Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék nem engedik, hogy...

Anyámék nem engedik, hogy külföldiekkel barátkozzam, ez normális?

Figyelt kérdés
Mindig valahol beléjük botlom, odajönnek a szórakozóhelyen hozzánk, vagy koncerten vagy kiállításon, vagy volt olyan, hogy utcán leszólított egy brazil srác, hogy milyen szép vagyok stb. És akkor így összehaverkodunk, tudok legalább velük angolul beszélni vagy ha tud franciául, akkor úgy is. Na mindegy, a lényeg, hogy szüleim szerint túl sok emberben megbízom, pedig nem megyek el idegenekkel csak úgy sehova, de úgy pl, hogy már barátaim is ott vannak és egy nagyobb társaságban vagyunk, az szerintem elfogadható. Most pl. egy félig egyiptomi, félig brazil sráccal ismerkedtem meg és elhívtam velünk koncertre. Szerintetek anyuéknak igazuk van? Mert az én felnőtt ismerőseim között van sok olyan, akik fiatalkorukban összebarátkoztak külföldiekkel és később ki tudtak menni hozzájuk külföldre, meg életre szóló barátságot kötöttek, a nyelvtanárom is mindig ilyen sztorikat mesél nekünk. Persze nem kell mindenkiben megbízni, meg nem kell semi gyanús dologba belemenni, de ha valaki odafigyel arra, hogy mikor, kivel, milyen körülmények között ismerkedik meg, akkor szerintem elkerülhetőek a veszélyek és nagyon jó barátságok születhetnek, nem?
2011. jún. 11. 10:43
 1/7 A kérdező kommentje:
*semmi
2011. jún. 11. 10:43
 2/7 anonim ***** válasza:

a lényeg, h sose maradj velük kettesben. ha nyilvános helyen vagytok, és ott vannak a barátaid, akkor nem eshet bajod.


anyudék jogosan aggódnak, de ha vigyázol magadra, akkor nincs okuk félteni senkitől.

2011. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk az egyetemen szinte több a külföldi, mint a magyar... elkerülni elég nehéz őket. én ennek fényében annyit mondok, h az arabokat kezeld erős fenntartással... a többiekkel pedig legyél óvatosabb, mint általában, de nem hinném, h kultúrált körülmények közt eladnák a szerveidet v ilyesmi...:D
2011. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg külföldi ismerősöm van, imádom őket. Eleve egy más kultúra más mentalitás, sokat lehet tanulni más nemzetiségűektől.

Az egyik országból annyira sikerült összebarátkoznom néhány emberrel, hogy most ők intézik nekem a kitelepedést, néhány hónapja pedig az egyikük családja vendégül is látott a férjemmel együtt. Életem egyik legjobb, legszebb élménye!

2011. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem normális. Haza kellene vinned néhány külföldi barátodat, és összeismertetni velük, hogy ne UFO-nak képzeljék őket. Nálunk a szüleimnek is vannak külföldi barátaik, soha nem jutott eszükbe, hogy félni kellene tőlük. Ugyanakkor magyarok között is akadnak olyanok, akiket jobb nagy ívben elkerülni. Egy fontos szabályt mindig tarts be: vadidegennel csak olyan helyre menj, ahol mások is vannak, valamint minél hamarabb ismertesd össze a családoddal, barátaiddal. Általában ha nem ellenzi, hogy a családod és a barátaik is ismerjék, akkor olyan vészes rejtegetnivalói nincsenek. Ez vonatkozik magyarokra is, külföldiekre is.
2011. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt írom, de én úgy gondolom, hogy a szüleid elég begyepesedettek és egy kis irigységszagot is érzek. Valószínű, hogy nekik nem volt lehetőségük nyugati nyelvek tanulására és ők még a szocializmus időszakában voltak fiatalok, amikor szinte nulla lehetőség volt külföldi fiatalokkal ismerkedni és úgy egyáltalán a világ felé nyitni, nyugatra utazni. Én a helyedben elmagyaráznám nekik a multikulturalitás jelentőségét, illetve hogy a világ nagyot változott és igenis nagyon hasznos kapcsolatokra, értékes barátságokra lehet és kell is így szert tenni.
2011. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hat, én inkább vagyok külföldi pasival, magyar nem kell már soha többé! Hidd el a magyar palik sokkal rosszabbak!
2015. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!