Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeseríti a napjaimat ez az...

Megkeseríti a napjaimat ez az asszony! Beszéljek vele vagy továbbra is nézzem levegőnek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy már nem tudom elviselni a párom mamájának a közelségét sem. Lehet az én fejemben van gond, és ha igen, akkor adjatok tanácsot.

A történet az, hogy van egy padlásszobás ház, ami úgy funkcionál, hogy a földszint és a padlásszobás rész is rendelkezik komplett mindennel(szoba, konyha, fürdöszoba...), lent a párom 78éves mamája,és 81éves tatája él, fent pedig mi. Még annyi, hogy a fenti részt a párom megvette az öregannyától, szóval teljesen a miénk.

Na és itt jönnek a problémák. Mielőtt én ideköltöztem, a férjem lent ebédelt, elment mindig az öreglánnyal vásárolni, beszállt a konyhapénzbe, szóval mindent azért a napi egy tál ebédért, mert ő dolgozik és nem volt ideje főzni. Mi összeházasodtunk, ideköltöztem, és megváltozott az élet, a mama kicsi unokájáról mostmár én gondoskodok, van egy külön kis életünk, szóval tudjátok milyen a normális házasélet. És szép lassan a mama elkezdett a tetteivel lázadni, mert mostmár a férjem nem rá fordítsa az összess figyelmét, hanem házaséletet él, és én vagyok neki a legfontosab. Az öregasszonynak meg ezzel párhuzamosan a legnagyobb ellensége, mintha az ő férjével cuucoltam volna össze és nem az unokájával, aki már épp időben volt. Állandóan lesi hova megyünk, ki jön hozzánk(pedig külön bejárat van) lehalgassa a telefont, romlott tejjel, meg kukacos cseresznyével kedveskedik nekem, ha a férjem mellettem van megkérdezi hogy vagyok meg fülig érő mosoly, ha nincs akkor meg savanyú pofával néz, meg állandóan kritizál, pedig nem tud a mi kis életünkről semmit. Az öcsém meg szokott engem látogatni, akkor is ha magam vagyok itthon, meg mikor mindketten itthon vagyunk. Egyszer a banya nem érkezett kilesni, hogy ki jött hozzám, még magam voltam, csak egy férfit látott, és másnap lehívta a páromat komoly beszélgetésre, hogy nem tudja ki, de jár hozzám titokban egy férfi, és késő éjjel ment el biztos, mert ő nem látta elmenni. A gáz az volt, hogy itt aludt az öcsém(20)éves, meg munka után együtt söröztek a férjemmel, és nem sikerűlt neki a lejáratás. Na meg ilyenekkel próbálkozik a banya, valószínű, hogy kitegye a szűrömet, pedig én mindig kedves voltam vele, segítetem neki lent a házimunkába(annak ellenére, hogy mindig gorombán bánik velem), egyedűl annyit vétettem, hogy mostmár én vagyok az unokája életében a fontosabb. A férjem ezt a lázadást tudja, meg azt is hogy miért van, de nem akarja megsérteni a mamáját, azzal, hogy megmondja neki álljon le.

A lényeg az, hogy én besokalltam, és mostmár nem nyalom a seggét, csak jó napot-jó napot visznyt tartok vele, ha az udvarban találkozunk, és ő ennek ellenére, nem, hogy megkérdezné mi a bajom, hanem, mintha mi sem történt volna, folytassa még durvábban az akcióját.Pl. ha lássa, hogy indulunk a férjemmel valahova, ő behívja, hogy nézze már meg a hűtőszekrényt, furán zúg, meg ilyenek, plusz a régi lejáratós próbálkozások. Nem birom már tovább ezt az életmódot, szerintetek mit tegyek? Mondjam meg a szemébe, hogy fogjon vissza magából, vagy tűrjek és hallgassak?


