp fogok beszélni, nyugodt maradok, szépen beszélek. Szedd össze az akaraterődet, és ha mondani akarsz valamit, gondolatban előbb fogalmazd át. Igaz, te vagy a gyerek, de most fel kell cserélődni a szerepeknek.

Meglátod, magad is megnyugszol, és később anyukád is követi a példádat. Nem fog mindjárt az elején sikerülni, lesz néhány kudarc, de légy kitartó.

2009. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura ebben, hogy "alaból nagyon szereted, de sosem tudnád megöleni, megpuszilni." Ez miért lehet? Ha ezt kideríted, tisztázod magadban a dolgokat, akkor változtatni fogsz tudni a viselkedéseden vele szemben. Talán haragszol rá valamiért? Féltékeny vagy? Lenézed? Tett valamit amivel nagyon megbántott? Mióta nem öleled,puszilod meg? Vagy csak így tör ki rajtad a tinédzser kor? Ezekre a kérdésekre, lehet hogy egy pszihológus segítene választ adni. Sok sikert!
2009. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

talán néhány éves koromban öleltem meg utoljára és pusziltam meg.

13 éves koromig folyamatosan vert mindenért ha 5percet (se) késtem ugy megvert hogy a fülbevalo is kiszakadt a füleböl meg hozta a nadrágszijjat és ahogy birt vert.

2009. márc. 23. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!