2011. aug. 17. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály,hogy a rokonoktól minél távolabb kell lakni! Legalább annyira távol,hogy ne legyetek napi kapcsolatban. Én megőrülnék a helyedben. Sajnos gondolom nincs rá lehetőség,hogy elköltözzetek. Én kiadnám albérletbe és ugyanannyiért kivennék máshol lakást. Sok házasság megromlott már a rokonsággal való együttélés miatt.
2011. aug. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. De a párom nem hajlandó innen elmenni, mert sok pénze van a dologban, meg nem is állunk olyan jól anyagilag, hogy lkbére mennyünk, meg ez nem is olyan környék, ahol könnyen ki lehetne adni lakást, föleg olyan bérlőt találni, aki rendben tartaná és aztán visszaköltözhetnénk nyugodtan. És élő példa, hogy még régen anyósomék laktak itt, és az öreglány ott is besegített, hogy tönkremennyen a házasság, el is válltak. Én is ettől félek, és akkármennyire durván hangzik, az nyugtatgat, hogy egy 78 éves asszonynak nem sok lehet még hátra és hátha kibirom addag. Utána a miénk lenne az a rész is, mert a tata nagyon szeret minket és ránkírta az ő részét.
2011. aug. 17. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ismerek 95 éves nénikét is.Szóval az még 17 év. Addigra tönkremész idegileg és majd még pelenkázhatod is a drága nagyikát!
2011. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az is benne van a csomagban. Azért írtam ide hátha tud valaki valamilyen megoldást, valamilyen viselkedésstílust ajánlani, hogy kezeljem ezt a helyzetet.
2011. aug. 17. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele nagyon kedves! ne hagyd,hogy úgy érezze,célba ért és sikerült felidegesítenie. Ha mindig nyugodtnak tűnsz,rájön,hogy hiába csinálja,nem ér vele semmit és felhagy vele.
2011. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán meg lehet oldani ezt a helyzetet.

Ne várj arra hogy majd a mamika fogja megkérdezni neked mi bajod.


Holnap reggel szépen ülj le vele beszélni és mondd el neki hogy ez a viselkedése neked mennyire rosszul esik, hogy nagyon szeretitek egymást az unokájával és éljetek békességben-szeretetben egymás mellett.

Szerintem ez az őszinte beszélgetés annyira megdöbbenti majd, hogy talán megoldódik a helyzeted.

Tudom, nehéz nagyon az öregekkel, sok a rigolyájuk meg minden, de valahol el kell kezdened vele a kommunikációt, a házasságod érdekében is.

Mert ha nem lépsz, nehogy a végén elkezdje még jobban fúrni a házasságod.

2011. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én ezt anyós pajtival játszottam el. évekig(!) próbáltam kedves, türelmes lenni, nem reagáltam a bunkóságára, a férjem meg nem akart vele konfrontálódni. egyre nehezebb lett, de mindent lenyeltem, ennek az lett a vége, hogy egyszer elszakadt a cérna, az öreglányra az egész családja előtt "öntöttem rá a bilit" (később kiderült, többen engem támogattak), még aznap fogtam a cuccomat, elköltöztem a tesómhoz, a férjem meg kapott el ultimátumot: jössz vagy maradsz? Nekem nem kell anyuci pici fia, akármekkora a szerelem, az a férfi, aki nem áll ki mellettem (csak négyszemközt meri bevallani, hogy igazam van), az nekem nem férfi és nincs rá szükségem. Jött is utánam szépen, elmentünk albérletbe és gyönyörűen működik a házasságunk. Azóta sem vagyok hajlandó találkozni anyósommal, pedig már eltelt 5 év. Nem érdekel, mennyire gyerekes, nem vagyok rá kiváncsi és kész. A férjem és a gyerek mehetnek, amikor akarnak, nyilván egyiket sem tiltom el tőle, én nem megyek. Ő meg hál istennek, nem akar idejönni. Azóta egyszer beszéltünk, felhívtam telefonon, és közöltem vele, hogy ha még egyszer megtudom, hogy ellenem uszítja a gyereket, (ezzel is bepróbálkozott), hogy hazudik neki rólam, nincs pardon, soha többé nem láthatja. Hál istennek, a lányom bízik bennem, és meg tudtam oldani a problémát.

Mindent összevetve, én nem ajánlom, hogy sokáig tűrj, mert annak nagy robbanás lesz a vége.

2011. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó, neked sem volt irígységre mélto a helyzet. Nálunk is télen jön a gyerek, most 5hónapos vagyok, és azon gondolkodtam, hogy nem fogom neki hagyni, hogy láthassa a dédunokáját, ha nem változik meg. Meg anyósomat(aki tök jó fej, meg jól kijövünk) neem hagyja, hogy jöjjön hozzánk, nekem meg anyám már nincs, és ki fog akkor segíteni a gyerek körül? Azt is meg fogom nekik is meg a férjemnek mondani, hogyha nem ha nem lehet lehetővé tenni, hogy anyósom eljöjjön hozzám bár az elején besegíteni, még bele nem jövök, akkor én költözök hozzá, és ők nem láthassák majd a kicsit, mert nem fogom hazahozni
2011. aug. 17. 22:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogd meg a nyakánál fogva, lökd a falhoz és mondd meg neki, hogy ha nem állítja le a hülye alantas szórakoztatásait, veled gyűlik meg a baja!!!
2011. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nem mondhatja meg, hogy anyósod mikor jöjjön. A felső rész jogilag sem az ő tulajdona. Nem tetszik neki? akkor maradjon csak a kis szobájában.
2011. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!